Mezní situace na 3. jednání Výboru pro územní rozvoj

Obyvatelé Roztyl měli ve čtvrtek 24.3.2011 v jídelně ZŠ Pošepného možnost zúčastnit se na Roztylech asi historicky prvního veřejného jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí zastupitelstva Prahy 11.

Změna na postu zastupitele za HPP 11

Na počátku března se z osobních důvodů vzdal Ing. Jan Frey Mandátu zastupitele MČ P11 za HPP 11. V roli náhradníků byli, Michal Streubel a Ing. Radim Cimoradský. Pan Streubel se také rozhodl vzdát svého nároku na mandát, jelikož již aktivně působí ve finančním výboru MČ P11 a časově by obě role nezvládal, a tak se novým zastupitelem za HPP 11 stal Ing. Radim Cimoradský.

O rozpočtu MČ P11 na rok 2011

Na Zastupitelstvu byl dne 3.3.2011 schválen rozpočet MČ P11. Těsná většina dvaceti zastupitelů ODS-ČSSD-PP odsouhlasila deficitní rozpočet jehož schodek ve výši je hrazen z výnosů privatizace, výnosů z nájmu bytů a nevyčerpaných prostředků z minulých let. Praha 11 tak žije na sekyrku.

• Na pokračování mimořádného zastupitelstva 18.2.2011 upozornilo HPP 11 na podezřelé faktury ABL

• Z pokračování mimořádného zastupitelstva, které se konalo dne 18.2.2011, starosta utekl hned po úvodních otázkách. S argumenetem, že vše již řekl, opustil zastupitelstvo nejprve on, pak i 1. místostarosta Rybnikář. J. Krautwurm z HPP 11 upozornil na dvě faktury, které vystavila firma ABL Městské části Praha 11 za "speciální detektivní činnost". (...)

2. veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj se týkalo zejména výstavby na Litochlebském náměstí

Přerušené zasedání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí pokračovalo dne 24.2.2011 ve staré Chodovské škole. Do posledního místečka plná jídelna sledovala nejprve bitvu o nový panelový dům v ul. Stříbrského. Lidé, kteří v uvedené lokalitě bydlí, znovu argumentovali tím, že umístění objektu je (v husté zástavbě zatížené výstavbou nového sídliště Milíčovský háj) nevhodné.

• Rozhovor s Martou Šorfovou

• Na mimořádném jednání zastupitelstva MČ Praha 11 dne 18.2.2011 položila R. Soukupová několik otázek bývalé starostce Martě Šorfové. Otázky se týkaly předmětu mimořádného zastupitelstva, které se bylo svoláno kvůli sledování občanů Prahy 11 firmou ABL. Bohužel, M. Šorfová nedostala na zastupitelstvu prostor na otázky odpovědět, proto byly otázky písemně zformulovány a M. Šorfová požádána o jejich zodpovězení.

• Litochlebské náměstí: mají se občané soudit se svou radnicí?

• Dne 21.1.2011  se konalo setkání obyvatel žijících v okolí Litochlebského náměstí. Lidé se sešli, aby se dohodli na společné strategii k zabránění plánované výstavby 24patrového objektu na místě dnešního pietního parku s památníky padlým v I. a II. světové válce.

• 1. veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj navštívilo téměř 70 zájemců z řad veřejnosti

V páteční podvečer dne 11.2.2011 se v Základní škole k Milíčovu uskutečnilo historicky 1. veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí. V páteční podvečer dne 11.2. 2011 se v Základní škole k Milíčovu uskutečnilo historicky 1. veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí. Otevření výborů pro veřejnost je velkým úspěchem Hnutí pro Prahu 11, o veřejné dění je velký zájem a veřejná zasedání dávají zájemcům možnost nahlédnout pod pokličku místní politiky. O rozvoj Jižního Města se začala zajímat i skupina obyvatel, do které bychom to ještě před nedávnem neřekli.

• Mrakodrap místo parku. Tunel policii nezajímá

• Starosta Prahy 11 se na zastupitelstvu snažil vyvrátit podezření, že objednal sledování agenturou ABL a zároveň obhajoval obchody, které jeho radnice uskutečnila. Zmínil i různé "pseudoodborníky" kritizující jeho zcela transparentní kroky. To bylo na mě.  Pokusím se roli "pseudoudborníka" zahrát co nejlépe. V zájmu objektivity uvádím odkaz na vystoupení starosty Dalibora Mlejnského ze dne 7.2.2011 (odkaz již není funkční)

Pozvánka na 2. jednání Výboru pro územní rozvoj a ŽP

Podle aktuálních informací proběhne další jednání Výboru pro územní rozvoj a ŽP ve čtvrtek 24. února od 17.00 v Základní škole Chodov (Květnového vítězství 57/17), tzv. staré Chodoské škole.

Jakmile budeme mít oficiální program, tak ho zde zveřejníme. Dá se však očekávat, že se budou projednávat stejné body, jako na prvním jednání, které bylo přerušeno v bodě bytový dům Stříbrského/Jurkovičova (Alitex). Navíc také očekáváme zařazení bodu kolem výstavby na Litochlebském náměstí.

Přijďte tedy ve stejně hojném počtu jako na první jednání a sledujte nás pro aktuální informace.

Navržený program a oficiální pozvánku si můžete prohlédnout zde.

Co vzešlo z mimořádného zastupitelstva Prahy 11 - "Špatný kamarád nebo dobrý lhář ?"

Ti, kdož čekali, že budou na mimořádném zastupitelstvu MČ Praha 11 vysvětlena nezákonná sledování občanů, se nestačili divit. Než se všichni nadáli, přešel starosta Dalibor Mlejnský z obrany do protiútoku a tři osoby, které firma ABL sledovala (paní Šorfovou, pana Vašíčka, pana Urbánka), bývalé představitele radniční ODS, obvinil z "průseru".

Tisková zpráva HPP 11 k mimořádnému zasedání zastupitelstva 7/2

Níže naleznete tiskovou zprávu, kterou HPP 11 předalo médiím v reakci na průběh mimořádného zastupitelstva, které se konalo v pondělí 7. února ke kauze sledování politiků na Praze 11 firmou ABL.

Dokument je ke stažení zde.

ABL - území bílého lva.

Na konci září minulého roku explodovala aféra, která ovlivnila politický život celé země a zasáhla pražské Jižní Město. Necelé tři neděle před volbami přinesla MF Dnes zprávu o sledování Marty Šorfové (bývalé starostky) a řady dalších lidí. Média téma pohotově uchopila a lehce upravila. Čtrnáct dní před komunálními volbami jsme tu měli "sledování politiků ODS" agenturou ABL, kterou v té době vlastnil ministr za Věci Veřejné, Vít Bárta.

Veřejné mínění se rozdělilo na několik proudů. Jeden v tom cítil útok na Víta Bártu související s jeho tažením proti korupci při výstavbě komunikací. Druhý proud měl za to, že jde o útok na ODS, třetí si všímal vnitřního boje ve straně.  V halasu poněkud zanikala jedna důležitá otázka: Kdo si sledování objednal a proč?

 

První veřejné zasedání Výboru pro územní rozvoj MČ Prahy 11

BD Stříbrského/Jurkovičova

Dovolujeme si Vás pozvat na první veřejné zasedání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí Zastupitelstva MČ Prahy 11, který se uskuteční v pátek 11. února od 17.00 ve společenském sále ZŠ k Milíčovu. Na programu jednání bude sporná výstavba 9-patrového bytového domu v ulici Stříbrského/Jurkovičova, který zamýšlí společnost Alitex spo. s r.o.

• Konání mimořádného zastupitelstva MČ Praha 11 kvůli kauze ABL

• Dne 7. února 2011 se bude od 15 hodin konat v Kulturním centru Zahrada, Praha 4, Malenická ul. mimořádné zasedání zastupitelstva MČ Praha 11. Zastupitelstvo je svoláno z podnětu zastupitelů Hnutí pro Prahu 11 a TOP 09 a měloby projednat působení agentury bezpečnostní ABL na Praze 11. Všichni jste srdečně zváni zasedání je ze zákona veřejné. (...)

• Rozprodej obecního majetku na Praze 11

• Vážení spoluobčané na Jižním Městě. Asi jste většinou zaznamenali, že ať již u nás na Jižním Městě, tak i jinde v Praze, proběhl a dále probíhá díky magistrátu a vedení městských částí rozprodej většiny městského majetku - movitého i nemovitého. Co se prodeje pozemků týče, město přichází o možnost podstatně ovlivňovat novou výstavbu na těchto prodaných pozemcích. (...)

• Odklad prvního jednání výboru pro územní rozvoj

• První jednání Výboru pro územní rozvoj se uskuteční pravděpodobně až 3.2.2011. Předseda Výboru pro územní rozvoj J. Janeček oznámil, že z důvodů uveřejnění pozvánky v časopise Klíč, se 1. jednání výboru uskuteční až ve čtvrtek 3. 2. 2011. Dnešní avizované jednání se tedy nekoná. Až bude termín oficiálně potvrzen, zveřejníme nejen termín, ale i plánovaný program jednání. (...)

Ústní jednání k vypořádání připomínek v procesu územního řízení na kontroverzní výškový dům na Litochlebském náměstí bylo odročeno

Dne 11.1.2011se konalo nastavebním úřadu ÚMČ, Praha 11,veřejné ústní jednání ve věci územního řízení o umístění stavebního záměru „Litochlebský park“, který představuje kontroverzní výškovou stavbu na Litochlebskémnáměstí.

• P11 opět v pořadu Nedej se

• V neděli 16. ledna byl na ČT2 odvysílán pořad "Nedej se" na téma Rozprodávání životního prostředí na Jižním Městě.

Pořad navazuje na již zveřejněná fakta dění na Jižním Městě. Místní občané a jejich občanská sdružení v minulých pořadech vyjádřili svou nespokojenost s počínáním jejich radnice, která podle jejich názoru rozprodává místní životní prostředí ve spolupráci s developerskými firmami. Po komunálních volbách se s názory občanů ztotožňuje i současná opozice. (...)

• Praha 11 v hledáčku pořadu Reportéři ČT

• Vysílání pořadu Řeportéři ČT, v pondělí 17. ledna od 21.20 na programu ČT 1, se bude věnovat praktikám prodeje pozemků a developerské výstavbě na Praze 11. Pokud nestihnete odvysílání pořadu v televizi, je možné ho shlédnout i z archivu ČT.

Levnější pozemky pro mrakodrapy (17.1.2011) > https://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/211452801240003/

• Proč by měl v husté zástavbě na Hájích stát další výškový BD Jurkovičova?

• Uprostřed husté zástavby na Milíčově mezi ulicemi Stříbrského a Novomeského vlastnila MČ Praha 11 dva opuštěné TESKO domy - přízemní budovy, které v minulosti sloužily pro stavbaře Jižního Města. Domy byly několik let opuštěné a chátraly, avšak jejich demolici se MČ Praha 11 jako vlastník bránila s tím, že odstranění je spojeno s ekologickou likvidací azbestu, jehož zvýšené množství obsahovala střešní krytina. (...)

• Diskuse a plány kolem dostavby center Jižního Města

• Není pochyb, že Jižnímu Městu jako městskému celku chybí řada veřejných funkcí. Kdybychom vycházeli pouze z tradice antických měst, tak bez rozmýšlení můžeme jmenovat divadlo, arénu či veřejné lázně. Úkolem a cílem městských samospráv by tedy mělo být tyto veřejné potřeby definovat a postarat se o jejich realizaci. (...)

• Zpráva ze ZMČ P11 dne 4.1.2011

• Přerušené jednání zastupitelstva dne 4. 1. 2011 mělo na programu jen pár bodů. Ti, co doufali, že jednání bude rychlé, se však zmýlili. Hned první volba členů výboru pro územní rozvoj se ukázala být mírně dramatická. Strana TOP 09 totiž navrhla do výboru bývalou starostku M. Šorfovou, která je sice stále členkou ODS, ale vzhledem ke svým názorům nebyla ani mezi kandidáty do zastupitelstva za ODS. (...)

První kroky výboru pro územní rozvoj MČ P11

Dne 5. 1. 2011 se Radka Soukupová (HPP 11) sešla s předsedou výboru pro územní rozvoj Jiřím Janečkem (ODS). Předmětem jednání byla agenda prvních zasedání výboru a procesy s tím spojené.

Jednání HPP 11 se starostou Mlejnským ze dne 28.12.2010

Na společném jednání mezi vánočními a novoročními svátky se dohodli zástupci Hnutí pro Prahu 11 a starosta D. Mlejnský. Předmětem jednání dne 28.12.2010 byly procesy projednávání podnětů v oblasti územního rozvoje. Jednání se za HPP 11 zúčastnili R. Soukupová, Z. Kvítek, J. Krautwurm a J. Štyler. Přesto, že jednání trvalo přes 2 hodiny, zásadní shody se dosáhnout nepodařilo.

Zpráva z jednání Zastupitelstva MČ dne 21.12.2010

Kdo si myslel, že předvánoční čas ovlivní jednání posledního zastupitelstva, byl zklamán. Zasedání začalo bitvou o program jednání, na nějž se zástupci Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11) pokusili zařadit urgentní body k projednání (Stavba na Litochlebském náměstí a nový bytový dům spol. Alitex v ul. Stříbrského / Jurkovičova).

Zápis z politického grémia Zastupitelstva MČ P11 (20.12.2010)

Dne 20. 12. 2010 se sešlo další politické grémium, jehož se účastnili zástupci všech politických klubů zastupitelstva MČ P11. Podrobný zápis naleznete zde.

• Vánoční přání 2010

• Vážení sousedé a občané Jižního Města, příjemné prožití vánočních svátků, hodně zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2011 vám přeje Hnutí pro Prahu 11. Také v roce, jenž má v letopočtu dvě jedničky stejně jako naše hnutí, budeme stát na straně obyvatel Jižního Města a budeme nadále usilovat, aby Praha 11 byla pro ně spokojeným domovem, kde se cítí nejlépe. Vaše HPP 11

Copyright © 2018 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist