Radnice P11 se nestydí prodávat i školky

Koalice ODS-ČSSD-PP-KSČM-SPOZ se už neštítí téměř ničeho a aktuálně chystá prodej objektů bývalých školek a jeslí. Jižní Město trápí nedostatek mist ve školkách a místo, aby se uvažovalo o rozšíření jejich počtu, objekty se mají rozprodat a tím nenávratně skončit jako možnost pro provoz dalších obecních školek nebo na jiné využití pro veřejný účel.

• Projekt Výstavní II pokračuje!

• Další krok k realizaci stavby devastující Jižní Město – souhlasné stanovisko EIA pro soubor Výstavní! Přes stovky nesouhlasných stanovisek vydal odbor životního prostředí Magistrátu hlavního města Prahy stanovisko, že „Obytný soubor Výstavní je z hlediska vlivů na životní prostředí přijatelný“. Je to další ukázka toho, jak se Magistrát staví k názorům odborné veřejnosti a občanů.

Poděkování občanům Jižního Města

Vážení sousedé z Jižního Města, dovolte mi malé ohlédnutí spojené s poděkováním. V první polovině letošního května bylo distribuováno první letošní vydání Jihoměstských novin, ve kterém jsme uveřejnili číslo účtu jejich vydavatele, Jihoměstského osvětového spolku, který je začleněn jako spolupracující občanské sdružení do struktur Hnutí pro Prahu 11. (...)

Článek: Veřejný zájem musí být přesvědčivě odlišen od zájmu soukromého

Názor Nejvyššího správního soudu ve věci společnosti Skanska: "Ministerstvo životního prostředí v případě výstavby v oblasti přírodní památky Milíčovské rybníky a les na pražském Jižním Městě nedostatečně odůvodnilo, že zájem na výstavbě bytů je skutečně veřejným zájmem...

Ing. Radka Soukupová opouští klub HPP

K datu 15. 5. 2013 odchází paní Ing. Radka Soukupová ze zastupitelského klubu Hnutí pro Prahu 11 (HPP11). Za předchozí práci pro HPP11 děkujeme, a přesto, že vnímáme rozhodnutí paní Soukupové jako politickou chybu, přejeme potřebné štěstí pro další politickou kariéru.

Členové HPP11

• Za sportoviště s bazény má Praha 11 zaplatit na 400 milionů. Opozice projekt napadá

• Občan se může zeptat: proč opozice projekt napadá? Cožpak nepřeje lidu Jižního Města koupaliště a vodní radovánky? Pojďme si všimnout několika faktů, jimiž se radnice nechlubí... | Článek z webu Rozhlas.cz > zde | "Areál za zhruba 430 milionů korun by měl sloužit především dětem ze základních a mateřských škol nebo seniorům." | Městská část P11 není plátcem DPH, čili skutečná cena bude 516 milionů. (..)

Prodejna Žabka na Hájích: NE další lékárně!

Občané, přijďte podpořit existenci prodejny v úterý 7.5.2013 v 9h. Provozovatel Jan Lidický odvádí na nájemném do městské pokladny milion korun ročně. Zřejmě tato částka není pro městskou část Prahy 11 zajímavá, neboť se rozhodla místo prodejny zřídit "neziskovou" lékárnu za pět a půl milionu - lékárnu blízko metra Háje již pátou.

Jihoměstské noviny č. 11 právě vychází!

Další číslo JMnovin je tu! Opět jsou plné informací, které v Klíči nikdy nenaleznete...

Občanská boxerská strana: Další pražská radnice má své ranaře

Bojové sdružení občanských demokratů na Praze 11 dostává od starosty Dalibora Mlejnského 24krát nižší nájem než Městská knihovna.

Chodovské čarodějnice 2013

 

Ředitelem školy se stal podvodem

Měl vést děti k poctivosti, ale sám podváděl. Radek Pulkert, bývalý ředitel Základní školy Mikulova v Praze 11, skutečně čtyři roky vedl školu s falešným vysokoškolským diplomem z ruské univerzity. Minulý týden o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 4.

Pět lékáren u metra Háje?

• Ačkoliv ODS ve svém volebním programu podporuje podnikatele (a právě podnikatelé prý ODS volí), pan Lidický -nájemce prodejny potravin Žabka u metra Háje- mezi ně evidentně nepatří. Brzy poté co zdevastovaný interiér večerky zrekonstruoval za bezmála tři miliony korun a za rok odvedl do městské pokladny téměř milion korun, obržel od radnice výpověď.

Bouřlivé jednání zastupitelstva MČ Praha 11 bylo plné vulgarit

Jednání zastupitelstva začalo velkým zmatkem, starosta Mlejnský přeskočil několik bodů a zastupitelé s k nim pak složitě vraceli. 

Promarněná šance udržitelného územního rozvoje Jižního Města, odvolání zástupců Hnutí pro Prahu 11 koalicí

Promarněná šance udržitelného územního rozvoje Jižního Města, odvolání zástupců Hnutí pro Prahu 11 koalicí z Výboru pro územní rozvoj Prahy 11 a následná rezignace urbanisty prof. Ing. Arch. Karla Maiera, CSc.

• Úterý 26.3.2013 od 9:00: živé vysílání z jednání zastupitelstva P11

• Vážení občané Prahy 11, Jihoměstský osvětový spolek a iniciativní obyvatelé Prahy 11 se rozhodli na své náklady obnovit živé přenosy z jednání zastupitelstva, neboť jednání probíhají od rána ve všední den (tj. v čase běžné pracovní doby národa), občanovi Jižního Města časově nevyhovují a aktuální informace z jednání se k němu nedostanou.

Elektronická aukce na dodávky zemního plynu a el. energie pro Prahu 11: výzva pro RMČ P11

Hnutí pro Prahu 11 vyzývá k jednání s organizátory elektronické aukce na dodávky zemního plynu a elektrické energie pro obyvatele městské části Praha 11

Tisková zpráva: Rozsudek Krajského soudu o zrušení Vestecké spojky

• Tisková zpráva starosty Křeslic Antonína Zápotockého a místostarosty Tomáš Nováka

Vážení občané, v příloze Vám posíláme tiskovou zprávu s informací o rozsudku Krajského soudu o zrušení Vestecké spojky v tzv. trase JVK. Je to velký dílčí úspěch v dvacetiletém boji proti zástupcům na magistrátě, Středočeském kraji a většině volených zástupců v ohrožených obcích. Bohužel zůstává křižovatka na D1 se skoupenými plochami kolem ní a když se křižovatka s obchodními areály postaví, tak se problém JVK vrátí. Směrem k Vestci bude snaha propojit křižovatku s hotovým úsekem JVK a směrem na východ s překladištěm Metrans. (...)

Hromadné garáže v lokaci Nešporova / Plickova opět projednávala Rada MČ

V říjnu 2012 Rada MČ Prahy 11 zastavila realizaci HG Nešporova. Nyní zádá o změnu územního plánu pro tyto garáže. Občané se ptají: proč?

Koaliční členové Výboru pro územní rozvoj nemají o práci zájem, zastupitelé za Hnutí pro Prahu 11 a veřejnost byli z výboru vypovězeni

Jak probíhal první výbor po podvolání členů HPP z pozic členů komisí?

Video z jednání zastupitelstva MČ P11

Videozáznam z jednání zastupitelstva Prahy 11, hlavní bod programu: schvalování rozpočtu MČP 11

Aktuálně: Napsali o nás...

 

Opravdu potřebujeme nové obecní byty na JM?

Na Jižním Městě bylo ještě v r. 2009 asi 4.000 obecních nájemních bytů. Ponechat si toto množství doporučila MČ P11 odborná studie z r. 2006, která uvedla, že toto množství obecních bytů postačí obci k plnění bytové politiky, tzn. k naplnění funkcí sociálních i nájemních bytů pro mladé rodiny a seniory.

Rozpočet MČ Praha 11 na rok 2013

V rámci projednávání návrhu rozpočtu zastupitelstvem Prahy 11 byly ze strany Hnutí pro Prahu 11 podány pozměňovací návrhy, jejichž cílem bylo uspořit nadhodnocené plánované výdaje

• Tisková zpráva: Bolševická čistka ve výborech zastupitelstva

• V závěru 19. jednání zastupitelstva městské části Praha 11 dle návrhů zastupitele Gabriela, 1. místopředsedy ODS Praha 11, provedla koalice radničních stran ODS, ČSSD, PP, za asistence reprezentanta KSČM, personální čistku ve výborech zastupitelstva. Tato čistka se zaměřila pouze na členy zastupitelského klubu Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11): všichni členové tohoto klubu byli vyloučeni, a to ze všech výborů.

Tisková zpráva: MČ bude pokračovat v kontroverzní zástavbě bytových domů na vlastních pozemcích

V rámci dramatické debatě k návrhu rozpočtu se zhruba stovka občanů pokusila přesvědčit zastupitele, že je třeba zastavit kontroverzní výstavbu bytových domů v ulicích Podjavorinské, Benkova a Hviezdoslavova.

Tisková zpráva: Starosta Mlejnský zdůvodňuje nákup či developerské pořizování bytových domů sociálním inženýrstvím

Tři hodiny trvala bouřlivá debata na jednání zastupitelstva o způsobu zajišťování nových nájemních bytů na Jižním Městě. Opoziční zastupitelé se snažili přesvědčit koalici, že nákup celých bytových domů od developerů či nová výstavba na kontroverzních pozemcích není správné řešení.

Zastupitelstvo MČP11 - Projednání výstavby 800 nájemních bytů ve 20 lokalitách na JM

Na jednání zastupitelstva dne 29. 1. 2013 (Centrum pohybové medicíny v ul. Pyšelská 2361/4) se bude projednávat také plánovaná výstavba 800 bytů ve 20 lokalitách Jižního Města.

Rada MČ P11 stáhla z Magistrátu žádost o zavedení modrých zón

Rada MČ P11 stáhla z Magistrátu žádost o zavedení modrých zón. Stovky hodin práce příznivců a členů Hnutí pro Prahu 11 při vysvětlování škodlivosti MZ pro JM a sbírání několika tisíc podpisů došly svého naplnění.

Copyright © 2018 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist