29.09.2023 • 09:42 • týden 39

Klic.2015.05.thObčanky, občané, čtenáři...

od pondělí 4.5.2015 byste měli v poštovních schránkách začít nacházet květnové vydání Klíče, jež přináší spoustu zajímavého čtení. Dovolte mi upozornit vás na vybrané články a zprávy. Pokud jej nedostanete, laskavě urgujte roznos u České pošty na tel: 281 016 547 (605 220 727), @ = Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., či u radního Ing. Kosa. Chtějte Klíč, pracuje na něm tým lidí, snažící se naplnit jej kvalitním obsahem.

Tip: Pokud ve vašich domech naleznete vyhozený Klíč v odpadu pod schránkami, odneste ho jinam, kde lidé touží po informacích, kde o něj bude zájem - na veřejné místo, třeba na zastávku MHD, odkud mizí velmi rychle v řádu minut.

• Plány s ubytovnou Sandra shrnují pánové Prokop a Říčař (ANO). Připomeňte si historii objektu > článek ; grafika

V souvislosti nelze nezmínit onu tristní událost, kterak MČ Sandru získala. Tento výborný obchod provedla garnitura DM, objekt vydražený za 151,2 milionů (04/2008) vykoupila zpět za 366 milionů (12/2013)! Proč Sandra byla přeplacena o 185 000 000,- (tedy dvojnásobně), ví jen lidé z tehdejší vládnoucí koalice ODS-ČSSD-PP-KSČM-SPOZ. Učinili tak při plném vědomí a navzdory opakovanému varování opozice, že Sandra je pro MČ nevýhodná koupě a stane se břemenem. A stala se jím.

Koupě byla právně v pořádku, morálně nikoliv. Utratila se spousta peněz a objekt není důstojně obyvatelný. Tohle bylo smyslem nákupu? Mnozí moji kolegové i voliči HPP11 jsou přesvědčeni, že ano - vyvést peníze z obecního fondu, po nás potopa. HPP11 nákup hotelu Sandra považuje za nepovedený a opozice ODS-ČSSD-JMND-KSČM se dnes úporně snaží odvracet od něj pozornost dotazy typu: "kdy se hotel opraví, aby učitelé a mladé rodiny s dětmi mohly konečně bydlet?" Místo aby se tito kupčíci s obecním majetkem omluvili občanům JM, že vyhodili jejich 185 milionů oknem, řeší, kdy nová radnice, zdědivší po nich prázdnou pokladnu, tento problematický dům uvede do provozu. Znovu vyvstává, jak předešlá garnitura špatně hospodařila se svěřeným majetkem, a místo aby nyní spolupracovala ve prospěch Prahy 11, distancuje se od skutečných problémů, nota bene které sama způsobila. A kdyby dnes mohla s majetkem manipulovat, opět bude zle. Viděli jsme to při schvalování rozpočtu: rozdali by všechno svým blízkým a věrným, a pak o to více křičeli, že není zabezpečen chod MČ, za který odpovídá starosta. Naštěstí jim to nebylo umožněno a hospodaří se ponovu: šetří se. A rozumný občan to pochopí.

Jakže vypadá dům "pro mladé rodiny s dětmi" za 336 000 000,-...? Opravdu nešel pořídit již rekonstruován a k nastěhování?

• Čerstvé informace z P11! Rada MČ nesouhlasí s podněty na změnu územního plánu (např. U0968 - pro Nový Opatov, U1135 - pro garáže Nešporova, U1159 - pro polyf. objekt Podjavorinská a Hviezdoslavova). Pamatujete si, že by někdy radnice P11 podpořila nesouhlas občanů s výstavbou? Nic takového se na JM nedělo, a nyní se to děje. Uvádím pro případ, pokud by někdo namítl, že na JM se nic nezměnilo, že Klíč je stejný jako býval. Babákova, Roztyly, P+R u DPS Šalounova a další... volební sliby se plní: občan je na prvním místě. Takhle se radnice měla chovat vždycky, ne až poté, co vznikly zbytečné škody - poté, co vypukla občanská nenávist vůči vládnoucímu zlu, jehož pracovním standardem byla ignorace obyvatel, nesouhlasící s devitalizací jejich životního prostředí. • Můžete se přijít zeptat svého radního Mgr. Jakuba Lepše (TOP09), bude vám k dispozici dne 28.5. od 16:20 v KC Zahrada. • Farmářské trhy jsou zpět! Navštivte je a napište nám, jaký na vás udělaly dojem. Sami buďte "kontrolním výborem". 

Na Roztylch se staví, věnujte tomu pozornost. Pokud byste se plavili lodí a někdo zvolá, že loď má díru, jistě zpozorníte. Jižní Město je loď, na které se plavíme společně. Pokud někdo zvolá: na JM se staví - zpozorněte. Co se děje sousedovi, může se dít zítra vám - není rozdíl v místě, pouze v čase. Pokud je někde na JM problém, sledujte jej. Buďte informovaní, čtěte Klíč, komunikujte s námi. Povedený a úderný článek od "roztyláků" Dr. Zdeňkové a Ing. Kulhánka je na str. 6.

Video ze ZMČ > 31.Devastace Roztyl výstavbou Bytového parku Roztyly - položte si otázku kdo za to může? Kdo snadno prodal Roztyly developerovi? Znáte ho, znáte je všechny. Přesto jsou mezi námi občané, kteří je pořád volí. Aby dál prodávali, dál zastavovali, dál lidi ignorovali. Toto zlo je nevysvětlitelné a nefunguje na bázi rozumu.

• Řezání zeleně, dětská hřiště a psí hovínka - téma životního prostředí se nabízí na str. 7. Pokud někde spatříte nepořádek, není to tím, že by nová radnice neměla pořádek ráda. Je to tím, že tudy šel neukázněný občan a nepořádek udělal. Informujte nás o těchto událostech!

• MČ poptává nové pracovníky v oblasti dopravy a ŽP.

• O otevření kulturního prostoru v objektu JMsociální (ul. Křejpského) informuje Mgr. Valigurský (ANO) na str. 10, jedná se o zajímavý nápad kombinace kavárny s kulturním programem! Počinu přeji úspěch, otevřen bude dne 21.5., v provozu má být úterý až sobotu od 14 do 19h. (mapa) • V zahradě objektu se chystají sportovní hry seniorů na den 4.6.2015 od 9:30.

• Termíny čištění komunikací ve správě MČ Praha 11 v roce 2015 jsou na str. 12.

• O proběhlé noční policejní akci Zirkon, které se zúčastnili i starosta Jiří Štyler a radní Zdeňková, informuje mluvčí P11 Miroslav Dvořák na str. 14. A následuje téma čísla: strana o bezpečnosti na JM. Dole na straně naleznete důležité kontakty na Policii ČR, na Městkou policii HLMP, na hasiče.

Mapa.vystavby.na.JM.2.dil.th• Na středové stránce je druhý díl mapy stavebních záměrů na JM. Dvojstranu lze vyjmout, stejně jako předešlé mapy.

• Kaleidoskop, kultura, pozvánka na den deskových her v ZŠ Škola Můj Projekt (Sulhoffova 844/2 ; 16.5.2015 od 10h), slovo kronikáře Bartoně o dubnu 1945 na Chodově. • Že mladé gymnastky z Chodova jsou stále aktivní i úspěšné, je k přečtení na str. 25. • Fotbal v FC Háje i škola taekwon-da láká nové sportovce, cyklo oddíl nabízí cyklo program, ZUŠ Křtinská zve talentované děti k přijímacím zkouškám, které se konají ve dnech 25.–28. 5. 2015 od 14 do 17.30 hod. v Základní umělecké škole Jižní Město.

• Nechybí slovo opozice, mající obavu z nedostatku míst v mateřských školkách... je zarážející, že stoupenci DM (JMND) se po volbách starají právě o školky. Nezbývá, než se zeptat: kde jste byli v roce 2013, když koalice ODS-ČSSD-PP-KSČM-SPOZ chystala prodej objektů bývalých školek a jeslí? Jak jste podpořili zachování prvků veřejné vybavenosti, aby TEĎ bylo ve školkách dost volných míst? Nové tváře JMND soustavně působí dojmem, že jsou absolutně nezatíženy historií ODS (pro volby 2014 formálně přejmenované na JMND) - jakoby přisly z hvězd a rovnou šláply do nové, čisté strany. Všem opozičním zastupitelům před zveřejněním dalších projevů doporučuji prohledat web HPP11, lecco užitečného se tu najde a možná pak ani nebude nutné cokoliv psát a zbytečně tím ukazovat, že o genezi problému mnoho neví.

Archiv: Radnice P11 se nestydí prodávat i školky > článek

• Dostalo se i na slovo čtenářů. Tento příspěvek občanky P11 musím uvést, neboť se s ním 100% ztotožňuji. Je důkazem, že občané vnímají chování opozice stejně jako my - negativa, napáchána jimi samými, populisticky obrací na hranici absurdity. Začalo to na podzim 2014 velkým údivem při sestavování kontrolního výboru, když HPP11-ANO2011-TOP09 v něm nechtěly nikoho, kdo rozmařile rozházel a proinvestoval obecní majetek. Nebo jejich rozdávání z ničeho - je jedno, zda dětem nebo seniorům, je zbytečné nasazovat na tyto skupiny obyvatel a budit jakýsi patos. Obyvatelé P11 nejsou pouze děti a senioři, všichni si tu zaslouží žít stejně kvalitně. A korunuje to pan Gabriel, když prohlásí, že na svoji práci je hrdý > video. Člověk si říká, že to snad ani nemůže být pravda, ale vysvětlení je prosté - ODS. Když mají, berou sami - když nemají, chtějí rozdávat ostatním, aby se zalíbili. K činu nepotřebují rozum, stačí právník a ujištění, že je za plánovaný krok nezavřou.

Milý Klíči, v čísle 4 mě udivilo vyjádření pana zastupitele Jana Gabriela. Na rozdíl od něj se od počátku nástupu nové radnice konečně na časopis Klíč těším, protože tam nacházím informace, které mě zajímají, a ne samé samooslavné texty jako dřív. To je ovšem věc názoru a vkusu a ten může mít každý člověk jiný. Ohradila bych se však proti demagogickému zacházení se slovy. Jestliže někdo říká "dozvídáme se, jak se zastavuje jeden projekt za druhým. Dozvídáme se, že nejsou finanční prostředky", naznačuje tím, aniž to výslovně tvrdí, že se zmíněné projekty zastavují z nedostatku peněz. To je ovšem falešné zdání, mám-li to vyjádřit mírně. Já nejen z Klíče, ale i ze života na Jižním Městě a s lidmi z Jižního Města vím, že se mnohé projekty na výstavbu zastavují proto, že si je místní obyvatelé, přinejmenším ti, co se o dění kolem sebe zajímají, velice nepřáli, a minulá radnice je prosazovala proti jejich zájmům. Proto jí to také lidé ve volbách dali najevo.

S pozdravem a přáním hezkých Velikonoc Helena Beguivinová

 

Martin Farmačka, HPP11


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit