• Rákosníček opět na Praze 11? Soutěží se o “zakázané” hřiště

fb.rakosnicek.opatovska.2

• Jedno z posledních Rákosníčkových dětských hřišť v hodnotě 1,5 milionu Kč by mohlo opět vyrůst na Praze 11. V pátek 1. února 2019 v 10 hodin dopoledne totiž odstartovala soutěž společnosti Lidl, ve které mohou lidé pro svou obec či městskou část vyhrát prostřednictvím hlasování na internetu krásné dětské hřiště od renomované švédské společnosti HAGS, které svými obrázky Rákosníčka doplnil známý český výtvarník Zdeněk Smetana. Podrobnosti o hlasování naleznete na facebookových stránkách projektu Rákosníčkovo hřiště pro Prahu 11 > ZDE (...)

• HPP 11 uspořádalo setkání s občany na téma MPP, Vestecká spojka, lokalita Opatov

fb.debata.na.zsch

• Jak HPP 11 avizovalo, dne 5.2.2019 uspořádalo na ZŠ Chodov debatu se zájemci o MPP a ú. s. Opatov. | Se souhlasem přítomných opět vznikl velmi zajímavý záznam. Všem co přišli, děkujeme za zájem. Věnovali jsme se i tématu Vestecké spojky, zazněla informace o úseku 511, a co málokdo tušil, že před již stojící nákupní zónou Průhonice je plánována nová. Kde bude? Blíž, než si myslíte. Jakou dopravní situaci přinese? Sledujte přehledný videozáznam. (...)

• Piráti schválili trafiky pro své i koaliční zastupitele. Vítěznému Hnutí pro Prahu 11 nechali pouze po jednom místě ve výborech

trafika.pirati

• Dne 11.2.2019 přišla koalice Piráti, ANO, TOP/STAN, ODS na jednání se svými představami obsazení výborů ZMČ... | Kontrolní výbor - 7 členů. Předseda HPP11, po jednom členu budou mít ostatní strany zastupitelstva. Je porušen základní princip kontrolního výboru ve kterém má mít opozice většinu. Výbor pro územní rozvoj - 11 členů, placená předsedkyně M.Šorfová (ANO), PLACENÝ MÍSTOPŘEDSEDA Kocourek (Piráti). HPP 11 dostalo pouze jediné místo v tomto výboru. Byla porušena proporcionalita obsazování výborů podle výsledků voleb. (...)

• Otázky kolem změny územního plánu v areálu Interlovu na Roztylech

Navrh.reseni.varianta.A

• Na internetových stránkách Krčák žije, spravovaných firmou Passerinvest, se objevil článek Jak to aktuálně vypadá s rekultivací areálu bývalého Interlovu, ve kterém napadá HPP 11 z překrucování informací o aktuálně projednávané změně územního plánu Z2797/00 v areálu Interlov. Ke konkrétním tvrzením, která jsou v článku uvedena, přinášíme následující vysvětlení (vždy pod „Reakce HPP 11“). Naše vysvětlení se, bez ohledu na výroky společnosti Passerinvest, odkazují na oficiálně zveřejněnou textovou část změny územního plánu a na textovou část Odůvodnění změny územního plánu (oboje najdete pod článkem). (...)

• ARCHIV: "Starosto, troufnete si zajít do Benkovy bez ochranky?"

2013.01.30.Taborsky

• "Starosto, troufnete si zajít do Benkovy bez ochranky?" Od legendárního apelu občana na Jihopalermskou radnici starosty Mlejnského uplynulo 6 let. | Nedávno uplynulo dlouhých 6 let od srdečného výstupu občana T. z ulice Kunínova na 19. ZMČ P11. Tehdy byl projednáván rozpočet 2013, nicméně to nezabránilo zoufalým lidem z lokality Benkova přijít a Mlejnského radě říci do očí, co si myslí o jejich tendenci vystavět na volném severním parkovišti bytový dům, který starosta Mlejnský (tehdy ODS) tlačil silou většiny v ZMČ a hodlal jej brzy realizovat. (...)

• Piráti zrazují svůj volební program

Pirati.blur

• Jedná se o pomýlenost nebo vypočítavý kalkul? S vidinou utvoření nové koalice s ANO, TOP 09, ODS a teplého místečka na radnici zrazují vlastní volební program - "transparentní a průzračnou politiku”. Na lednovém jednání zastupitelstva Prahy 11 svými hlasy nepřipustili diskusi nejen o kontroverzních developerských projektech na Praze 11, ale ani např. o bodu předloženém senátorem za HPP 11 Ladislavem Kosem o připuštění veřejnosti na jednání komisí rady městské části. Současná praxe je taková, že členové komisí svým rozhodnutím nemusí na jednání připustit zastupitele MČ, dokonce ani senátora - v tomto směru je Praha 11 zřejmě unikátem. (...)

• HPP 11 nabízí řešení patové situace na Praze 11

• Už jsme dále nemohli přihlížet povolební agonii na Praze 11, proto přicházíme s řešením patové situace při sestavování nového vedení Prahy 11 - nabízíme koalici třem partnerům. Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11) bylo jako vítěz voleb od počátku aktivní v tvorbě koalice. Dostalo se mu však odmítnutí od všech potenciálních partnerů, které oslovilo. Před třemi měsíci začalo vyjednávání Pirátů o vytvoření koalice se stranami ANO, TOP 09/STAN a ODS, které trvá dodnes, aniž by byla vytvořena funkční koalice a zvoleno nové vedení MČ. (...)

• Obytný soubor Výstavní: I po volbách na P11 vše zůstalo při starém. Výstavba běží, radnice ANO / TOP lidem nenaslouchá

OS.Vystavni.Google.mapa

• Máme půl roku po volbách a mnohým by se mohlo zdát, že se na Jižním Městě zastavil čas, soudě podle pracovních výstupu stran, deroucích se na radnici a snažících se sestavit novou koalici Prahy 11 bez HPP 11 - to nezahálí, o čemž se můžete denně přesvědčit na našich médiích, na webu a na The Facebook. Aktuálně probíhá dvojí připomínkování, do kterého se určitě zapojte - územní studie Opatov / Na Jelenách a též změny územního plánu, týkající se Interlovu na Roztylech, jež chce PasserInvest proměnit na kancelářské město duchů. Článek obsahuje odkazy na videozáznamy ze ZMČ - důkaz, že naše informace jsou pravdivé.

• Výbuch plynu na ZŠ Pošepného. Od října 2018 se radnice snaží průšvih ututlat

fb.vybuch.posepak

• 18. října 2018 krátce po 11h vybuchl plyn v základní škole Pošepného na Roztylech. Za plného provozu, ve škole plné dětí a personálu. Následovala evakuace dětí, které strávily zbytek dne venku. Měly obrovské štěstí. Výbuch plynu nastal při plynové zkoušce v rámci rekonstrukce jídelny. Ostrá zkouška plynu v plné budově? Plyn unikal po spuštění zkušebního systému z trubky, o které údajně neměl nikdo tušení. Zejména údajně neměl tušení realizátor probíhající rekonstrukce jídelny. Kdyby shodou náhod neprováděli zkoušku i elektrikáři, plyn by unikal a hromadil se dál... Výbuch poškodil stropní desky a dveře. Svědci události hovoří o velké ráně, poškozených prostorách družiny, prachu, bolestech hlavy a zejména o strachu školního personálu. (...)

• Passerova změna územního plánu v areálu bývalého Interlovu jde do finále

fb.dockame.se.koupaliste

• Změna územního plánu Z 2797/00 v bývalém areálu Interlovu jde do finále, Magistrát připravuje vydání této změny prosazované společností Passerinvest. Dle zveřejněných informací Passer upouští od toho, k čemu se v souvislosti s Interlovem zavázal: veřejný park a sportoviště, koupaliště a přímé napojení areálu na sjezd z Jižní Spojky. Je tedy pravděpodobné, že veškerá doprava vyvolaná záměrem pojede (až do vybudování jihovýchodního okruhu Prahy) přes ulici Tomíčkova a Ryšavého! Praha 11 se vzdává šance chystanou zástavbu ovlivnit - bezpodmínečně souhlasila s prodejem městských pozemků Passerovi. (...)

• HPP 11 bojuje za udržení práv veřejnosti při povolování staveb

2019.01.20.Nedej.se.Plus

• Novela stavebního zákona omezila účast veřejnosti v územních a stavebních řízeních, další z řady „nových“ stavebních zákonů, tentokrát připravovaný Hospodářskou komorou (tedy i developery), má práva občanů omezit ještě silněji. Senátor Ladislav Kos a Aleš Kulhánek (zastupitelé za Hnutí pro Prahu 11) se v listopadu 2018 zúčastnili semináře na toto téma v Poslanecké sněmovně, kde v diskuzi bojovali za udržení práv veřejnosti v procesu povolání staveb. (...)

• Sedeke, Křiváček. S touto ODS chtějí Piráti na Praze 11 do koalice?

sedeke.kolodeje

• V současných dnech finišuje na Praze 11 sestavování vládnoucí koalice. I když použití slova finišuje je více než tři měsíce od voleb nepatřičné. Piráti poté co odmítli HPP11, chtějí sestavit koalici s ANO, TOP 09 / STAN a ODS. Podle jejich „povolební strategie“ však nesmějí být v Radě trestně stíhaní zastupitelé, což znamená, že z pěti zastupitelů ODS zbývají pouze dva kandidáti: Ing. Martin Sedeke a MUDr. Petr Křiváček. Podívejme se podrobněji na jejich politickou kariéru i změny trvalého pobytu s ní související. Čtěte dál, tohle vás jistě zaujme...

• Povolební agonie na Praze 11

2018.09.22.Lavicka.ANO

• Občané, čtenáři, po říjnových volbách je Praha 11 stále bez nového vedení, přesto chce “stará” Rada bez mandátu, aby zastupitelstvo schválilo ve čtvrtek 17.1. rozpočet na rok 2019Podle neoficiální informace ministerstva vnitra je Praha 11 posledním větším územně samosprávným celkem, kterému vládne “stará” Rada bez mandátu z říjnových komunálních voleb. (...)

• Připomínky HPP 11 k územní studii Opatov - Na Jelenách

fb.studie.opatov.pripominky

 

• Zveřejňujeme připomínky k územní studii Opatov - Na Jelenách | Děkujeme všem, kteří podali své připomínky na OÚR Mag. hl. m. Prahy. 

• Pohled do minulosti: cesta k zástavbě území Opatov - Na Jelenách

2018.12.18.US.Novy.Opatov

• Žhavé téma územní studie vyžaduje nejen diskuzi, ale především dostatek informací. | Pokud dnes 4.1.2019 v 8:00h (tj. tři dny před termínem pro podání připomínek ke studii) zavítáte na weby Jiravova ANO, Lepšovy TOP, Dittrichovy ODS či Mlejnského JMND, nenaleznete tam na téma územní studie Opatov jediné slovo, což jen potvrzuje, že prioritou jejich zájmu NENÍ pracovat pro obyvatele P11, ale horečnatě vyjednávat mocenskou koalici, které společně budou součástí. Jak dokládají média zmíněných subjektů, od volební kampaně v září 2018 dodnes tyto subjekty nevyvinuly žádnou viditelnou, natož užitečnou aktivitu pro obyvatele P11. (...)

• PF 2019

FP.2019.HPP11

• Studie Opatov - Na Jelenách dne 18.12.2018 na ZŠ Mikulova

2018.12.18.SSO.Studie.NO.1

• Prezentace studie Opatov-Na Jelenách dne 18.12.2018 na ZŠ Mikulova | Magistrát prezentoval záměr zástavby přes hodinu v pozitivním a nadějném projevu. To podstatné ale nezaznělo zřetelně: 460 000 m2 zastavěných ploch, tisíce nových obyvatel, desetitisíce přijíždějících a tisíce nových parkovacích stání, 12ti patrové administrativní budovy. V případě varianty “B” jsou tato děsivá čísla ještě vyšší. (...)

• Veřejné projednávání územní studie lokality Opatov - Na Jelenách

fb.studie.opatov

• VÝSTAVBA NA OPATOVĚ | Veřejné projednávání územní studie lokality Opatov - Na Jelenách | Občané Jižního Města, přijďte v úterý 18.12.2018 v 18h do jídelny ZŠ Mikulova 1594, kde bude na Praze 11 veřejně představena územní studie lokality Opatov - Na JelenáchStudie uvažuje o největší výstavbě na Praze 11 v místě, kde jsou už nyní překročeny mnohé limity. Jsou tu předpokládány byty pro 5 000 a pracoviště pro 25 000 osob, 6 000 až 10 000 nových parkovacích míst, nárůst obyvatel až o 30 000! (...)

• Mikuláš na Chodově 2018

Mikulas.2018.th

• Rodičové a děti, pokochejte se fotogaleriemi z Chodovského Mikuláše a ze Sádky tohoto roku. Byli jsme v OC Chodov a od 18:30 proběhla úžasná akce v Restauraci na Sádce, kde vznikla spousta radostných momentek.

• Jednání vázne. Prahu 11 vede rada nezvolených

2018.12.11.MFDnes.Jednani.vazne

• Jednání vázne. Prahu 11 vede rada nezvolených. Piráti jednají o spolupráci v Praze 11 už pouze s blokem ANO, TOP/STAN a ODS. Naopak vítězné Hnutí pro Prahu 11 zavrhli. Na složení rady a gescích se ale vyjednavači čtyř stran zatím neshodli. | O zastupitelstvu Prahy 11 se dá s trochou nadsázky říct, že se skládá ze sedmi stran a 45 rozhádaných zastupitelů. Kvůli tornu ani po více než dvou měsících od voleb stále nemá radnice na Jižním Městě nové vedení. Jako vůbec poslední v Praze. Přitom se tamní zastupitelstvo už sešlo dvakrát, obě zasedání ale skončila fiaskem. V roli starosty proto stále přesluhuje Petr Jirava (ANO). (...)

• Nekončící příběh zadržené dvacetimilionové dotace na "Jižňáku"

Skola.Michael

• Události na Praze 11 se nezastavily s volbami. Bohužel, kauza starosty Jiravy z ANO trvá a škole Michael hrozí, že přijde o 20 mil. dotaci přijatou zastupitelstvem. Rozhodnutím rady, kterou vede starosta Jirava, nyní bez důvěry Zastupitelstva P11... | Nekončící příběh zadržené dvacetimilionové dotace na "Jižňáku"

Související: • Starosta „Jižňáku“ ve střetu zájmů? Radnice škodí soukromé škole

• Kauza byla projednávána 05/2018 na 38. ZMČ Praha 11 > VIDEO a znovu 12/2018 na 2. ZMČ P11 > ZDE

• Lokalita Milínská: developer NODOM se vrací se stavbami v zeleni nad Spořilovem

fb.nodom

Voliči, občané, čtenáři… ačkoliv se vaše zraky již dva měsíce upírají zejména na vyjednávání koalice, za pozornost stojí i jiná událost. Dne 30.10.2018 obdržela MČ Praha 11 žádost o vyjádření k projektové dokumentaci REZIDENCE NODOM. Po interním projednání bude dokumentace předložena Radě MČ Praha 11. Nově navržený objekt je umístěn v ulici Milínská, cca 8 m východně od panelového bytového č. p. 2247, v místě původně navrženého objektu D > MAPA. Navržený objekt je v nadzemní části opticky rozčleněn na tři hmoty, které mají 5, 6 a 10 nadzemních podlaží. (...)

• Litochlebský park: konečné zamítnutí odvolání

litochlebske.namesti.tweelingen

• Snad již poslední zpráva z kauzy mrakodrapu Tweelingen: betonový pomník Dalibora Mlejnského nebude. Největší jihoměstská kauza trvala 8 let, na jejím počátku v úspěch věřil jen málokdo. Občanské spolky HPP 11 (tehdy hrstka občanů, ne ochotných nečinně sledovat těžení JM), se postavily starostovi Jihoměstského Palerma D. Mlejnskému (ODS > JMND) i násobné přesile v zastupitelstvu ODS / ČSSD / SPOZ / PP / KSČM. HPP 11 dokázalo, že má smysl bojovat a především vytrvat. Zamítnutí odvolání > ZDE Článek obsahuje spoustu odkazů, pokračujte v jeho čtení kliknutím na zelený nadpis...

• Vykřížkovaný Mlejnský je zpět!

fb.dm.zpet

• Ostuda Prahy 11 a symbol jihoměstského Palerma byl v letošních komunálních volbách voliči vykřížkován z druhého místa kandidátky jeho uskupení Jižní Město - náš domov. Tři mandáty do ZMČ Praha 11 získali kandidáti z prvního (Ing. Souček), třetího (P. Sýkora) a sedmého (MUDr. Vydrová) místa. Dne 14.11.2018 se stalo námi očekávané - fotbalový trenér Dukla JM P. Sýkora odstoupil z kandidátky, v pořadí první náhradník Mgr. Marek mandát nejpřijal... a tak Dalibor Mlejnský je opět zastupitelem! (...)

• Den válečných veteránů 2018

fb.dv.2018

• Vážení občané, jako každý rok, můžeme i letos společně zavzpomínat na padlé vojáky obou světových válek. Dne 11.11.2018 si připomínáme 100 let od ukončení první světové války. Památku padlých chodovských spoluobčanů uctíme při setkání v pietním háji u pomníku na Litochlebském náměstí v sobotu 11. listopadu 2018 v 17 hodin. Na setkání s vámi se srdečně těší pořadatelé z Chodovského spolku.

• Chronologie povolebního vyjednávání HPP 11

Aktualizace 6.12.2018 • Voliči, čtenáři, občané... nabízíme vám stručný přehled událostí ve věci vyjednávání koalice. | 06.12. > Piráti oznamují ukončení vyjednávání s HPP 11 a nabízejí koalici ANO / TOP-STAN / ODS | 14.11. > Konalo se ustavující zastupitelstvo, ke dni konání nebyla známa koalice Prahy 11, nebyl schválen program a zastupitelstvo bylo ukončeno po necelé hodině. | 13.11. > Piráti a HPP11 v tuto chvíli nemají v oblasti rozvoje Jižního Města vážnější programové neshody. | 12.11. > Zastupitelský klub HPP 11 schválil návrh koaliční smlouvy HPP 11 + Piráti s cílem nabídky třetímu partnerovi. (...) | Celou chronologii vyjednávání koalice najdete v článku > ZDE

• Na Praze 11 pokračuje drama při sestavování koalice

tiskova.zprava

• Na Praze 11 pokračuje drama při sestavování koalice. TOP 09 blokuje povolební vyjednávání s vítězem voleb. Stejně tak odložilo jednání ANO. | TISKOVÁ ZPRÁVA HNUTÍ PRO PRAHU 11 | Vítězné Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11 + KDU-ČSL) pokračuje i tento týden v povolebních vyjednáváních. Společně s Piráty, kteří se ve volbách umístili na druhém místě, hledá cestu k vytvoření koalice. Zmíněné dvě volební strany dělí od většiny v Zastupitelstvu Prahy 11 jediný mandát. Jižní Město je za poslední dvě desetiletí nejblíž skutečné změně, kterou voliči Jižního Města požadují mnoho let. (...)

• Praha 11 má novou šanci zbavit se pověsti jihoměstského Palerma

2018.10.06.Vysledky.voleb

Praha 11 má novou šanci zbavit se pověsti jihoměstského Palerma | TISKOVÁ ZPRÁVA HNUTÍ PRO PRAHU 11 | Hnutí pro Prahu 11 opět zvítězilo v komunálních volbách na Praze 11. Naději na potřebnou změnu vidíme ve spolupráci s Českou pirátskou stranou, se kterou jsme spolupracovali i v minulém období. Tak jako před čtyřmi lety vyhrálo Hnutí pro Prahu 11 (s KDU-ČSL) i v letošních komunálních volbách s výraznou převahou; získalo 25 % hlasů (13 mandátů ze 45). (...)

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist