• Středa 23.10.2019 v 16h CRESCON / ALBORG prezentuje megalomanskou kliniku na Roztylech

Vážení spoluobčané, děkujeme za podporu při připomínkování územní studie Roztyly. Nakonec se podařilo získat 1460 podpisů proti zahušťování sídliště Roztyly a proti územní studii. V souladu s peticí jsme vyzvali MČ Praha 11 ke svolání mimořádného zastupitelstva, kde by se kontroverzní záměry na Roztylech veřejně projednaly. Rádi bychom vás upozornili na následující akci:

23.10. od 16 hod přímo na lokalitě - Veřejné setkání s investorem (CRESCON a Alborg-Development, a.s.) k projektu předimenzované Kliniky a domů pro ubytovací zařízení pro zdravotně postižené při ul. Ryšavého a Hrdličkova.

E-petici proti tomuto záměru můžete podpořit zde > https://e-petice.cz/roztyly

Studie k záměru je ke stažení na webu Prahy 11 > ZDE

Za spolek Zelené Roztyly Aleš Kulhánek | zeleneroztyly@email.cz

CRESCON.klinika.02

 

fb.sso.us.roztyly

fb.crescon.klinika

oddelicka.1210

Radní sestavili vládu nad Prahou 11. A obratem zaměstnali spolustraníky jako poradce > SeznamZpravy.cz

oddelicka.1210

bn.1210.podporte.petice

• Místo koupaliště megalomanský tenisový areál?

 

fb.hamr.10.2019• Místo koupaliště pro 1500 lidí z Prahy 11 bude na Milíčově HAMRSPORT s venkovními kurty pro 16 tenistů?

Privatizace dalšího školního hřiště - pod vedením Pirátů chce vedení MČ schválit megalomanský komerční tenisový areál fy HAMRSPORT na školním hřišti ZŠ K Milíčovu.

Přes mnohaletý nesouhlas občanů i Hnutí pro Prahu 11 schválila Rada MČ udělení tzv. „práva stavby“, což v podstatě znamená první krok k vybudování areálu a předložila jeho schválení Zastupitelstvu MČ P11, dne 10.10. od 9hod v KC Zahrada.

Areál má sestávat z tenisové haly o rozměrech 125 x 50m s výškou 11 - 16 metrů, 14 kurtů na tenis a beach volejbal, které mají být v zimních měsících zakryty nevzhlednými nafukovacími halami a 160 místy pro parkování zákazníků.

• Hlavní důvody našeho nesouhlasu se záměrem:

- narušení kvality bydlení stávajících obyvatel, kteří během deseti let již několikrát vyjádřili nesouhlas s tímto areálem

- narušení blízké rezervace a klidové oblasti Milíčovské rybníky

- neúnosné zvýšení dopravy v oblasti se školou, MŠ, domovem seniorů, ZUŠ.

- kritický stav křižovatky Výstavní - Exnárova, přičemž tato má být využívána dalšími stovkami automobilů nejen ze záměru HAMRsport, ale i ze záměrů OS Výstavní, RD Exnárova

- účelové obejití posouzení vlivu záměru na životní prostředí (EIA)

- je v rozporu s územním plánem

- je předimenzovaný, vytěžuje bezohledně dané území a je z architektonického hlediska neuvěřitelně bezohledný k současné zástavbě

- je v zásadním rozporu s opatřeními omezujícími změny klimatu

- představuje další kapitolu v privatizaci školních hřišť (jak již proběhla u ZŠ Mikulova, ZŠ Ke Kateřinkám, ZŠ Schulhoffova

Ke všem těmto negativům ještě dodáváme, že tato plocha u ZŠ Milíčov je v současnosti jediným místem, kde lze postavit venkovní koupaliště. Vedení MČ ve složení Piráti, ODS, ANO, TOP-STAN však místo přání obyvatel JM na venkovní koupaliště, plní zájmy soukromé firmy na vybudování komerčního tenisového areálu. Pokládáme si otázku proč?

Hnutí pro Prahu 11 žádá ponechání pozemku pro veřejnou plochu pro sport nebo pro vybudování venkovního koupaliště. Privatizaci školních hřišť trvale odmítáme.

• Materiály do zastupitelstva, včetně písemného negativního vyjádření občanů z letošního roku > ZDE

Infoservis HPP 11

 


Související:

ARCHIV: Před dvěma lety proběhlo setkání radnice s občany na téma HAMR

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist