• 1. veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj navštívilo téměř 70 zájemců z řad veřejnosti

V páteční podvečer dne 11.2.2011 se v Základní škole k Milíčovu uskutečnilo historicky 1. veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí. V páteční podvečer dne 11.2. 2011 se v Základní škole k Milíčovu uskutečnilo historicky 1. veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí. Otevření výborů pro veřejnost je velkým úspěchem Hnutí pro Prahu 11, o veřejné dění je velký zájem a veřejná zasedání dávají zájemcům možnost nahlédnout pod pokličku místní politiky. O rozvoj Jižního Města se začala zajímat i skupina obyvatel, do které bychom to ještě před nedávnem neřekli.

Mrakodrap místo parku. Tunel, který policii nezajímá.

Starosta Prahy 11 se na zastupitelstvu snažil vyvrátit podezření, že objednal sledování agenturou ABL a zároveň obhajoval obchody, které jeho radnice uskutečnila. Zmínil i různé  "pseudoodborníky" kritizující jeho zcela transparentní kroky. To bylo na mě.  Pokusím se roli "pseudoudborníka" zahrát co nejlépe. V zájmu objektivity uvádím odkaz na vystoupení starosty Dalibora Mlejnského ze dne 7.2.2011
http://www.tvpraha11.cz/zastupitelstvo/index.php?file=11262&jednani=75
(náš příběh začíná někde okolo 14. minuty bodu 4.2)

Pozvánka na 2. jednání Výboru pro územní rozvoj a ŽP

Podle aktuálních informací proběhne další jednání Výboru pro územní rozvoj a ŽP ve čtvrtek 24. února od 17.00 v Základní škole Chodov (Květnového vítězství 57/17), tzv. staré Chodoské škole.

Jakmile budeme mít oficiální program, tak ho zde zveřejníme. Dá se však očekávat, že se budou projednávat stejné body, jako na prvním jednání, které bylo přerušeno v bodě bytový dům Stříbrského/Jurkovičova (Alitex). Navíc také očekáváme zařazení bodu kolem výstavby na Litochlebském náměstí.

Přijďte tedy ve stejně hojném počtu jako na první jednání a sledujte nás pro aktuální informace.

Navržený program a oficiální pozvánku si můžete prohlédnout zde.

Co vzešlo z mimořádného zastupitelstva Prahy 11 - "Špatný kamarád nebo dobrý lhář ?"

Ti, kdož čekali, že budou na mimořádném zastupitelstvu MČ Praha 11 vysvětlena nezákonná sledování občanů, se nestačili divit. Než se všichni nadáli, přešel starosta Dalibor Mlejnský z obrany do protiútoku a tři osoby, které firma ABL sledovala (paní Šorfovou, pana Vašíčka, pana Urbánka), bývalé představitele radniční ODS, obvinil z "průseru".

Tisková zpráva HPP 11 k mimořádnému zasedání zastupitelstva 7/2

Níže naleznete tiskovou zprávu, kterou HPP 11 předalo médiím v reakci na průběh mimořádného zastupitelstva, které se konalo v pondělí 7. února ke kauze sledování politiků na Praze 11 firmou ABL.

Dokument je ke stažení zde.

ABL - území bílého lva.

Na konci září minulého roku explodovala aféra, která ovlivnila politický život celé země a zasáhla pražské Jižní Město. Necelé tři neděle před volbami přinesla MF Dnes zprávu o sledování Marty Šorfové (bývalé starostky) a řady dalších lidí. Média téma pohotově uchopila a lehce upravila. Čtrnáct dní před komunálními volbami jsme tu měli "sledování politiků ODS" agenturou ABL, kterou v té době vlastnil ministr za Věci Veřejné, Vít Bárta.

Veřejné mínění se rozdělilo na několik proudů. Jeden v tom cítil útok na Víta Bártu související s jeho tažením proti korupci při výstavbě komunikací. Druhý proud měl za to, že jde o útok na ODS, třetí si všímal vnitřního boje ve straně.  V halasu poněkud zanikala jedna důležitá otázka: Kdo si sledování objednal a proč?

 

První veřejné zasedání Výboru pro územní rozvoj MČ Prahy 11

BD Stříbrského/Jurkovičova

Dovolujeme si Vás pozvat na první veřejné zasedání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí Zastupitelstva MČ Prahy 11, který se uskuteční v pátek 11. února od 17.00 ve společenském sále ZŠ k Milíčovu. Na programu jednání bude sporná výstavba 9-patrového bytového domu v ulici Stříbrského/Jurkovičova, který zamýšlí společnost Alitex spo. s r.o.

Zajímavý článek o Jižním Městě na stránkách iDNES.cz

Dovolujeme si Vás upozornit na zajímavý článek o Jižním Město očima novinářů zpravodajského serveru iDNES.cz, který byl dnes zveřejněn a zamýšlí se nad situací kolem masivního developerského rozvoje na Praze 11.

Můžete si ho přečíst zde.

• Konání mimořádného zastupitelstva MČ Praha 11 kvůli kauze ABL

• Dne 7. února 2011 se bude od 15 hodin konat v Kulturním centru Zahrada, Praha 4, Malenická ul. mimořádné zasedání zastupitelstva MČ Praha 11. Zastupitelstvo je svoláno z podnětu zastupitelů Hnutí pro Prahu 11 a TOP 09 a měloby projednat působení agentury bezpečnostní ABL na Praze 11. Všichni jste srdečně zváni zasedání je ze zákona veřejné. (...)

• Rozprodej obecního majetku na Praze 11

• Vážení spoluobčané na Jižním MěstěAsi jste většinou zaznamenali, že ať již u nás na Jižním Městě, tak i jinde v Praze, proběhl a dále probíhá díky magistrátu a vedení městských částí rozprodej většiny městského majetku – movitého i nemovitého. Co se prodeje pozemků týče, město přichází o možnost podstatně ovlivňovat novou výstavbu na těchto prodaných pozemcích. (...)

• Odklad prvního jednání výboru pro územní rozvoj

• První jednání Výboru pro územní rozvoj se uskuteční pravděpodobně až 3.2.2011. Předseda Výboru pro územní rozvoj J. Janeček oznámil, že z důvodů uveřejnění pozvánky v časopise Klíč, se 1. jednání výboru uskuteční až ve čtvrtek 3. 2. 2011. Dnešní avizované jednání se tedy nekoná. Až bude termín oficiálně potvrzen, zveřejníme nejen termín, ale i plánovaný program jednání. (...)

Ústní jednání k vypořádání připomínek v procesu územního řízení na kontroverzní výškový dům na Litochlebském náměstí bylo odročeno

Dne 11.1.2011se konalo nastavebním úřadu ÚMČ, Praha 11,veřejné ústní jednání ve věci územního řízení o umístění stavebního záměru „Litochlebský park“, který představuje kontroverzní výškovou stavbu na Litochlebskémnáměstí.

• P11 opět v pořadu Nedej se

• V neděli 16. ledna byl na ČT2 odvysílán pořad "Nedej se" na téma Rozprodávání životního prostředí na Jižním Městě.

Pořad navazuje na již zveřejněná fakta dění na Jižním Městě. Místní občané a jejich občanská sdružení v minulých pořadech vyjádřili svou nespokojenost s počínáním jejich radnice, která podle jejich názoru rozprodává místní životní prostředí ve spolupráci s developerskými firmami. Po komunálních volbách se s názory občanů ztotožňuje i současná opozice. (...)

P11 v hledáčku pořadu Reportéři ČT - prodej pozemků a development na Jižním Městě

Vysílání pořadu Řeportéři ČT, v pondělí 17. ledna od 21.20 na programu ČT 1, se bude věnovat praktikám prodeje pozemků a developerské výstavbě na Praze 11. Pokud nestihnete odvysílání pořadu v televizi, je možné ho shlédnout i z archivu ČT.

• Proč by měl v husté zástavbě na Hájích stát další výškový BD Jurkovičova?

• Uprostřed husté zástavby na Milíčově mezi ulicemi Stříbrského a Novomeského vlastnila MČ Praha 11 dva opuštěné TESKO domy - přízemní budovy, které v minulosti sloužily pro stavbaře Jižního Města. Domy byly několik let opuštěné a chátraly, avšak jejich demolici se MČ Praha 11 jako vlastník bránila s tím, že odstranění je spojeno s ekologickou likvidací azbestu, jehož zvýšené množství obsahovala střešní krytina. (...)

• Diskuse a plány kolem dostavby center Jižního Města

• Není pochyb, že Jižnímu Městu jako městskému celku chybí řada veřejných funkcí. Kdybychom vycházeli pouze z tradice antických měst, tak bez rozmýšlení můžeme jmenovat divadlo, arénu či veřejné lázně. Úkolem a cílem městských samospráv by tedy mělo být tyto veřejné potřeby definovat a postarat se o jejich realizaci. (...)

• Zpráva ze ZMČ P11 dne 4.1.2011

• Přerušené jednání zastupitelstva dne 4. 1. 2011 mělo na programu jen pár bodů. Ti, co doufali, že jednání bude rychlé, se však zmýlili. Hned první volba členů výboru pro územní rozvoj se ukázala být mírně dramatická. Strana TOP 09 totiž navrhla do výboru bývalou starostku M. Šorfovou, která je sice stále členkou ODS, ale vzhledem ke svým názorům nebyla ani mezi kandidáty do zastupitelstva za ODS. (...)

První kroky výboru pro územní rozvoj MČ P11

Dne 5. 1. 2011 se Radka Soukupová (HPP 11) sešla s předsedou výboru pro územní rozvoj Jiřím Janečkem (ODS). Předmětem jednání byla agenda prvních zasedání výboru a procesy s tím spojené.

Jednání HPP 11 se starostou Mlejnským ze dne 28.12.2010

Na společném jednání mezi vánočními a novoročními svátky se dohodli zástupci Hnutí pro Prahu 11 a starosta D. Mlejnský. Předmětem jednání dne 28.12.2010 byly procesy projednávání podnětů v oblasti územního rozvoje. Jednání se za HPP 11 zúčastnili R. Soukupová, Z. Kvítek, J. Krautwurm a J. Štyler. Přesto, že jednání trvalo přes 2 hodiny, zásadní shody se dosáhnout nepodařilo.

Zpráva z jednání Zastupitelstva MČ dne 21.12.2010

Kdo si myslel, že předvánoční čas ovlivní jednání posledního zastupitelstva, byl zklamán. Zasedání začalo bitvou o program jednání, na nějž se zástupci Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11) pokusili zařadit urgentní body k projednání (Stavba na Litochlebském náměstí a nový bytový dům spol. Alitex v ul. Stříbrského / Jurkovičova).

Zápis z politického grémia Zastupitelstva MČ P11 (20.12.2010)

Dne 20. 12. 2010 se sešlo další politické grémium, jehož se účastnili zástupci všech politických klubů zastupitelstva MČ P11. Podrobný zápis naleznete zde.

• Vánoční přání 2010

• Vážení sousedé a občané Jižního Města, příjemné prožití vánočních svátků, hodně zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2011 vám přeje Hnutí pro Prahu 11. Také v roce, jenž má v letopočtu dvě jedničky stejně jako naše hnutí, budeme stát na straně obyvatel Jižního Města a budeme nadále usilovat, aby Praha 11 byla pro ně spokojeným domovem, kde se cítí nejlépe. Vaše HPP 11

Údajně zfalšované volby na Chodově řeší kriminálka

V tisku se objevili první zprávy o možném zfalšování říjnových komunálních voleb na Chodově. Celý případ momentálně řeší kriminální policie.

Více informací najdete ve článku Pražského deníku.

Další díl pořadu "Nedej se" o Jižním Městě na ČT2. Tentokrát na téma komunální volby 2010.

Dne 22. prosince v 18.05 hod. uvádí ČT2 pořad "Nedej se", ve kterém budou komentovány předvolební a povolební události na Praze 11. Repríza pořadu proběhne dne 23. prosince v 9.25 hod.

Pozvánka na jednání Zastupitelstva MČ P11, 21. prosince 2010

V úterý 21. prosince od 9 hodin v KC Zahrada proběhne druhé povolební Zastupitelstvo MČ P11. Program Zastupitelstva je uveřejněn na www.praha11.cz.

Reakce HPP 11 na otevřený dopis pana Jakuba Ježka (Strana zelených)

Bývalý člen zastupitelstva Jakub Ježek (předseda Strany zelených na P11) se obrátil na všechny stávající členy zastupitelstva s otevřeným dopisem, ve kterém kritizuje postoje zastupitelů za Hnutí pro Prahu 11 ve věci jejich domnělého postoje k otevřenosti výborů zastupitelstva.

Zápis z politického grémia Zastupitelstva MČ P11

Dne 29. 11. 2010 se sešlo politické grémium, jehož se účastnili zástupci všech politických klubů zastupitelstva MČ P11. Podrobný zápis naleznete zde.

Vážení příznivci a voliči Hnutí pro Prahu 11

Po odmlce způsobené naším náročným povolebním vyjednáváním s potenciálními koaličními partnery bychom Vás rádi informovali o tom, jak tato jednání probíhala. První jednání HPP 11 s TOP 09 proběhla hned v povolebním týdnu a dohodli jsme se na společných zájmech, principech a postupu při vyjednávání širší koalice s ČSSD a PP, aby byla garantována nezbytná většina v zastupitelstvu.

Copyright © 2018 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist