Koalice prodává pozemky ve Stříbrského společnosti Alitex na výstavbu nevkusného bytového domu

065.BD.Jurkovicova.1

 Koaliční vedení radnice Prahy 11 rozhodlo těsnou většinou 21 hlasů z 39 mandátů o definitivním prodeji resp. dárcovství pozemků, vzhledem ke směšně nízké ceně cca 1800 Kč/m2, v ulici Stříbrského společnosti Alitex, spol. s r.o.

Společnost Passerinvest Group plánuje multifunkční zástavbu Areálu Interlov na Roztylech

Skupina Passerinvest Group prezentovala na zastupitelstvu MČ Praha 11, které proběhlo 7.11. 2011, svůj nový multifunkční projekt rekultivace Roztyl pod pracovním názvem Areál Interlovu.

Mlejnský vs. Kos: rozhovor a polemika o bazénu

Dalibor Mlejnský a Ladiskav Kos: o bazénu

Kdo pomůže vozíčkářům z Petýrkovy?

Zdálo by se, že nejpostiženější obyvatelé naší městské části budou prvními kandidáty na pomoc od radnice. Lidé s nejvážnějšími typy postižení žijí na naší městské části v bezbariérových domech v ulici Petýrkova. Díky sociálním službám, zejména tzv. osobní asistenci poskytované občanským sdružením Klub vozíčkářů Petýrkova (KVP), mohou žít mezi námi.

Starosta Jižního Města opsal diplomovou práci, vyplývá z posudků

Dalibor Mlejnský zřejmě opsal svou diplomovou práci.

Téma zástavby Roztyl opět v médiích ožívá

V médiích se opakovaně píše o zástavbě Roztyl. Nejnovější článek můžete najít i na portále novinky.cz

Vieweghova "Mafie v Praze"

Už jste četli novou knihu Michala Viewegha Mafie v Praze?

• Projekt zástavby Roztyl opět ožívá

Na Roztylech opět ožívá projekt rozsáhlé multifunkční zástavby společnosti Passerinvest Group. Internetový deník o tom píše ve svém článku, který naleznete zde.

Kellner staví nejvyšší mrakodrapy v Česku a mají být na Chodově

Dnes tiskem prolétla zpráva o výstavbě Prague Eye Towers, kterou plánuje společnost PPF nejbohatšího čecha Petra Kellnera. Budovy mají být nejvyšší stavby v zemi. Více se dočtete zde.

Na Opatově má vyrůst kancelářská čtvrť

O plánované výstavbě na Opatově, o kterou se snaží společnost Reflecta, dnes píše deník E15. Více se můžete dočíst zde.

Praha 11 vypsala zakázku na bazén téměř za půl miliardy

I když Praha 11 už staví bazén oficiálně od poloviny roku 2010, tak teprve nyní vypisuje výběrové řízení na jeho stavbu. To vše bez důkladné diskuse záměru v zastupitelstvu MČ Praha 11.

Policie opět zkoumá případ ABL, agentura sledovala lidi ještě loni

V médích se opět objevily nové informace o sledovacích aktivitách bezpečnostní agentury ABL na Praze 11 v předvolebním období roku 2010. Více se můžete dočíst ve článku na portále iDnes.

Anticenu Zavřeno dostala i Praha 11

Současná rada MČ Prahy 11 získala anticenu v soutěži Otevřeno x Zavřeno za svůj postoj ke zveřejňování videozáznamů z jednání zastupitelstva MČ Praha 11.

Boj o moc uvnitř jihoměstské ČSSD

Tvrdý střet mezi dvěma skupinami vedl ke zdánlivé prohře 1. místostarosty Olega Rybnikáře.

Škatulata hejbejte se aneb Boj o moc uvnitř jihoměstské ČSSD

Stýská se vám po dětských hrách? Vstupte do ČSSD! Zažijete nečekané situace a ještě se při tom zasmějete.

Rada Prahy 11 vrátila Belaníkovi kompetence

Rada MČ Prahy 11 opět předvedla další politický kotrmelec. V důsledku srpnové krizi, která vypukla v ČSSD kolem privatizace bytů na Praze 11, vyloučila ze svých řad Josefa Belaníka. Tomu však tento týden vrátila všechny jeho kompetence zpět. Více se dočtete zde. Kdo bude další, kdo půjde z kola ven ? Že by místostarosta Oleg Rybnikář ?

Rozkol sociální demokracie v Praze 11

Za povšimnutí stojí roztržka v buňce ČSSD na Praze 11, kde na jedné straně stojí skupina politiků kolem 1. místostarosty Olega Rybníkáře, tj. původní jádro zastupitelského klubu ČSSD, a na druhé Josef Belaník a Ladislav Kárský. I přesto, že nechceme tyto události nijak komentovat, můžete se o tom více dočíst např. na stránkách portálu Euro nebo v Pražském deníku.

Do Trojmezí mezi třemi pražskými obvody se nesmí, majitelé to zakázali

Dnes se objevil v médiích zajímavý článek s tématikou Trojmezí, která byla často diskutována v loňské předvolební kampani. Jeho plné znění naleznete zde.

 

Reakce v mediích po jednání 9. ZMČ Praha 11

Včera proběhlo další bouřlivé jednání Zastupitelstva Městské Části Praha 11...

Zadáno pro ABL, článek z týdeníku Euro

Nejen Praha 11, ale i Praha 10 a pražský magistrát zaplatily ABL za takzvanou „pasportizaci bytů.“ Přišla je na miliony. Když se před loňskými volbami špitalo, že Věci veřejné jsou možná projektem „modrých kmotrů,“ brala tuto informaci většina lidí s rezervou.

Článek v Pražském deníku na téma sportoviště Jedenáctka

V Pražském deníku dnes vyšel zajímavý článek na téma sportoviště/bazén Jedenáctka.

 

Společné tiskové prohlášení opozičních klubů HPP 11 a TOP 09 k 7. zastupitelstvu MČ P11

Také 7. zasedání Zastupitelstva MČ Prahy 11 probíhalo v napjaté atmosféře, charakteristické pro současné volební období...

Anketa MČ Praha 11 k problematice parkovacích míst na JM

Informace občanům ohledně výstavby parkovacích domů (HG) a Jižním Městě

Reakce médií na další zbabělý úprk koalice P11 v čele s Daliborem Mlejnským z mimořádného zastupitelstva ke kauze ABL ze 13. května

Médiím neunikl další zbabělý únik koaličních zastupitelů Prahy 11 včele se starostou Daliborem Mlejnským, který předvedli při mimořádném zastupitelstvu Prahy, jenž se konalo 13. května na podnět opozičních zastupitelů HPP 11 a TOP 09.

P11 jako politický a ekonomický partner v etickém kodexu VV podle Víta Bárty

Zpravodajský portál iDnes.cz zveřejnil 17. května velmi zajímavý dokument, který je původním návrhem etického kodexu Věcí Veřejných (VV) podle Víta Bárty.

Kromě toho, že celý tento etický kodex má k demokratickému bezkorupčnímu systému asi tak daleko, jako pozemšťán pěšky do středu vesmíru, tak se v jeho osmém bodě autor rozepisuje o ekonomických a politických partnerech, jako jsou P7 a P11.

 

• MHMP potvrdil souhlasné stanovisko MČ P11 v územním řízení kauzy BD Stříbrského (Alitex)

• Magistrát Hlavního Města Prahy vydal 16. května zamítavé stanovisko vůči všem odvoláním občanů a OS HJM podaným proti územnímu rozhodnutí o úmístění stavby bytový dům Stříbrského (Alitex), jenž vydal úřad MČ Prahy 11 na konci června 2010.

Praha 11 jako "cvičák" ABL na velkou politiku?

Zpravodajský server vasevec.cz přinesl zajímavý pohled na zasedání mimořádného zastupitelstva Prahy 11, které proběhlo/neproběhlo 13. května na podnět opozice Prahy 11.

Odkaz na celý článek naleznete zde.

Výbor pro územní rozvoj P11 jedná o výstavbě na Opatově

Ačkoli mělo být jednání výboru dne 28.4.2011 dle oznámění v Klíči veřejné, sešli se jeho členové jen ve sklepních prostorách úřadu Městské části Praha 11 v Ocelíkově ulici. Velký zájem obyvatel, kteří dorazili na veřejný výbor do ZŠ Pošepného, totiž radnici zaskočil.

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist