08.06.2023 • 06:08 • týden 23


TISKOVÁ ZPRÁVA | 26.10.2016 | 0:00

• Hnutí pro Prahu 11 přechází do opozice

Hnutí pro Prahu 11 se po dlouhých měsících snah o vyjednání stabilní koalice s ANO 2011 a TOP 09 rozhodlo odejít do opozice. ANO 2011 ani TOP 09 nemají zájem jednat s Hnutím pro Prahu 11 o rekonstrukci Rady MČ odpovídající výsledkům komunálních voleb, podporu tyto strany našly u dosud opozičních JM-ND, ODS, ČSSD, KSČM. Naše nabídky na koaliční spolupráci tímto pochopitelně skončily. Jako vítězové komunálních voleb budeme nadále pracovat na jednotlivých kauzách, na kterých nám vzhledem k důvěře voličů záleží, nechceme vystupovat proti zájmům městské části. Vzhledem k vypjaté situaci neexistující koalice a Radou předloženému programu jednání zastupitelstva dne 20.10.2016, který nebyl s klubem Hnutí pro Prahu 11 projednán, a ke kterému jsme měli vážné výhrady, nebyl klub Hnutí pro Prahu 11 připraven předložený program schválit.

 Hnutí pro Prahu 11


Zpráva z 22. jednání Zastupitelstva MČ Praha 11 dne 20.10.2016

• Vážení občané, čtenáři…

Jelikož poslední dvě jednání Zastupitelstva MČ Praha 11 skončila debaklem neschválení programu ZMČ, svědčícím o nefungující vládnoucí koalici na Praze 11, směřovali jsme v předstihu do klubů ANO a TOP výzvu k uzavření koalice s jasnou nabídkou. Výzva končila slovy:

“V případě, že Váš klub neprojeví zájem o ustavení nové koalice na Praze 11 před konáním blížícího se jednání Zastupitelstva MČ, budeme tento postoj považovat za nezájem o spolupráci s HPP 11 na obnovení koalice. Nelze pak počítat se samozřejmou podporou programu ZMČ (prosazeného v Radě MČ pouze zástupci ANO a TOP 09) od zastupitelů Hnutí pro Prahu 11.”

 Související:

Praha 11 potřebuje stabilní koalici

Bohužel, na výzvu bývalí partneři nereagovali a schylovalo se k neodvratnému: Rada MČ nebude mít podporu zastupitelstva a program opět nebude schválen.

 
• RNDr. Kvítek (HPP 11): Rado, sežeň si podporu zastupitelů MČ

Program navržený Radou MČ, resp. radními ANO a TOP, byl schválen v předloženém znění (s technickou úpravou pořadí bodů Mgr. Lepšem z TOP) společně s dosavadní opozicí a tím bylo prokázáno plánovité spojenectví radních ANO / TOP s uskupením kolem dvojnásobně trestně stíhaného pana Mlejnského a nepravomocně odsouzeného Petra Hrabala (ČSSD).

Přítomnost HPP 11 v sále v ten moment nebyla nutná, stali jsme se opoziční stranou.


2016.10.20.ZMC.22.Chybi.CSSD.ODS.KSCM• Schválili program ZMČ a odešli

Po poradě se zastupitelský klub HPP 11 rozhodl na jednání setrvat, zatímco členové ČSSD, ODS a komunistů, kteří schválili radním ANO a TOP program ZMČ, se začali postupně vytrácet.

Uvědomili jsme si léčku, která na nás byla přichystána: schválení bodů programu předložených menšinovou Radou ANO / TOP, se kterým se neztotožňujeme a nehlasovali jsme pro něj, nebude možné bez našich hlasů, a mazaní šíbři z ANO a TOP se pokusí proti HPP 11 obrátit veškeré negace, pokud návrhy Rady ANO / TOP, kterou považujeme za nedůvěryhodnou, nepodpoříme. ANO a TOP tak vmanévrovaly HPP 11 do projednávání programu menšinové Rady!

Rada ANO / TOP se rozhodla projednávat podstatné záležitosti, třebaže velmi dobře věděla, že nemá potřebný počet hlasů k jejich schválení. HPP 11 to považuje za nezodpovědný hazard při vedení MČ P11. Z uvedených zkušeností bude HPP11 vycházet před následujícím jednáním ZMČ.


• HPP 11: Respektujeme, že nás nepotřebujete. Přijměte toho důsledky

Politikou nepolíbený pozorovatel se jistě zeptá: proč HPP 11 body přeložené Radou ANO / TOP jednoduše neodhlasuje tak jako vždy? Odpověď je logická: Nelze donekonečna konat přátelská gesta spolupráce vůči někomu, kdo...

• kdo cíleně a úmyslně porušil koaliční smlouvu (nedodržení a vypovězení ústřední podmínky vzniku koaliční smlouvy, dodatku o nepřehlasovatelnosti - pojistky HPP 11, protože ANO / TOP dostaly většinu v Radě, která neodpovídala volebním výsledkům)

• kdo soukromě jedná s developery za zády HPP 11 (ač bylo dohodnuto jasné pravidlo, že k tomu docházet nebude)

• kdo společně s lidmi dvojnásobně trestně stíhaného pana Mlejnského odvolal dva radní za HPP 11

• kdo lže o HPP 11 do médií a distribuci lží koordinuje s Mlejnského lidmi

• kdo během volební kampaně podniká cílené mediální útoky s cílem poškodit kandidáta do Senátu za HPP 11

• kdo odmítá prošetřit zhůvěřilé hodpodaření a rozprodej obecních pozemků garnitury pana Mlejnského

• kdo se otevřeně hlásí k rozvoji JM v podobě dokončení započatého díla panem Mlejnským, známým jako “zahuštění stávající zástavby JM novou výstavbou”

• kdo cenzuruje časopis Klíč, se zálibou zveřejňuje články tématicky hanobící HPP 11 a naše příspěvky vyřazuje

• kdo nerespektuje HPP 11, vítěze voleb 2014, subjekt volený třetinou voličů

• kdo za našimi zády dojedná protlačení programu jednání ZMČ, však nemá podporu pro jednotlivé body

• kdo jakýkoliv projev dobré vůle dokáže chápat pouze jako slabost?!

Rada Prahy 11 je dnes neúplná, má 7 členů. Pět z nich je za ANO + TOP 09. Všichni byli do funkcí zvoleni hlasy HPP 11, naši důvěru ale ztratili a stav udržují s tichou podporou bývalé opozice.

Zbývající tucet (12) zastupitelů ANO a TOP 09 je možná přesvědčen o své geniální schopnosti ovládat svých 33 kolegů systémem rozděl a panuj. Jejich přístup ale, naštěstí pro Jižní Město, nesdílíme. Dříve nebo později se budou muset viditelně rozhodnout, koho považují za partnera, s kým jsou ochotni dělat kompromisy.

HPP 11 konečně pochopilo, že slova o pokračování původní koalice nejsou ze strany ANO a TOP myšlena vážně.

• Jan Říčař (ANO) vylučuje koalici s HPP 11 > VIDEO

oddelicka

Videogalerie zajímavých momentů zastupitelstva

• ANO / TOP: Mapy výstavby HPP 11 zprznily Klíč

K zajímavému sdělení došlo na téma radničního periodika. Radní Lepš (TOP), cenzor tzv. redakční rady Klíče a též neúspěšný kandidát do senátu, se vyjádřil, že "HPP 11 przní Klíč" a záhy uvedl, co vlastně TOP evidentně velmi dlouho sžíralo: nelibost nad dílem HPP 11, nad zveřejněním map záměrů výstavby!

Pro-developerští ANO a TOP se (konečně) veřejně přiznávají, jak negativně nesou publikování unikátních informací map výstavby na P11, které garnitura pana Mlejnského před obyvateli P11 roky záměrně tutlala! Závist, lenost či neschopnost nabídnout občanům P11 lepší produkt?

Podobně drsné bylo označení pana Prokopa (ANO) přelomového článku Občane, ovlivni stavební záměry na Jižním Městě za "návod, jak byrokraticky obstruovat developerským projektům". Jistě i on s velkou nechutí dával z pozice člena redakční rady Klíče (tj. Lepšův kolega) svolení k otištění map záměrů výstavby na JM, které HPP 11 zhotovilo zdarma pro obyvatele P11, aby po osmi letech panování garnitury pana Mlejnského alespoň něco tušili o chystaném zahuštění JM novou výstavbou. Nechť si vážení čtenáři uvědomí, jakým směrem se ANO / TOP vydaly a co asi z jejich tendence vzejde.

Říkali jsme vám v roce 2014: nevolte podnikatele, budou pracovat pro jiné podnikatele, ne pro vás... a je to tu.

• Kdo "przní" Klíč? (odpovědnost, vyváženost, mapy výstavby) > VIDEO (rozklikněte popisek pod klipem)

Související:

Reklama na informace? Opozice napadla mapy výstavby | • Stavební záměry na Jižním Městě


• Volební lež ANO: JUDr. Válková tvrdila, že Ing. Kos blokuje výstavbu pražského okruhu

Během senátních voleb řekla v televizní debatě paní Válková (ANO), že její rival a kandidát za HPP 11, Ing. Kos, blokuje dostavbu pražského okruhu, proti čemuž se HPP 11 opět důrazně ohrazuje! Odkud pramení tyto neustávající lži? Evidentně z nitra ANO / TOP, podporované Mlejnského opozicí, nyní spojenci ANO / TOP. Tato úmyslně prezentovaná minela byla na ZMČ veřejně vysvětlena a snad již nebudou pochybnosti, že pan Kos a HPP 11 nejen že neblokuje SOKP, ale naopak od samého začátku spolu s HPP 11 hlasuje pro jeho urychlené dokončení. Na to jsou svědci, je z toho záznam! Členové ANO / TOP přesto umanutě tvrdí opak, zřejmě se v jednání motivovali u opozice, praktikující soustavné omílání nepravdy, dokud se nestane pravdou. Alespoň podle nich.

• 08.Ing. Šmrha (HPP 11) vyvrací nesmysl, že HPP 11 (Ing. Kos) blokuje dostavbu SOKP > VIDEO

Související:

Jsou PROTI (zpráva z mimořádného zastupitelstva Prahy 11)


• Proč ANO / TOP oddalují zveřejnění dopisu z EU v Klíči? Je k nim kritický

Právo rozhodovat o obsahu Klíče na sebe strhli radní za ANO a TOP 09, podporovaní z opozičních lavic souputníky bývalého starosty Mlejnského a KSČM. Ti periodikum zpolitizovali a odmítají nejen otisknout odlišné názory zastupitelů, ale bohorovně si dovolili nasadit náhubek i generálnímu řediteli Evropské komise pro životní prostředí Danielu Callejovi, jehož oficiální vysvětlující stanovisko k pražskému okruhu chtěl otisknout starosta Štyler z HPP 11.

Svým lidem naopak otiskli neuvěřitelná díla: Ing. Urbánkovi, který není kompetentní pro dopravu ani územní plán, dvoustránkový subjektivní a protievropsky laděný článek o dálničním okruhu a Ing. Jiravovi v rubrice Zprávy z rady osobní PR - vyznání z lásky k práci na zahradě, koukání na televizi a toulky krásnou českou krajinou.

Kolem zveřejnění dopisu z EU bylo na ZMČ dost rušno. Radní ANO / TOP se vykrucovali jak jen mohli...

• 10.Zveřejnění dopisu D. Calleji v Klíči činí radním ANO / TOP problémy. Proč? Je k nim kritický > VIDEO

Související:

Evropská komise potvrzuje správnost názoru HPP 11 na stavbu SOKP 511


• Nervozita, arogance. Radní ANO / TOP vyhrožovali i plakali. A měli důvod

ZMČ doprovázela silná nervozita radních ANO / TOP. Ačkoliv věděli i viděli, že nemají podporu ZMČ, pokračovali v krasojízdě nekonečného předkládání bodů ke schválení, třebaže byli opakovaně upozorňováni zastupiteli z HPP 11, že nečiní správně, protože nemají podporu pro hlasování. Reakcí radních ANO / TOP byly rozličné nervní i citové výlevy, jimiž se snažili vychovávat a nutit opoziční (!) zastupitele k souhlasnému hlasování, ačkoliv s nimi žádný z těchto svých bodů nepředjednali - přesněji: ignorovali výzvu HPP 11 k diskuzi. Mgr. Lepš (TOP) téměř vyhrožoval, že každý kdo jistý návrh nepodpoří, měl by si připravit zdůvodnění (VIDEO), pan Jirava (ANO) zase jízlivě děkoval HPP 11 za neschválení bodu (VIDEO), za což si vykoledoval decentní napomenutí z úst Ing. Šmrhy (HPP 11) (VIDEO).


• "Je tu vůbec někdo, kdo Radě ANO / TOP věří?"

Na zasloužené trápení se nemohl dále dívat Ing. Murčo (bývalý člen ANO) a navrhl zařazení bodu vyslovení důvěry Radě MČ P11. Laskavý čtenář nechť si všimne, kolik zastupitelů (a kteří) neváhají zařadit bod vyjádření důvěry Radě ANO / TOP! Zbytek buď není přítomen nebo neví jak by hlasoval.

Zastupitelé ANO / TOP nechtějí o důvěře vlastní menšinové Radě hlasovat!

• 09.Zařazení bodu vyslovení důvěry Radě: ANO / TOP / ČSSD / JMND / ODS / KSČM mají obavy > VIDEO


• ANO / TOP znovu tlačí dodatek smlouvy k Zahradám Opatov. Potřetí

Nemáme důvěru v předkládaný materiál, nemáme důvěru v Radu, která materiál předkládá. ANO / TOP si materiál mohly schválit s ČSSD, JMND, ODS, KSČM. Proč se tak nestalo? Proč místo hlasování s partnery, s nimiž společně schválili program ZMČ, se zaměřují na HPP 11 a píší, že kvůli nám prý "7.200.000,- pro městskou část vyletělo komínem"? Konstatujeme, že ANO / TOP manipulují s informacemi téměř stejně mistrně, jako zlojedi z JMND a vlastní politickou neschopnost vydávají za vinu jakéhosi HPP 11, které nemá ani většinu v radě, ani v zastupitelstvu P11.

• 14.Převod Zahrad Opatov - třetí pokus > VIDEO

Související:

Starosta Štyler nepodpořil dodatek ke smlouvě na Zahrady Opatov, chtěli ho odvolat


• Mgr. Lepš (TOP) pro novou koncepci rozdělování peněz do sportu celý rok nehnul prstem

Úvodem bodu rozdělování grantů sportovcům se pan Horník (HPP 11) zeptal radního Lepše (TOP) na důvody svého odvolání z postu předsedy i člena sportovní komise (článek zde: • Radní za ANO / TOP 09 odvolali Michala Horníka ze sportovní komise). Jindy výřečnému panu Lepšovi se naráz odpovídat příliš nechtělo, neboť se jednalo o čistě politický akt. Podobným způsobem byl odvolán i "nepohodlný" Ing. Murčo, předseda představenstva JMS a.s. > • Další nepohodlný odvolán! ANO a TOP dnes účelově odvolali Ing. Murča, předsedu představenstva Jihoměstské sociální a.s.

• Slova Ing. Krautwurma (HPP 11) o menšinové Radě, prázdném sálu a nedůvěře v Radu ANO / TOP vykolejila předsedajícího Ing. Jiravu (ANO), který chtěl hovořícího umlčet > VIDEO

• 21.Mela kolem dotací do sportu. Rada nemá podporu zastupitelstva > VIDEO

• 25.Ing. Šmrha: HPP 11 usiluje o spravedlivé rozdělování peněz. Radní ANO / TOP hrubě zklamali > VIDEO


• Menšinová Rada bez důvěry a prázdný sál

• 22.Gró všeho: Rada NEMÁ podporu zastupitelstva!

• 36.J. Dohnal + Ing. Kos: ANO a TOP se bojí nabízené koalice 4+4. Jejich Rada poškozuje JM! > VIDEO

• 37.Zastupitelé vyzývají Radu ANO / TOP, aby stáhla body, když nemá podporu

ANO / TOP v agónii své politické impotence přikročili k nejubožejšímu lživému argumentu z předem připraveného scénáře: začali osočovat HPP 11, že si mladé sportovce bere za rukojmí!

• 26.PhDr. Zdeňková (HPP 11): Rado, VY si berete děti za rukojmí a nás tím vydíráte!

• Peníze dětem by rozdával i zadlužený pan Sýkora z JMND pana Mlejského (ano, to je ten, který chtěl vyvést kamiony z P11 obcházením směrnic EU a na volebních plakátech a lavičkách se k tomu zapomněl přiznat, stejně tak ke své insolvenci). Mantinely jeho populismu nastavil Ing. Krautwurm (HPP 11), když připomněl Sýkorovu podnikatelskou angažovanost na obecním majetku a pofidernost, doprovázející jeho aktivity na JM.

• 28. Ing. Krautwurm (HPP 11): Pan Sýkora z JMND podvrhl seznamy sportovců, okupuje obecní sportoviště a tají nájemní smlouvy > VIDEO

 Související:

Kandidát do Senátu Petr Sýkora z JM-ND je uveden v insolvenčním rejstříku jako dlužník


• Celý záznam z 22.ZMČ naleznete zde > video.klik

 Sestavili Martin Farmačka, Jiří Krautwurm, Václav Šmrha a Šárka Zdeňková, všichni za HPP 11

 


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit