08.06.2023 • 06:35 • týden 23

sykora.bb.th• Kandidát do Senátu Petr Sýkora z JM-ND je uveden v insolvenčním rejstříku jako dlužník

Z billboardů se na nás na každém rohu na fotografii z mladších let usmívá Petr Sýkora, kandidát do Senátu za Mlejnského uskupení Jižní Město - náš domov. Málokdo tuší, že tento sympaťák zároveň figuruje jako dlužník v insolvenčním rejstříku...

Do insolvenčního řízení se přihlásilo devět věřitelů s pohledávkami za více než 1,5 mil. Kč! Mezi věřiteli je i Česká správa sociálního zabezpečení (190 801,- Kč) a VZP (26 502,- Kč). Zdroj: www.justice.cz > zde)

Soud povolil oddlužení plněním splátkového kalendáře do roku 2020 s předpokladem uhrazení 32% dlužné částky. Ke dni 15.9.2016 je splaceno pouze 122 tisíc Kč! Ptáme se:

• Kdo financuje Petru Sýkorovi nákladnou senátní kampaň?

• Má Petr Sýkora morální právo kandidovat do Senátu?

• Kupčík s městským majetkem: zastupitel Petr Sýkora (JM-ND) a jeho Time 4 Sport z.s.

2015.09.22.Sportoviste.Mikulovka.thObčanské sdružení Time 4 Sport jsme již před lety odhalili jako klientelistické netrasparentní uskupení, které obchoduje s veřejným majetkem. Time 4 Sport je spravovaný Petrem Sýkorou z FK Dukla Jižní Město a živí se přepronajímáním městských hřišť na ZŠ Mikulova dalším subjektům.

V roce 2015 Rada MČ Praha 11 zapsanému spolku Time 4 Sport vypověděla smlouvu odporující dobrým mravům a řádnému hospodaření s městským majetkem, kdy stotisícové částky končí každý měsíc mimo účty městské části. Výpovědi se od té doby brání nejenom obchodující občanské sdružení (soudně), ale nově, vzhledem k bližším vztahům s opozicí, i samotní členové Rady MČ za ANO a TOP 09, kteří výpověď v loňském roce schvalovali.

• Jak se dostaly sportovní areály do správy Time 4 Sport?

V roce 2010 za starostování Dalibora Mlejnského došlo k uzavření trojstranné nájemní smlouvy mezi MČ Praha 11, Jihoměstskou majetkovou a. s. (správcem sportoviště) a T4S (zájemcem o pronájem). Za T4S se funkce organizátora obsazení sportovišť ochotně ujímá Petr Sýkora, "u kterého si  lze objednat kterékoliv sportoviště a dozvědět se všechny podrobnosti související s provozem areálu..." - tak psal Klíč 18/2010. Stejný pan Sýkora později obsazuje víceúčelový sportovní areál Mikulovka (při ZŠ Mikulova poblíž stanice metra Opatov) svým klubem FK Dukla Jižní Město a kupčením z pozice správce v T4S přeprodává volné hodiny dalším zájemcům o sport za sumy tržní, tj. výrazně vyšší, než jsou paběrky smluvně domluvené s MČ Praha 11, vlastníkem areálu Mikulovka. A od těch dob si obyvatelé přilehlého domu Bachova stěžují na nadávky a na vlugární výrazivo, kterého se sportovci-fotbalisté pana Sýkory denně do 22h nesvedou vyvarovat.

Radnice starosty Štylera dodnes (!) není seznámena s nájemní smlouvou mezi FK Dukla Jižní Město a Time 4 Sport, pan Sýkora odmítá smlouvu předložit.

Ale po spatření níže uvedených cen, za které si lze u pana Sýkory na městských (!) hřištích zasportovat, je jasné, že peníze se tu točí nemalé...

• Za kolik Petr Sýkora a Time 4 Sport hřiště pronajímá?

Všední den - míčové sporty - krátkodobé pronájmy (60 minut): 8 - 15h za 500,- | 15 - 16h za 600,- | 18 - 22h za 800,- Kč

Beach volejbal - krátkodobé pronájmy (90 minut): 8 - 15h za 250,- | 15 - 18h za 350,- | 18 - 22h za 450,- | víkend za  500,- Kč

Fotbalové hřiště (90 minut): 1400,- - 2500,- | víkend: 3000,- - 3500,- Kč (s osvětlením)

MČ Praha 11 z podnikání pana Sýkory paběrkuje 5,- za m2! (tj. cca 50 tisíc Kč za rok)

Pokud má radnice starosty Štylera vykonávat funkci dobrého hospodáře, nemůže majetek MČ nechat v rukách překupníků, opírajících se o smlouvy klientelistického charakteru, v případě JM svázaných s odejitou garniturou ODS-ČSSD-KSČM. I volební program HPP 11 se nese na stejném principu: zastavíme rozkrádání městského rozpočtu současnými klientelisticko-politickými skupinami.

Působení Time 4 Sport z.s. podporovaného politiky ze strany Jižní Město - náš domov je ukázkou ryzího klientelismu na Praze 11.

• Co je Time 4 Sport zač?

Kolem vykutáleného zapsaného spolku je nejasno delší čas. Na dotaz ohledně podikatelské činnosti, zaslaný dne 10.7.2012 zastupitelem HPP 11, Mlejnského radnice odpovídá: Time 4 Sport je právnickou osobou - občanským sdružením založeným dle zákona Č. 83/1990 Sb., o sdružování občanů, tj. jedná se o sdružení občanů za určitým cílem vyjádřeným v jeho stanovách. Občanská sdružení mohou vykonávat také podnikatelskou činnost (jako svou vedlejší činnost), ovšem v případě Time 4 sport, z veřejně přístupných zdrojů (ARES, Živnostenský rejstřík, Obchodní rejstřík) nebylo zjištěno provozování podnikatelské činnosti.

Jednání Zastupitelstva MČ Praha 11 ze dne 23.9.2015

• 23.Prezentace: Co je Time 4 Sport zač?

 
25.Radní Lukeš o tom, co je T4S zač a kterak vydělává na obecním majetku > VIDEO

 

• Podjatý pan zastupitel s obecním bytem z veřejného zájmu

Možná vás napadne, proč pan Sýkora při hlasování v zastupitelstvu nenahlašuje podjatost, když figuruje v Dukle JM a zároveň i v T4S? Stejná věc zajímala zastupitele HPP11, odpověď si poslechněte sami:

12.Ing. Krautwurm (HPP 11) o podjatosti: Koho vlastně pan Sýkora zastupuje? > VIDEO

• 16.RNDr. Kvítek (HPP 11) žádá pana Sýkoru, aby vyjádřil svou podjatost > VIDEO

Je zřejné, proč se zastupitelé z JMND tolik děsí výpovědi T4S. Majitel areálu (MČ Praha 11) dostane pod kontrolu přísun peněz za pronájem Mikulovky a FK Dukla JM v něm přestane trénovat zadarmo, protože je přestanou dotovat peníze třetí strany, nasmlouvané skrz T4S přímo správcem Sýkorou. Pro rodiče se nic nezmění, budou za své děti platit stejné příspěvky, ale již méně jich zacinká do kapsy panu Sýkorovi a to je hlavní důvod, proč tento správce z JMND ve výpovědi T4S spatřuje útok sám na sebe, na své dosud nerušené podnikání, v roce 2010 zahájené exstarostou Mlejnským, volebním lídrem z ODS za JMND.

Kromě mimořádně štědrého pronájmu sportovního areálu byl panu Sýkorovi radnicí za starostování pana Mlejnského přidělen byt z veřejného zájmu.

• 34.Ing. Kos: T4S je účelová skupina, Sýkora je podjatý a nejedná za občany P11:

• Volební slovo závěrem...

Pokud dnes, v času senátní kampaně, uslyšíte o HPP 11 negativní informace a ne zřídka i lži, uvědomte si odkud pochází: z Mlejnského uskupení Jižní Město - náš domov, jehož členem je pan Sýkora a též zastupitel Korbel, tehdejší ředitel Jihoměstské Majetkové a.s. (JMM), akciovky MČ P11. Tito tři stáli u zrodu nápadu, uvedeného v praxi: dlouhodobě panu Sýkorovi zasmluvnit obecní sportoviště. Podobné případy klientelismu pod zástěrkou ODS nejsou na JM ojedinělé.

Až vy, voliči a občané z JM, spatříte na ulici billboard či lavičku s panem Sýkorou z JM-ND (od kterého se v kampani raději distancuje), vzpoměnte si na tento článek. Víte kdo je Sýkora, víte na koho je napojen, kým je živen, řízen, financován. Místo aby napřed deset let pracoval pro obyvatele P11, předvedl a dokázal, že je pracovitým, užitečným člověkem a splatil veškeré dluhy, míří rovnou do Senátu, tlačen primadonou z ODS! Pracovité a čestné z nás to pobuřuje.

My pana Sýkoru volit nebudeme!

Zastupitelé za HPP 11


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit