08.06.2023 • 07:35 • týden 23


TISKOVÁ ZPRÁVA | 31.10.2016 | 0:00

• Hnutí pro Prahu 11 vyzývá Radu MČ Praha 11 k rezignaci

2016.10.20.ZMC.22.Rada.ANO.TOPRadní MČ Praha 11 za ANO a TOP 09 vyzvali ve středu 27.10.2016 přes sdělovací prostředky starostu Jiřího Štylera z Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11) k odstoupení. Titíž radní už na jaře 2016 ve spolupráci s opozicí a jejími trestně stíhanými zastupiteli věrolomně odvolali dva radní z HPP 11, Ladislava Kosa a Šárku Zdeňkovou. Kos byl ale před dvěma týdny zvolen senátorem a kandidáti pletichářských stran v Radě u občanů propadli.

Torzo Rady MČ Praha 11 v současném složení neodpovídá výsledkům voleb, nemá důvěru zastupitelstva a není schopno městskou část spravovat.

Starosta Štyler je představitelem 18 členného klubu HPP 11 (40% zastupitelů). TOP a ANO mají dohromady jen 12 zastupitelů. Radní z ANO a TOP po komunálních volbách 2014 své funkce získali jen díky koaliční podpoře HPP 11, té se ale už dávno zpronevěřili. Nikdo z HPP 11 na své funkci nelpí. HPP 11 několikrát navrhovalo odvolání celé Rady.

Znovu vyzýváme bývalé koaliční partnery: prokažte elementární odpovědnost vůči občanům a rezignujte. Rezignace celé Rady MČ Praha 11 je nejlepším řešením, aby se v zájmu občanů Prahy 11 mohly nově a zřetelně konstituovat koaliční vztahy a na jejich základě Rada s podporou většiny zastupitelů.

Hnutí pro Prahu 11


• Vyjádření se starosty Jiřího Štylera na výzvu k rezignaci

Radní a vedoucí představitelé místních organizací ANO 2011 a TOP 09 neunesli výsledky voleb. Již podruhé.

Ve 45 členném zastupitelstvu MČ Praha 11 má zastupitelský klub Hnutí pro Prahu 11 v současnosti 18 členů. Top 09 pět členů, ANO 2011 sedm členů. Dva bývalí zastupitelé za ANO vystoupili ze zastupitelského klubu s odůvodněním neplnění volebního programu. Zbývajících 13 zastupitelů je sešikováno pod vedením trestně stíhaného zastupitele p. Mlejnského. V jejich řadách také figuruje za ČSSD zatím nepravomocně odsouzený zastupitel. S touto opozicí si zavdávají lídři ANO a TOP 09, pánové Jirava a neúspěšný kandidát do senátu Lepš.

Jejich výzva je jen schizofrenickou reakcí na jejich, v pořadí již druhý, volební neúspěch. Radní a zastupitelé za HPP 11 byli před dvěma týdny potvrzeni v senátorských volbách zvolením senátora Ing. L. Kosa, a to i přes jeho odvolání z Rady MČ P 11 zradou radních ANO a TOP 09 a jejich spolčení s opozicí trestně stíhaného p. Mlejnského a s komunistickými zastupiteli s StBáckou minulostí.

Voliči potvrdili náš volební program a jeho plnění. Voliči se stejně tak svými hlasy vyjádřili k práci zastupitelů ANO a TOP 09. Pan Lepš se nedostal ani do druhého kola. A je to právě on, kdo nyní nejvíc vystupuje. Vyzyvatelům nejspíš vadí naše pracovitost, neochota se odchýlit od našeho volebního programu a v neposlední řadě naše poukazování při jednání ZMČ na jejich pracovní a ekonomická pochybení, v některých případech i neschopnost.

Jednání představitelů ANO a TOP 09 na Praze jen kopíruje výroky a jednání některých nejvyšších politických představitelů. Jednání ANO a TOP 09 ukazuje jen na dnešní společenskou a hlavně politickou kulturu. V jejich podání sliby se nedodržují, dohody a smlouvy neplatí. Jejich výzva jen odráží výše popsané a ukazuje na neochotu a neschopnost dodržet podepsané smlouvy.

Protože styl naší práce je odlišný, slušný, dělný a snaží se o dialog, jejich styl je konfrontační a destrukční, představitelé ANO a TOP 09 sepsali uvedenou výzvu. Myslím, že rezignovat by měli oni sami.

Vše co činím, činím ve prospěch obyvatel Prahy 11.

Jiří Štyler, předseda Hnutí pro Prahu 11, starosta MČ Praha 11


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit