Body, které požadovala třetina zastupitelů zařadit na jednání zastupitelstva MČ Praha 11, na programu jednání nejsou

Třetina zastupitelů se dle zákona o hl. m. Praze (č. 131/2000) obrátila na starostu s žádostí o zařazení 4 bodů, které hýbou Jižním Městem: situace v základní škole Mikulova, plánovaná zástavba (např. v ul. Podjavorinská, Hviezdoslavova, Benkova, v okolí ulice Chilská, ap), zavedení modrých zón a odvolání starosty – ani jeden z nich se však na programu v rozporu se zákonem neobjevil.

Vyhrocená situace na ZŠ Mikulova

Situace na ZŠ Mikulova se zřejmě vyhrotila již v listopadu 2012, kdy se na veřejnost dostaly informace o sporech, které řešila rada školy. Spouštěcím momentem stávající neblahé situace se však stalo odvolání obou zástupkyň, které zbavil ředitel školy funkcí těsně před vánoci.

Budou na jednání zastupitelstva zařazeny body, které občané požadují?

Kluby HPP 11 a TOP 09 předkládají body k zařazení do programu jednání zatupitelstva

Návrh zástavby na Opatově je v rozporu s územním plánem

Návrh firmy Starochodovská a.s. na masivní zástavbu okolí stanice metra Opatov a východní strany ulice Chilská o 65% převyšuje hodnoty dané stávajícím územním plánem. Projekt navrhuje výstavbu kancelářských prostor pro 10.000 zaměstnanců v celkové výši 165.000 m2.

Nový Opatov – Tři promarněné příležitosti

Na promarněných příležitostech ukážeme nefunkčnost volených samospráv na místní a městské úrovni, v druhém případě s podezřením na organizované kriminální jednání.

• Aktualita z předjednání EIA projektu Nový Opatov

Dne 3.1.2013 se uskutečnilo veřejné předjednání výstupů procesu EIA pro projekt Nový Opatov developerské společnosti Starochodovská a.s. Na veřejnou prezentaci dorazilo cca 50 osob, které měly možnost vyslechnout hodnocení dopadů projektu  na životní prostředí od expertů a zástupců developera.

Volili jsme lháře?

V nejméně vhodnou chvíli, pár dní před Vánocemi, svolává radnice jednání k připravovaným zamýšleným stavbám obecních domů. Jedná se o první vlnu objektů, v nichž má výhledově vzniknout celkem přes 800 nových bytů. Mezi první lokality patří ulice Benkova, Hviezdoslavova a Podjavorinská.

• Slibovali Vodní svět, teď staví plivátko

• Předvolební slib ODS z r. 2006 - "Vodní svět do tří let" - se, jak všichni víme, nenaplnil. • Dvou krytých hal s ledovou plochou, hotelu, ani vnitřního a venkovního plaveckého bazénu jsme se nedočkali. MČ P11 tehdy nenašla 700 mil., což byly předpokládané náklady na Vodní svět.  Před volbami v r. 2010 se však odněkud vynořil nový projekt „Jedenáctka VS“. Bez architektonické soutěže, bez diskuse s odbornou veřejností a občany o věcné náplni tohoto projektu. Masivní reklamní kampaň (za 3 mil. Kč) a předseda ODS Janeček nás ujišťovali, že „za dva roky skáčeme do bazénu“.

Nové obecní byty – výprodej kvality Vašeho bydlení

V prosincovém čísle radničního časopisu Klíč mne zarazil článek: „Na Jižním Městě vznikne 800 bytů pro děti starousedlíků“. Tato akce připravovaná současnou politickou koalicí je problematická z řady důvodů.

Unikátní projekt: Na Jižním Městě vznikne 800 bytů pro děti starousedlíků (reakce na článek)

V první části si dovoluji poznamenat, že starousedlíci, obyvatelé původního Chodova a Hájů, nemají potřebu řešit bydlení prostřednictvím obecních nájemních sociálních bytů, protože si bydlení svých potomků řeší na vlastí náklady, a tudíž nepotřebují obecní sociální nájemní bydlení.

Blog Petra Lukeše

Je tomu již pár měsíců, co Petr Lukeš (zastupitel HPP 11) trefně glosuje dění na Praze 11 ve svém blogu na zpravodajském portále iDnes.cz. Jeho postřehy si můžete přečíst > zde

Video k prodeji pozemku Litochlebského náměstí (jednání zastupitelstva MČP11, 19.11.2012)

Video z bouřlivého jednání zastupitelstva MČ P11, kde se projednával prodej pozemků na Litochlebském náměstí pro výstavbu výškové budovy společností Tweelingen, si můžete prohlédnout zde.

Bitva o Litochleby

Hnutí pro Prahu 11 vyzývá nejen novináře k návštěvě jednání Zatupitelstva MČ Praha 11. Zastupitelstvo se koná dne 19.11.2012 od 9,00 v prostorách zasedacího sálu v objektu CENTRA POHYBOVÉ MEDICÍNY, Praha 4, Pyšelská 2361/4.

Chcete zabránit modrým zónám v místě Vašeho bydliště?

Petici proti zavedení zón na území MČ Praha 11, kterou podepsalo skoro 1.200 osob, odmítl jak starosta MČ, tak hlavní město Praha

Vychází 10. vydání Jihoměstských novin!

Další vydání Jihoměstských novin je tu, buďte "IN" o tom, co se děje na Jižním Městě > č.10

Archiv vydání zde > JMnoviny

Petice k modrým zónám - téměř 1200 podpisů

Již v březnu o tom rozhodla Rada Městské části Praha 11 o tom, že na území Jižního Města budou zavedeny zóny placeného stání. Následně radní vyzvali hlavní město Prahu ke zřízení těchto zón. Záměr placených zón se však mezi obyvateli nesetkal s pochopením.

Kdo potřebuje hromadné garáže v Brandlově ulici?

Se záměry na výstavbu hromadných garáží se „roztrhl pytel“ - po záměru vystavět garážový dům v ulici Plickova, se objevil i záměr na výstavbu garážového domu v ul. Brandlova.

Postoj hnutí pro Prahu 11 k modelu privatizace obecních bytů - reakce na dotazy a připomínky občanů

Proč Hnutí pro Prahu 11 nepodporuje stávající model privatizace, resp. stávající způsob prodeje posledních obecních bytů, převedených bezúplatně na obec, nyní v majetku hl. m. Prahy, svěřeného MČ Praha 11?

Výhledové odhady průjezdu osobních aut v okolí navržené dálniční křižovatky na D1, tzv. Exit 4

Dokument ke stažení zde.

 

Pozvánka na autorské čtení spisovatele Michaela Viewegha

Místo konání: Opatov Praha 11 ¤ Akce proběhne ve čtvrtek 13. září od 17:30 do 19:00, vstupné zdarma, info > zde

Zlepší modré zóny na Jižním Městě situaci s parkováním nebo jen vytáhnou od obyvatel peníze?

Na území Městské části Praha 11 budou zavedeny zóny placeného stání. Již v březnu o tom rozhodla Rada městské části Praha 11. Hlavním argumentem radnice je naděje, že zóny zlepší dnešní neutěšenou situaci v oblasti parkování. Dle starosty Mlejnského obyvatelé zavedení zón placeného stání podporují.

Investiční záměry v lokalitách Háje, Milíčov, Opatov a Litochleby počítají se zástavbou téměř všech dosud nezastavěných pozemků

Webové stránky MČ Praha 11 prezentují jen část investičních aktivit na Jižním Městě. Celkový pohled na plánované záměry v konkrétních lokalitách tak neposkytují.

Vypořádání připomínek k zadání Studie revitalizace lokality Háje

Ve dnech 26. a  31. března  se v sále Komunitního centra Matky Terezy uskutečnila veřejná projednání návrhu zadání pro zpracování Studie revitalizace lokality Háje.

Právě vychází další číslo Jihoměstských novin

Nenechte si ujít další číslo Jihoměstských novin, které v červenci vychází. Ke stažení ho najdete zde.

Stanovisko zastupitelských klubů Hnutí pro Prahu 11 a TOP 09 MČ Praha 11 k záměru výstavby dálniční křižovatky na Exitu 4, resp. 3,8 km dálnice D1

Zastupitelské kluby Hnutí pro Prahu 11 a TOP 09 MČ Praha 11 konstatují, že...

Přeji Jižnímu Městu funkční sportovní komplex s bazénem, který bude dostupný občanům pro pravidelné sportování

 Na Jižním Městě bydlím 35 let a jako milovník celoročného plavání si samozřejmě i já přeji, aby byl v 80 tisícovém Jižním Městě postaven funkční sportovní areál dostupný finančně pro pravidelné plavání. Osobně bych přivítal, kdyby na Jižním Městě vyrostl sportovní komplex bazénu a ledové plochy v docházkové vzdálenosti od metra.

Pozvánka OS HJM a OS Javor JM

OS Hezké JM a OS Javor JM pořádají setkání na téma výstavba na JM

Zajímavé články z Eura o spolupráci developerů a radních nejen na Praze 11

V časopise EURO vyšly minulý týden dva zajímavé články o úzké vazbě mezi developery a radnicí Prahy 11 na téma územního plánování. Pozornosti neušel ani nechvalně proslulý Jiří Janeček, který je znám svými kontroverzními výroky.

Zde je odkaz na první článek a zde na druhý článek.

Copyright © 2018 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist