29.09.2022 • 20:42 • týden 39

2016.05.21.Pravo.DM.th• Vážení čtenáři,

s odstupem času vám nabízíme ohlédnutí se za jedním vskutku kuriozním článkem. Jeho text je zajímavý tím, že v každé větě je buď nepravda nebo polopravda, tak zlojedsky slizce vypulírované dílo, které dostalo prostor v médiu Právo, tu dlouho nebylo - tázaným byl Dalibor Mlejnský, bývalý starosta P11, po jehož panování nezůstaly v obecní kase ani pavučiny.

Většinou se nenecháváme odvádět od práce a na demagogie nereagujeme, nicméně nevydržel to jeden z občanů Prahy 11, jeho reakce se nám zamlouvala a chceme se o ni s vámi podělit. Jeho přáním bylo neuvádět celé jméno, aby se nestal terčem případných mstivý útoků či nepadl do hledáčku ABL, neboť pamatuje, jak fungovalo Jihoměstské Palermo. Přání vyhovujeme.

• Nejprve se pokochejte článkem z Práva, poté níže reakcí občana > článek

Zasláno: čtvrtek 2.6.2016 v 1:15h
Komu: Ing. Zdeněk Porybný, šéfredaktor deníku Právo (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)
Subjekt: Lživý článek v Právu dne 21.5. 2016 - str. 13

• Pane šéfredaktore...

až nyní s týdenním zpožděním (po návratu z dovolené) se mi dostalo do ruky vydání Vašeho deníku ze soboty 21.5.2016. Na str. 13 otištěný článek pod značkou autora (cie): "Městská část stagnuje" - Bývalý starosta Prahy 11, opoziční zastupitel Dalibor Mlejnský (Jižní Město - Náš domov) pro Právo mne doslova nadzvedl ze židle.

V prosinci 2014 i váš deník informoval čtenáře, že starosta Prahy 11 p. Dalibor Mlejnský je obviněn ze zneužití pravomoci veřejného činitele a za porušení povinností při správě cizího majetku, a že na jeho účtech (včetně zahraničních) bylo zabaveno téměř 30 mil. Kč.

Nejsem členem žádné politické strany ani hnutí, takže nemohu být nařčen se zaujatosti vůči p. Mlejnskému. Na Jižním Městě žiji s rodinou již od r. 1979 a je mi moc dobře známo, jak se tento komunální politik v Praze 11 choval a jaké byly jeho zájmy. Od jeho startu v rámci ODS na Praze 11, kdy nechal sledovat bezpečnostní agenturou svou stranickou kolegyni a tehdejší starostku této městské části, i po celou jeho kariéru po nástupu na funkci starosty. Jeho aktivity vedly k tomu, že médii i občany byla Praha 11 známa jako Jihoměstské Palermo. Byly realizovány nebo připravovány desítky projektů na zahušťování území novou výstavbou bytových (převážně luxusních) i administrativních ploch (vč. přípravy výstavby několika mrakodrapů) na úkor městské zeleně a celkového zhoršení života zde bydlících občanů. Nu, nějak ty miliony na jeho konta musely přitéci - pardon, omlouvám se, určitě šlo o úspory z jeho platu, že?

Podotýkám, že ve svém příspěvku záměrně nepoužívám akademický titul u osoby p. Mlejnského. Jak též informovala v minulosti media, svoji diplomovou práci na Universitě J.A.Komenského dle nich opsal, takže jeho akademický titul je při nejmenším sporný! I to, že tento titul při všech možných příležitostech používá a chlubí se jím, svědčí o jeho morálních kvalitách.

Je známo i zastrašování tehdejší opozice, občanských sdružení a SVJ, které si troufly nesouhlasit s činností "spasitele Jižního Města" p. Mlejnského. Vrcholem bylo zmlácení tehdy opozičního politika p. Štylera, nynějšího starosty. Je zajisté jen pouhou náhodou, že mezi spřátelenými podnikateli a objekty p. starosty Mlejnského byl i oddíl bojového umění, který má dlouholetý pronájem v obecních prostorách tzv. "za hubičku". Nedělali náhodou členové tohoto oddílu mimo jiné panu Mlejnskému ochranku?

Podotýkám, že p. Štyler, nynější starosta, kterého se p. Mlejnský všemi možnými způsoby snaží očernit a odvolat, je urostlý téměř dvoumetrový muž, takže k jeho zmlácení bylo potřeba několik profesionálů. Ale ti se dají najmout kdekoliv a kýmkoliv, že?

Nepořádek na území Prahy 11, pirátské akce, spolupráce s developery a kmotry i zhoršování života zde žijících občanů (vč. nárůstu jejich stížností) vedly v prosinci 2014, k tomu, že nakonec od něj dala ruce pryč i ODS a zrušila celou svou pobočku na Praze 11. Ale p. Mlejnský nelenil, do komunálních voleb šel se svými kamarády s nově založeným hnutím či organizací Jižní Město - Náš domov. Jak příznačný název pro "azurově čistého a neúplatného" komunálního politika, který má vždy na mysli i na srdci jen blaho svých spoluobčanů!

Samotný článek je splácanina plná lží. Je doslova výsměchem, když mimo jiné p. Mlejnský zde tvrdí, jak je zpackaná zakázka na údržbu zeleně, tři čtvrtě roku od odchodu bývalé firmy (že by šlo o jednoho z přispěvatelů na lepší zítřky Jižního Města?) se špatně seká tráva (ejhle, to je určitě odborné tvrzení bezpochyby promovaného zahradníka) a bylo proto nutno odvolat členku Hnutí pro Prahu 11, která za této úsek na radnici odpovídala.

Je dostatečně známo, jak se dlouhodobě staralo o zeleň a uklízelo za p. Mlejnského (či spíše neuklízelo), špína, přerostlá tráva na veřejných plochách, možnost pylových alergií u dětí i dospělých občanů Jižního Města. Na stížnosti občanů nebylo reagováno nebo byly zesměšňovány.

Vrcholem bylo když p. Mlejnský jasnozřivě s mohutnou mediální pompou vymyslel, že trávu budou ekologicky spásat ovce. A tak se na louce u stanice Metra Opatov, objevilo, za obecní peníze zakoupené, stádo několika desítek ovcí. Projekt skončil po několika dnech tragicky. Nikým kontrolovaný ovčák se o ovce vůbec nestaral (pokud se vůbec objevil, tak vrávoral s lahví v ruce - asi náhlá indispozice), v trávě se ráno válela mrtvá, v noci novorozená jehňata.

V článku je jediná, přímo panem Mlejnským vyslovená, pravdivá myšlenka: "vedení obce (stávající) ... bojuje pořád s kmotry."

Ano, novému vedení radnice se pracně (i časově náročně) podařilo zastavit desítky megalomanských projektů party p. Mlejnského, spřízněných duší (samozřejmě neříkám kmotrů) a developerů, ale další dále běží. Nu, tak proto je nutno urychleně za pomoci babišovců a kalouskovců (jak diktuje v článku p. Mlejnský) odstranit stávajícího starostu pana Štylera a s ním celou jeho "protestbandu" - Hnuti pro Prahu 11.

Jen tak se asi budou zázračně opět bohatě plnit bankovní účty nejen p. Mlejnského a jeho kamarádů, ale i jeho nových spojenců.

Pane šéfredaktore, výše uvedený článek ve Vašem deníku je koncipován formou interview, čiší z něj ale na první pohled silný dojem dobře uplaceného článku, vč. otištění fotografie p. Mlejnského (nejsem přesvědčen, že to je v rubrice na této straně běžným zvykem). Podílel se na tom paskvilu (pardon rozhovoru) snad dokonce některý Váš redaktor? Na čtenáře to dělá takový dojem, vč. nápovědi v otázkách, jak mají vypadat odpovědi p. Mlejnského. Jaké redakce udělala závěry, případně i personální?

Pokud se vůbec ještě chcete odvolávat na proklamace, že Právo je nezávislý levicový deník, stálo by za úvahu poslat na Prahu 11 vašeho redaktora, aby seznámil podrobně Vaše čtenáře se skutečnými aktivitami p. Mlejnského po dobu jeho starostování, jaký je stav jím prosazovaných projektů a jaká rizika z toho vyplývají pro další život občanů Prahy 11. To by byla reportáž! Ale to by nikdo nezaplatil, tak proč se angažovat, že?

mih, občan Prahy 11

 


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit