• Hlava na hlavě, jako sardinky. Brzy i na Praze 11?

fb.jako.sardinky

• Nedávno byli Jihoměšťané zhrozeni z výluky metra v úseku Kačerov - Pražského povstání. Pro mnohé cestující šlo o náročnou povinnost splynout s masou lidí, konající útrpný přesun na bus XC. Stanice Pražského povstání byla dokonce uzavřena, neboť nápor cestujících nezvládala. (• Výluka paralyzovala stanici Pražského povstání, dopravní podnik připravuje opatření) Jak jsme si všichni oddechli, když metro C začalo opět jezdit, a položme si otázku: jak to, že se okázale pohoršujeme nad dočasnou tlačenicí v metru a přitom si neuvědomíme, že stejný (nevratný!) jev se žene na Prahu 11? (...)

• Noční a víkendové parkování pro občany v garážovém domě PROTĚŽ

fb.parkovani.OC

• Na základě dohody zastupitelů HPP 11 s vedením OC Chodov byl od 1.7.2019 spuštěn projekt nočního a víkendového parkování pro obyvatele okolí Centra Chodov v parkovacím domě PROTĚŽ v ul. Hráského. Noční parkování začíná v 19.00 a končí ráno v 8.00. S každým zaregistrovaným zájemcem bude sepsána smlouva a bude mu vydána vjezdová karta. (...)

• 100 dnů pod pirátskou vlajkou na Praze 11: Trafiky, kumulace funkcí, neúspěšní a trestně stíhaní politici u moci

100.dnu.hajeni

• Byla to údajně “povolební strategie”, která dovedla v únoru 2019 Piráty Praha 11 do koalice se stranami tzv. memoranda (ANO, TOP 09-STAN a ODS). Zpětně je více než zřemé, že tzv. povolební strategie byl cár papíru, který měl Piráty dovést k postu starosty a dvěma radním bez ohledu na skutečnou politiku koaličních partnerů. Co bylo tzv. memorandum? Deklaratorní uskupení tří stran (ANO/ TOP-STAN/ ODS) údajně vzniklo 18.10.2018, tedy krátce po loňských podzimních volbách. (...)

• Před 3 lety HPP 11 navrhovalo dostavbu pražského okruhu podle legislativy EU

fb.dostavba.SOKP.3roky

• Dodnes o události koluje fáma, že HPP 11 „blokovalo dostavbu SOKP“. Není to pravda, o čemž kromě videozáznamu svědčí návrh usnesení HPP 11 podaný na 17. ZMČ dne 19.5.2016 > "ZMČ P11 podporuje urychlenou prioritní dostavbu Pražského okruhu v jihovýchodním segmentu Prahy". Jde o návrh tehdejšího radního Urbánka (TOP), ovšem bez dovětku “stavba 511”. Proč bez dovětku? (...)

• Rada MČ pokračuje v nestandardním přidělování sportovních dotací

• Rada MČ P11 (Piráti/ ANO/ TOP 09/ ODS) předložila na zastupitelstvu 16.5.2019 návrh sportovních dotací. Bohužel pokračuje přidělování dotací podle zvláštního politického klíče, podívejte se na tabulku. Dukla JM (vede Petr Sýkora - kandidát a člen Mlejnského JM-ND) dostává ve srovnání s ostatními kluby až dvojnásobný příspěvek, navíc hospodaří s (a na) majetku MČ P11, který tím výslovně neslouží primárně pro potřeby obyvatel Prahy 11. Dukla JM navíc pronajímá veřejné školní hřiště pro tzv. Hanspaulku, každý všední den od 17 do 22 hodin. Dukla JM navíc na školním hřišti provozuje restauraci. V areálu ZŠ Schulhoffova pronajímá MČ P11 Dukle fotbalové hřiště za několik desítek tisíc, přičemž restituentům za něj hradí několik set tisíc. Jedná se tedy o další způsob dotace městské části tomuto klubu. (...)

• Skandální přešlap Pirátů Praha 11! Poradenské smlouvy s politiky za milióny

fb.poradni.smlouvy.dittrich

• MČ Praha 11 pod vedením Pirátů uzavřela měsíc po nástupu na radnici v dubnu 2019 několik poradenských smluv s politiky. Zastupitel Balík (ANO) za 1,5 mil. Kč, zastupitel Dittrich (ODS) za 900 tis. Kč a tzv. PR poradkyně Vejvodová za 1,8 mil. Kč. Zastupitel Balík (ANO) je znám svou nekompetentností v pozici radního pro majetek z let 2015 - 2018, přesto byla uzavřena smlouva s MČ Praha 11 za 1,5 miliónů korun za poradenství v oblasti majetku MČ! Registr smluv ID smlouvy: 7878083, 16.4.2019. (...)

• Ani Piráti si nehodlají rozhněvat developera Passera - souhlasí s prodejem pozemků u Krčského lesa

Roztyly.partcely.ortomapa

• V pondělí 6.5.2019 Rada MČ Praha 11 revokovala (v reálu nicméně potvrdila) usnesení Rady MČ Praha 11 č. 1117/32/R/2018 ze dne 23.10.2018, které se týkalo souhlasu s prodejem pozemků hl. města Prahy (o celkové rozloze cca 1 ha) u stanice metra Roztyly firmám developera Radima PasseraRevokace spočívá v tom, že stejně jako předešlá rada souhlasí s prodejem pozemků parc. č. 3393, 3394, 3395 a části 3260/2, vše v k. ú. Chodov, žadateli spol. Office Park Roztyly, a.s. (...)

• HPP 11 navštívilo otevření koupaliště Kolovraty

P5030014

• Koupaliště pro Jižní Město - Hnutí pro Prahu 11 bude znovu navrhovat výstavbu venkovního koupaliště na zastupitelstvu MČ P11 | V pátek 3.5.2019 se několik zastupitelů HPP 11 zúčastnilo slavnostního otevření zrekonstruovaného koupaliště v Kolovratech, resp. původní požární nádrže. Je to již druhé koupaliště, kde Hnutí pro Prahu 11 nachází inspiraci pro vystavění venkovního koupaliště na JM. Loni v létě jsme navštívili koupaliště v Ládví, které je svou povahou a umístěním v sídlišti Jižnímu Městu blízké. A že nejde stavět koupaliště výhodně a efektivně? Podívejte se na fotografie, sledujte video z Kolovrat, kde mají koupaliště za 20 mil. Kč.

• Metropolitní plán je protiústavní, tvrdí ministerstva

fb.mpp.je.protiustavni

• Proti návrhu nového územního plánu Prahy protestují i nejvyšší úřady, podle kterých MPP odporuje nejen stavebnímu zákonu, ale dokonce i ústavě a měl by být proto od základu přepracován. Pokud jeho tvůrci v čele s arch. Kouckým kritiku opět odmítnou, hrozí, že MPP zruší soud a Praha se ocitne bez územního plánu. Bohužel, dokud bude na velké Praze radním pan Petr Hlaváček (TOP 09 a STAN), ochránce arch. Kouckého, a dokud budou další členové pražské koalice prosazovat novou výstavbu za každou cenu, nebude zřejmě vůle na MPP cokoli měnit a arogance jeho tvůrců bude pokračovat. Video "Nedej se+: Bude Praha TOP" naleznete v článku.

• CHODOVSKÉ ČARODĚJNICE 2019

Carodejnice.2019

 

• Vážení hořlaví i nehořlaví, v úterý 30.4.2019 na "starém" Chodově proběhne tradiční pálení čarodějnicPo roce vás opět lákáme na ohýnkovou kulturní akci pod širým nebem, konanou poblíž hřiště na konci ulice Ke svatému Izidoru. Na programu tradiční setkání obyvatel z celého Jižního Města a zejména těch dětských, nejlépe v čarodějných maskách a oděvech. Vítáni jsou i domácí mazlíčci, ideálně ti štěkající (co nekoušou), a samozřejmě: která máte doma koště, můžete rovnou přiletět. (...) Archiv akcí čarodějnic v článku.

• Jižní Město stárne. Staří překážejí mladým? Článek do Klíče, který se nelíbil

fb.jm.starne

• V měsíci dubnu zaslalo HPP 11 články svých zastupitelů do květnového Klíče a byl mezi nimi i jeden, s jehož obsahem se neztotožnila “redakční rada Klíče” (interně ji nazýváme radou CENZORNÍ, tvořenou politiky koalice). To se stává pokaždé, když článek “udeří hřebík na hlavičku” a stalo se tak v případě textu M. Farmačky (HPP 11), kterému došla trpělivost nad profanací výroku představitelů radnice P11 o stárnutí JM. (Pozn. Články mají povolenou délku 1250 znaků včetně mezer) (...)

• Pomozte nám zachovat ZŠ Chodov pro naše děti!

2019.04.10.Zachovejme.ZSCH

• Pomozte nám zachovat ZŠ Chodov pro naše děti! Zítra na jednání zastupitelstva se chystá její zaprodání obci Vestec. ZŠ Chodov se má stát spádovou oblastí pro obec Vestec. Rozhodla o tom Rada MČ Praha 11 dne 1.4.2019 č. 0320/14/R/2019. Zastupitelstvo MČ Praha 11 má na svém zítřejším jednání na návrh O. Prokopa (ANO) schválit tzv. Memorandum o spolupráci, které za 50 mil. Kč zavazuje ZŠ Chodov jako spádovou oblast obci Vestec až na dlouhých 25 let! Přijďte zítra od 11h na zastupitelstvo MČ Praha 11 do KC Zahrada! Hnutí pro Prahu 11 nesouhlasí s přípravou spádového obvodu v ZŠ Chodov pro obec Vestec. Zastupitelé HPP 11 mají připravený návrh usnesení a především řadu pádných argumentů!Za Hnutí pro Prahu 11 Ivana Hovorková a Šárka Zdeňková

• Proč pirátská radní pro školství nepodporuje konec hazardu na Praze 11?

• Proč pirátská radní pro školství nepodporuje konec hazardu na Praze 11? | Ing. Ladislav Kos, senátor | Na Zastupitelstvu MČ Praha 11 dne 28.3.2019 byl mezi body navrženými na doplnění programu jednání rovněž bod „Nulová tolerance hazardu na Praze 11“. Proti zařazení tohoto bodu na jednání hlasovali pouze dva zastupitelé z Pirátské strany, radní pro dopravu Martin Duška a radní pro školství Zuzana Ujhelyiová. Proč pirátská radní Ujhelyiová hlasovala proti návrhu tohoto bodu, ve kterém mělo ZMČ konstatovat, že hazardní jevy přináší patologické jevy jako zadlužování, krádeže, rozpad rodin i obecnou kriminalitu a mělo požádat Radu MČ P11, aby navrhla hl. m. Praze změnu vyhlášky č.10/2015 s návrhem nulové tolerance hazardu na P11? (...)

• Očista náměstí u Blankytu

18 IMG 2543

• Vážení spoluobčané, na aprílové pondělí členové a příznivci HPP 11 provedli celkový úklid prostranství náměstí pd Blankytem v Matúškově ulici. Prostor náměstí byl velmi zanedbaný, potýkali jsme se s mnohaletým nepořádkem. Listím a odpadky byl nakonec naplněn celý kontejner, na místě jsme vysázeli květiny. Dlouhodobě stojíme za místními obyvateli, kteří jsou proti kácení vzrostlých stromů, které má proběhnout v rámci plánované "revitalizace" náměstí. Na záměr kácení upozornilo HPP 11. (...)

• Nevídaná událost! Hazardní herny na metru Háje dobrovolně zavřely

april.vracime.prohry

• S úderem nedělní půlnoci došlo na metru Háje k neuvěřitelnému jevu - všech sedm doupátek hazardu ukončilo provoz. Považujeme událost, ve kterou jsme v proslulém Jihoměstském Palermu nedoufali, za velice potěšující. Zjišťovali jsme co se děje... Pan P. K., provozovatel jedné z heren, nám sdělil: “Uvědomili jsme si, že vyděláváme na lidské slabosti plnoletých klientů nejen z Prahy 11. Takové výdělky nás netěší a nechceme je dále generovat, třebaže nás v tom radnice pirátského starosty Dohnala podporuje. Jako kompenzaci za morální újmu obyvatelům P11 nabídneme netradiční volné výherní dny.” (...)

• Jak se dělá brownfield? Přírodu na Roztylech bagrují ve jménu přírody

fb.interlov.brownf

• Poznáváte na fotkách dubovou alej? Březový hájek? Víte, že na tzv. brownfieldu Interlov bylo přírodní koupaliště? Víte, kde leží u Krčského lesa nezastavitelné funkční území SO3 dle územního plánu vyhrazené pro sport a oddech? Když hnutí ANO obdrželo v září 2017 půl miliónový dar od Passerinvest Group, a.s. probíhala na magistrátu "náhodou" změna územního plánu 2792/00 na Roztylech, řešící území o rozloze 50 740 m2, a měnící 39 155 m2 nezastavitelného území na zastavitelné (s možností výstavby 91 332 m2 HPP, koeficient G) za účelem výstavby kanceláří a bytových domů. V těsné blízkosti Krčského lesa se jedná o nebezpečný precedent. (...)

• ARCHIV: Před dvěma lety proběhlo setkání radnice s občany na téma HAMR

fb.hamr.milicov.dva.roky

• ARCHIV (aktualizováno 26.10.2019): Před dvěma lety proběhlo setkání radnice s občany (SSO) na téma výstavba HAMR Sportu na školním pozemku ZŠ K Milíčovu | Nejprve zhlédněte video z ledna 2016 ze ZMČ Praha 11, lecco k tématu sdělí. Pak si položte otázku: jak to, že jste se o této problematice HAMru nikdy nedočetli v Klíčí? Protože si to NĚKDO nepřál otisknout. Tušíte správně, výstavba HAMR Sportu na Milíčově, prezentovaného investory a radnicí jako skvělý sportovní ráj pro rodiny s dětmi, je politickou záležitostí. (...)

• Kamenný památník pod betonovým Opatovem

fb.pomnicek.no

• Dne 15.3.2019 vyvolala na The Facebook rozruch fotka starosty Dohnala (Pir), kladoucího věnec k litochlebskému pomníčku padlých ve světových válkách. Monument se nalézá pod kopcem stanice metra Opatov, na což upozornila lidová tvořivost a do snímku vetknula plánované masivní zastavění tohoto místa kancelářemi, včetně zavedení tramvajové linky napříč Jižním Městem. (...)

• Parkoviště Ledvinova. Otevřený dopis radnímu pro dopravu Duškovi (Pir)

fb.park.ledvinova

• Ke dni 31.10.2018 byla na základě usnesení RMČ Praha 11 č. 0790/22/R/2018 vypovězena nájemní smlouva firmě KD Real, s.r.o., která dlouhodobě provozovala hlídané parkoviště v ulici Ledvinova. Na hlídaném parkovišti bylo celkem 97 míst, z toho ke konci října 2018 bylo údajně 84 míst obsazených a 13 volných. Byly ovšem i doby, kdy na parkovišti nebylo volné místo ani jediné. Po zrušení hlídaného parkoviště je parkoviště nevyužito, protože občané se bojí svá auta na odlehlém parkovišti nechávat. Každý se své auto snaží zaparkovat v přilehlých ulicích Ledvinova, Benkova a Kahovská, čímž se situace dopravy v klidu v lokalitě výrazně zhoršila. (...)

• Piráti vykročili ve šlépějích Lepše. Radní Ujhelyiová nevypsala výběrové řízení na pozici ředitelky ZŠ Mikulova

fb.ujhely.keca

• Úvodem konstatujme, že radní Ujhelyiová (Piráti) koná v naprostém rozporu se svými vlastními (nedávnými) volebními sliby: “Prosadíme otevřená výběrová řízení na místa ředitelů jako normu a budeme vybírat ředitele kvalitní, ředitele s ambiciózní a moderní vizí rozvoje školy." (Konkurz nijak nepopírá kvalitu práce současného vedení, ale slouží ke stanovení cílů a vizí pro následující funkčního období.)” | Zdroj: Svěží vítr do jihoměstských škol (06/2018) > ČLÁNEK | Příslib též zaněl ústně na ZMČ před volbou paní Ujhelyiové do funkce > VIDEO (...)

• Praha 11 vyhrála Rákosníčkovo hřiště

fb.rakosnicek.vyhrali.jsme

• Vyhráli jsme první cenu, hřiště v hodnotě 1,5 mil. Kč! | Bez uvolněného předsedy mediální komise, bez mediální komise samotné, bez tiskové mluvčí, bez PR oddělení a bez podpory MČ - a přece jsme ho vyhráli! Nové dětské Rákosníčkovo hřiště by mělo do konce září vyrůst na Jižním Městě! A to díky neutuchjícímu zájmu místních rodičů i mnoha hodin práce naší zastupitelky Mgr. Ivany Hovorkové, která oslovovala místní rodiče, sdílela příspěvky, vytvářela plakáty, rozdávala letáčky, uveřejňovala průběžné výsledky i pravidelně připomínala všem hlasujícím, aby ani dnes nezapomněli poslat svůj hlas. Díky Vám všem!

• Novou čtvrť na Hájích radnice Prahy 11 neplánuje projednat s veřejností

fb.studie.haje

• Tzv. transparentní a otevřená radnice pod vedením Pirátů zveřejnila dne 5.3.2019 “Harmonogram interního postupu zpracování a schvalování připomínek městské části Praha 11 k návrhu územní studie čtvrťového centra v okolí stanice metra Háje” V harmonogramu zcela chybí projednání záměru obrovské zástavby metra Háje od městské části s veřejností. MČ by ve svých připomínkách měla samozřejmě reflektovat názor občanů. Rada MČ Praha 11 má 1.4.2019 připomínky ke studii schválit. Výsledek má být asi povedený aprílový žertík? (...)

• Dnes 28.2.2019 končí termín podání připomínek ke studii Opatov - Na Jelenách

Novy.Opatov.B

• Dne 18.12.2018 proběhla v ZŠ Mikulova prezentace územní studie Opatov - na Jelenách. Termín připomínkování studie byl ke dni 7.1.2019, tedy za necelé tři týdny a vzhledem k Vánocům šlo o velmi málo času. Přesto jsme se v HPP 11 tématu věnovali odpovědně a připomínky zveřejnili až v poslední chvíli, neboť máme neblahou zkušenost, že političtí rivalové naši práci zkopírují, případně modifikují, následně vydávají za svou a bijí se v prsa, jak sami náruživě “makají” ve prospěch občanů Prahy 11 a nás ponižují nadávkami “sekta” či “Hnutí proti Praze 11”. Když nás nemohou předběhnout, alespoň nám podrážejí nohy. (...)

• Využití objektu Sandra (otevřený dopis Radě MČ)

Sandra.Hotel Opatov

• Dobrý den pane starosto a členové rady MČ Prahy 11, rozhodnutí o dalším využití ubytovny Sandra, její rekonstrukci na ubytovací jednotky, bylo pouze politickým rozhodnutím rady MČ Praha 11, bez prověření dalších alternativ a variant zhodnocení této budovy a bez jejich ekonomického vyhodnocení. V r. 2017 bylo vydáno stavební povolení, počátkem roku 2018 bylo ZMČ jen informováno o rekonstrukci s předpokládanými náklady 130mil. Kč. Následně se objevil projekt s rozpočtovanými náklady 220mil.Kč. MČ P11 požádala o dotaci 200 485 tis. Kč, žádost byla schválena ZMČ v 07/2018. Následně byl soutěžen zhotovitel a na ZMČ v 01/2019 byl předložen ke schválení výběr nejvýhodnější nabídky. Tento materiál byl však z jednání ZMČ P11 stažen předkladatelem Ing. Jiravou, ani na únorovém ZMČ nebyl projednán. (...)

• Interlov: (Ne)projednávání změny územního plánu v areálu interlov na Roztylech na zastupitelstvu Prahy 11

Roztyly.parcela.Z2797

• Piráti odmítli oficiálně informovat občany Prahy 11 (na webu a FB Prahy 11) o možnosti připomínkovat probíhající kontroverzní změnu územního plánu Z 2797/00 v areálu Interlovu na Roztylech. Svým hlasováním znemožnili přijetí příslušného usnesení, které podalo HPP11. Jedná se o nepochopení nebo o trucpodnik proti HPP 11 - nepovolit jim na zastupitelstvu žádný návrh, byť by byl smysluplnější? Takto si Piráti představují transparentní politiku a otevřenou radnici? Návrhy a video v článku. (...)

• Formální kandidátka na starostku PhDr. Zdeňková odpovídala na dotazy z pléna

2019.02.19.ZMC04.Kandidatka.SZ

• 04. ZMČ P11 | 19.2.2019 | Formální kandidátka na starostku PhDr. Zdeňková (HPP 11) odpovídala na dotazy z pléna | Vyjádřila zklamání z Pirátské strany, ze zástavby Roztyl, z toho, že i po volbách vidí v zastupitelstvu stejné tváře Jihoměstského Palerma - Piráti vrátili do hry lidi, kteří ve slušné politice nemají co dělat. Hovořila o zvyšování kvality bydlení, o neutuchajících pro developerských tendencích radnice na P11, o procesu projednávání záměrů výstavby s veřejností a dalších podstatných věcech. Sledujte video...

• VIDEO: 4. ZMČ dne 19.2.2019 (Sliby a volba starosty Dohnala)

facebook.logo

• Tento článek nabízí komentovaná videa ze 4. ZMČ Praha 11, jež jsou mezi zastupitelstvy postována na The Facebook, kde naleznete i spoustu dalších zpráv, které zde na webu nejsou. Obě média nelze tvořit duplicitně, proto nabádáme ke sledování FACEBOOK HPP 11 a sledovat diskuzi ostatních občanů a voličů.

• ARCHIV: Neodcházejte starosto Mlejnský, hovořím s vámi…

2013.01.30.Neodchazejte.pane.starosto.Mlejnsky

• Neodcházejte starosto Mlejnský, hovořím s vámi… | Tehdy 30.1.2013 (ZMČ 19) se ODS velmi nechvalně blýsknula před veřejností. Projednával se rozpočet a děly se věci. Než etapa Jihoměstského Palerma starosty Jiravy bude vystřídána etapou starosty Dohnala, připomeňme si jistou událost z etapy jihopalermské despocie starosty Mlejnského a jeho věrných. Klip z projednávání rozpočtu 2013, jenž v HPP 11 považujeme za "klasiku žánru", je ukázkou devótnosti ODS na radnici Prahy 11. Tehdejší zastupitelé Dittrich, Navrátil, Zítka, Mlejnský jsou dnes opět zastupiteli. Všichni jsou obvinění. (Pozn. Zítka odstoupil 02/2019 a nahradil ho Holan, také obviněný) (...)

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist