19.2021.JMnoviny.gr

Aktualizovaná mapa výstavby na Jižním Městě > ZDE

oddelicka.1210

• Kam mohou přijít peníze za zvýšenou daň z nemovitosti?

DZN.2020• Pojďte si vybrat... | FACEBOOK

Kdo jste letos drželi v ruce o 90% navýšenou složenku za daň z nemovitosti, můžete si (v duchu) vybrat ze symbolických 11ti položek, za co budou Vámi poslané peníze koaličními Piráti / ANO / TOP-STAN / ODS nad rámec rozpočtů let minulých UTRACENY (z daně do rozpočtu MČ Praha 11 doputuje letos navíc 30 mil. Kč):

1. Trafika pro předsedkyni Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí Šorfovou (ANO) ve výši 57 495,- Kč/měsíc, kt. posluhuje zejména developerům.

2. Trafika pro místopředsedu Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí Kocourka (Piráti) ve výši 57 495,- Kč/měsíc, který posluhuje zejména developerům.

3. Trafika pro předsedu mediální komise trestně stíhaného Holana (ODS) ve výši 57 495,- Kč/měsíc, který v komisi nedelá vůbec nic, protože komise se prakticky nekoná, případně vybírá dárkové předměty.

4. Stovky milionů do rekonstrukce ubytovny Sandra, salámovou metodou (tj. chaoticky a nekoncepčně), černá díra a celkově velký tunel veřejných financí (MČ i MHMP).

5. Desítky miliónů do pochybného společného podniku neexistující Ledové arény na pozemku školního hřiště ZŠ Ke Kateřinkám (úvěry, realizátor s akcionáři na Kypru, zjevně celá pochybná akce, zadlužená MČ)

6. Poradenská smlouva s ex-poslancem ČSSD Adámkem ve výši 255 000,- Kč/rok, "radí" místostarostovi Sedeke (ODS). A cože mu radí? To pořádně nikdo neví.

7. Poradenská smlouva s kandidátkou TOP 09 Dolanskou ve výši 60 000,-Kč/rok a další poradenské smlouvy s dalšími 11-ti pseudoporadci, vše v celkové výši 1,4 mil. Kč/ rok.

8. Statisíce koaličním zastupitelům v představenstvech a dozorčích radách městských akciových společnostech s nulovým přínosem jejich činnosti

9. Kumulované placené pozice zástupcům koalice, až tři placené funkce v komisích/výborech, např. M.Muzikant (Piráti) 13 529,- Kč/ měsíčně. Na neuvolněné pozice 16 koaličních zastupitelů jde až 5,2 mil. Kč/rok.

10. Objemové studie, různé studie a pseudostudie vedoucí k maximální zástavbě na Jižním Městě v řádech miliónů korun

11. Pro labužníky máme na výběr královské zařízení kanceláře místostarosty pro územní rozvoj Sedeke (ODS), kt. si nechal v době nouzového stavu vybavit kancelář za 76 tisíc Kč, z toho úpravy na přímý pokyn za 19 tisíc Kč. Za příklad jeho práce uveďme nulové zpřipomínkování správního řízení na Obytný soubor Výstavni III (11.6.2020) se 400 byty. Jediný vzrostlý podetnutý strom březového háje na pozemku nestojí panu Sedekemu za větu. A má dva poradce, přičemž sám nedělá na plný úvazek.


Daň z nemovitosti byla zvýšena rozhodnutím Rady MČ Praha 11 dne 24.06.2019 usnesením, kde navrhla MHMP změnu obecně závazné vyhlášky, kterou se stanoví výše koeficientů pro výpočet daně z nemovitých věcí, a to ve variantě 4,5 - 1,5 - 2 (výše velikostního koeficientu na hodnotu 4,5; výše komerčního koeficientu na hodnotu 1,5; výše místního koeficientu na hodnotu 2).

Důvody, které vedly Radu MČ k přistoupení navýšení velikostního koeficientu, cituji RMČ:

• poslední úprava daně byla v roce 2008 a od té doby se výrazně zvedla hodnota věcí nemovitých

• uvedené finanční prostředky budou investovány především do revitalizace vnitrobloků, údržby a výsadby zeleně apod.

Proti zvýšení daně z nemovitosti pro občany Prahy 11 jsme vystupovali na zastupitelstvu MČ a navrhovali jsme zachování její původní výše. Se zvýšením daně nesouhlasíme, zejména když víme, kam peníze občanů putují.

• Sdílíme příspěvek našeho zastupitele a senátora Ladislava Kosa o tom, kdo "zařídil" občanům Prahy 11 navýšení daně z nemovitostí na co budou zřejmě peníze z kapes občanů použity i o jeho snaze zvrátit navýšení daně na jednání zastupitelstva hl. m. Prahy > (09/2019) > FACEBOOK

• Radní Prahy 11 za Piráty, ANO, TOP 09-STAN a ODS zvýšili občanům Prahy 11 daň z nemovitosti téměř na dvojnásobek (09/2019) > ZDE

• Občané Prahy 11, radnice starosty Dohnala vám zvýšila daň z nemovitosti (04/2020) > FACEBOOK

Infoservis HPP 11

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist