Společné tiskové prohlášení opozičních klubů HPP 11 a TOP 09 k 7. zastupitelstvu MČ P11

Také 7. zasedání Zastupitelstva MČ Prahy 11 probíhalo v napjaté atmosféře, charakteristické pro současné volební období...

Anketa MČ Praha 11 k problematice parkovacích míst na JM

Informace občanům ohledně výstavby parkovacích domů (HG) a Jižním Městě

Reakce médií na další zbabělý úprk koalice P11 v čele s Daliborem Mlejnským z mimořádného zastupitelstva ke kauze ABL ze 13. května

Médiím neunikl další zbabělý únik koaličních zastupitelů Prahy 11 včele se starostou Daliborem Mlejnským, který předvedli při mimořádném zastupitelstvu Prahy, jenž se konalo 13. května na podnět opozičních zastupitelů HPP 11 a TOP 09.

P11 jako politický a ekonomický partner v etickém kodexu VV podle Víta Bárty

Zpravodajský portál iDnes.cz zveřejnil 17. května velmi zajímavý dokument, který je původním návrhem etického kodexu Věcí Veřejných (VV) podle Víta Bárty.

Kromě toho, že celý tento etický kodex má k demokratickému bezkorupčnímu systému asi tak daleko, jako pozemšťán pěšky do středu vesmíru, tak se v jeho osmém bodě autor rozepisuje o ekonomických a politických partnerech, jako jsou P7 a P11.

 

• MHMP potvrdil souhlasné stanovisko MČ P11 v územním řízení kauzy BD Stříbrského (Alitex)

• Magistrát Hlavního Města Prahy vydal 16. května zamítavé stanovisko vůči všem odvoláním občanů a OS HJM podaným proti územnímu rozhodnutí o úmístění stavby bytový dům Stříbrského (Alitex), jenž vydal úřad MČ Prahy 11 na konci června 2010.

Praha 11 jako "cvičák" ABL na velkou politiku?

Zpravodajský server vasevec.cz přinesl zajímavý pohled na zasedání mimořádného zastupitelstva Prahy 11, které proběhlo/neproběhlo 13. května na podnět opozice Prahy 11.

Odkaz na celý článek naleznete zde.

Výbor pro územní rozvoj P11 jedná o výstavbě na Opatově

Ačkoli mělo být jednání výboru dne 28.4.2011 dle oznámění v Klíči veřejné, sešli se jeho členové jen ve sklepních prostorách úřadu Městské části Praha 11 v Ocelíkově ulici. Velký zájem obyvatel, kteří dorazili na veřejný výbor do ZŠ Pošepného, totiž radnici zaskočil.

Vedení Prahy 11 opět zbaběle utíká před občany a pod záminkou kritizuje jednání výborů

Dne 11.4.2011 se na Praze 11 odehrálo další zastupitelstvo městské části, kam dorazilo i mnoho občanů, aby mohli být svědky projednání kontroverzního bodu programu s názvem "Mezní situace - jednání výboru pro územní rozvoj a životní prostředí."

Společné tiskové prohlášení HPP 11 a TOP 09 k jednání Výboru pro územní rozvoj MČP11 dne 24.3.2011 v ZŠ Pošepného

Vzhledem k dramatickému průběhu jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí MČ Praha 11 v ZŠ Pošepného dne 24.3.2011 vydaly opoziční zastupitelské kluby HPP 11 a TOP 09 následující tiskové prohlášení, aby tak upozornily na alarmující praktiky koalice a některých loajálních úředníků na Praze 11. Tiskové prohlášení si můžete stáhnout zde.

Mezní situace na 3. jednání Výboru pro územní rozvoj

Obyvatelé Roztyl měli ve čtvrtek 24.3.2011 v jídelně ZŠ Pošepného možnost zúčastnit se na Roztylech asi historicky prvního veřejného jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí zastupitelstva Prahy 11.

Změna na postu zastupitele za HPP 11

Na počátku března se z osobních důvodů vzdal Ing. Jan Frey Mandátu zastupitele MČ P11 za HPP 11. V roli náhradníků byli, Michal Streubel a Ing. Radim Cimoradský. Pan Streubel se také rozhodl vzdát svého nároku na mandát, jelikož již aktivně působí ve finančním výboru MČ P11 a časově by obě role nezvládal, a tak se novým zastupitelem za HPP 11 stal Ing. Radim Cimoradský.

O rozpočtu MČ P11 na rok 2011

Na Zastupitelstvu byl dne 3.3.2011 schválen rozpočet MČ P11. Těsná většina dvaceti zastupitelů ODS-ČSSD-PP odsouhlasila deficitní rozpočet jehož schodek ve výši je hrazen z výnosů privatizace, výnosů z nájmu bytů a nevyčerpaných prostředků z minulých let. Praha 11 tak žije na sekyrku.

• Na pokračování mimořádného zastupitelstva 18.2.2011 upozornilo HPP 11 na podezřelé faktury ABL

• Z pokračování mimořádného zastupitelstva, které se konalo dne 18.2.2011, starosta utekl hned po úvodních otázkách. S argumenetem, že vše již řekl, opustil zastupitelstvo nejprve on, pak i 1. místostarosta Rybnikář. J. Krautwurm z HPP 11 upozornil na dvě faktury, které vystavila firma ABL Městské části Praha 11 za "speciální detektivní činnost". (...)

2. veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj se týkalo zejména výstavby na Litochlebském náměstí

Přerušené zasedání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí pokračovalo dne 24.2.2011 ve staré Chodovské škole. Do posledního místečka plná jídelna sledovala nejprve bitvu o nový panelový dům v ul. Stříbrského. Lidé, kteří v uvedené lokalitě bydlí, znovu argumentovali tím, že umístění objektu je (v husté zástavbě zatížené výstavbou nového sídliště Milíčovský háj) nevhodné.

• Rozhovor s Martou Šorfovou

• Na mimořádném jednání zastupitelstva MČ Praha 11 dne 18.2.2011 položila R. Soukupová několik otázek bývalé starostce Martě Šorfové. Otázky se týkaly předmětu mimořádného zastupitelstva, které se bylo svoláno kvůli sledování občanů Prahy 11 firmou ABL. Bohužel, M. Šorfová nedostala na zastupitelstvu prostor na otázky odpovědět, proto byly otázky písemně zformulovány a M. Šorfová požádána o jejich zodpovězení.

• Litochlebské náměstí: mají se občané soudit se svou radnicí?

• Dne 21.1.2011  se konalo setkání obyvatel žijících v okolí Litochlebského náměstí. Lidé se sešli, aby se dohodli na společné strategii k zabránění plánované výstavby 24patrového objektu na místě dnešního pietního parku s památníky padlým v I. a II. světové válce.

• 1. veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj navštívilo téměř 70 zájemců z řad veřejnosti

V páteční podvečer dne 11.2.2011 se v Základní škole k Milíčovu uskutečnilo historicky 1. veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí. V páteční podvečer dne 11.2. 2011 se v Základní škole k Milíčovu uskutečnilo historicky 1. veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí. Otevření výborů pro veřejnost je velkým úspěchem Hnutí pro Prahu 11, o veřejné dění je velký zájem a veřejná zasedání dávají zájemcům možnost nahlédnout pod pokličku místní politiky. O rozvoj Jižního Města se začala zajímat i skupina obyvatel, do které bychom to ještě před nedávnem neřekli.

• Mrakodrap místo parku. Tunel policii nezajímá

• Starosta Prahy 11 se na zastupitelstvu snažil vyvrátit podezření, že objednal sledování agenturou ABL a zároveň obhajoval obchody, které jeho radnice uskutečnila. Zmínil i různé "pseudoodborníky" kritizující jeho zcela transparentní kroky. To bylo na mě.  Pokusím se roli "pseudoudborníka" zahrát co nejlépe. V zájmu objektivity uvádím odkaz na vystoupení starosty Dalibora Mlejnského ze dne 7.2.2011 (odkaz již není funkční)

Pozvánka na 2. jednání Výboru pro územní rozvoj a ŽP

Podle aktuálních informací proběhne další jednání Výboru pro územní rozvoj a ŽP ve čtvrtek 24. února od 17.00 v Základní škole Chodov (Květnového vítězství 57/17), tzv. staré Chodoské škole.

Jakmile budeme mít oficiální program, tak ho zde zveřejníme. Dá se však očekávat, že se budou projednávat stejné body, jako na prvním jednání, které bylo přerušeno v bodě bytový dům Stříbrského/Jurkovičova (Alitex). Navíc také očekáváme zařazení bodu kolem výstavby na Litochlebském náměstí.

Přijďte tedy ve stejně hojném počtu jako na první jednání a sledujte nás pro aktuální informace.

Navržený program a oficiální pozvánku si můžete prohlédnout zde.

Co vzešlo z mimořádného zastupitelstva Prahy 11 - "Špatný kamarád nebo dobrý lhář ?"

Ti, kdož čekali, že budou na mimořádném zastupitelstvu MČ Praha 11 vysvětlena nezákonná sledování občanů, se nestačili divit. Než se všichni nadáli, přešel starosta Dalibor Mlejnský z obrany do protiútoku a tři osoby, které firma ABL sledovala (paní Šorfovou, pana Vašíčka, pana Urbánka), bývalé představitele radniční ODS, obvinil z "průseru".

Tisková zpráva HPP 11 k mimořádnému zasedání zastupitelstva 7/2

Níže naleznete tiskovou zprávu, kterou HPP 11 předalo médiím v reakci na průběh mimořádného zastupitelstva, které se konalo v pondělí 7. února ke kauze sledování politiků na Praze 11 firmou ABL.

Dokument je ke stažení zde.

ABL - území bílého lva.

Na konci září minulého roku explodovala aféra, která ovlivnila politický život celé země a zasáhla pražské Jižní Město. Necelé tři neděle před volbami přinesla MF Dnes zprávu o sledování Marty Šorfové (bývalé starostky) a řady dalších lidí. Média téma pohotově uchopila a lehce upravila. Čtrnáct dní před komunálními volbami jsme tu měli "sledování politiků ODS" agenturou ABL, kterou v té době vlastnil ministr za Věci Veřejné, Vít Bárta.

Veřejné mínění se rozdělilo na několik proudů. Jeden v tom cítil útok na Víta Bártu související s jeho tažením proti korupci při výstavbě komunikací. Druhý proud měl za to, že jde o útok na ODS, třetí si všímal vnitřního boje ve straně.  V halasu poněkud zanikala jedna důležitá otázka: Kdo si sledování objednal a proč?

 

První veřejné zasedání Výboru pro územní rozvoj MČ Prahy 11

BD Stříbrského/Jurkovičova

Dovolujeme si Vás pozvat na první veřejné zasedání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí Zastupitelstva MČ Prahy 11, který se uskuteční v pátek 11. února od 17.00 ve společenském sále ZŠ k Milíčovu. Na programu jednání bude sporná výstavba 9-patrového bytového domu v ulici Stříbrského/Jurkovičova, který zamýšlí společnost Alitex spo. s r.o.

• Konání mimořádného zastupitelstva MČ Praha 11 kvůli kauze ABL

• Dne 7. února 2011 se bude od 15 hodin konat v Kulturním centru Zahrada, Praha 4, Malenická ul. mimořádné zasedání zastupitelstva MČ Praha 11. Zastupitelstvo je svoláno z podnětu zastupitelů Hnutí pro Prahu 11 a TOP 09 a měloby projednat působení agentury bezpečnostní ABL na Praze 11. Všichni jste srdečně zváni zasedání je ze zákona veřejné. (...)

• Rozprodej obecního majetku na Praze 11

• Vážení spoluobčané na Jižním Městě. Asi jste většinou zaznamenali, že ať již u nás na Jižním Městě, tak i jinde v Praze, proběhl a dále probíhá díky magistrátu a vedení městských částí rozprodej většiny městského majetku - movitého i nemovitého. Co se prodeje pozemků týče, město přichází o možnost podstatně ovlivňovat novou výstavbu na těchto prodaných pozemcích. (...)

• Odklad prvního jednání výboru pro územní rozvoj

• První jednání Výboru pro územní rozvoj se uskuteční pravděpodobně až 3.2.2011. Předseda Výboru pro územní rozvoj J. Janeček oznámil, že z důvodů uveřejnění pozvánky v časopise Klíč, se 1. jednání výboru uskuteční až ve čtvrtek 3. 2. 2011. Dnešní avizované jednání se tedy nekoná. Až bude termín oficiálně potvrzen, zveřejníme nejen termín, ale i plánovaný program jednání. (...)

Ústní jednání k vypořádání připomínek v procesu územního řízení na kontroverzní výškový dům na Litochlebském náměstí bylo odročeno

Dne 11.1.2011se konalo nastavebním úřadu ÚMČ, Praha 11,veřejné ústní jednání ve věci územního řízení o umístění stavebního záměru „Litochlebský park“, který představuje kontroverzní výškovou stavbu na Litochlebskémnáměstí.

• P11 opět v pořadu Nedej se

• V neděli 16. ledna byl na ČT2 odvysílán pořad "Nedej se" na téma Rozprodávání životního prostředí na Jižním Městě.

Pořad navazuje na již zveřejněná fakta dění na Jižním Městě. Místní občané a jejich občanská sdružení v minulých pořadech vyjádřili svou nespokojenost s počínáním jejich radnice, která podle jejich názoru rozprodává místní životní prostředí ve spolupráci s developerskými firmami. Po komunálních volbách se s názory občanů ztotožňuje i současná opozice. (...)

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist