31.01.2023 • 13:40 • týden 05

fb.hnuj• „HNŮJ“ starosty Jiravy (ANO)

Přečetl jsem si úvodní slovo starosty Jiravy v Klíči 3/17. Cituji jeho slova:

"Ale smutno je mně z příspěvků některých členů zastupitelstva v Klíči. Všichni jsou z jednoho klubu a jejich příspěvky se vyznačují nejen nepěkným slovníkem, ale také tím, že jsou plné nepravdivých informací. Mnoho lidí se mě ptá, proč tenhle „hnůj“ uveřejňujeme".

V Klíči č. 3 nebylo v příspěvcích zastupitelů z Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11) jediné „nepěkné slovo“, jediná nepravda, natož pak „hnůj“. Pane Jiravo, možná jste útlocitný, ale spíše nesnesete sebemenší kritiku. V r. 2016 Vám HNŮJ v Klíči nevadil? HNŮJ, který ve svých příspěvcích kydali na mě, mojí rodinu i HPP11 zastupitelé z většiny stran Zastupitelstva? To byl skutečný HNŮJ, plný lží a nepravd. Tenhle HNŮJ Vám nesmrděl? Asi ne, naopak jste měl nejspíš potutelnou radost, že Vám tenhle HNŮJ pomůže zdůvodnit Váš hlas pro odvolání radních z HPP 11 a zajistí mou dehonestaci před volbami do Senátu. Možná mi namítnete, že si na to nepamatujete, stejně jako si účelově nepamatujete na dobu vládnutí starosty Mlejnského... Toho Mlejnského, jehož hlasy jste se nechal zvolit do starostenského křesla. A právě tenhle HNŮJ, p. Jiravo, páchne nejvíc.

Ing. Ladislav Kos (HPP 11), zastupitel, senátor

• Celý text pana Jiravy, použitý v úvodníku Klíče 03/2017

“Práce se nám na radnici začíná dařit, ale smutno mně je z příspěvků některých členů zastupitelstva v Klíči. Všichni jsou z jednoho klubu a jejich příspěvky se vyznačují nejen nepěkným slovníkem, ale také tím, že jsou plné nepravdivých informací. Mnoho lidí se mě ptá, proč tenhle „hnůj“ uveřejňujeme. Bohužel s tím nemůžeme mnoho dělat, jelikož zastupitelé mají ze zákona právo na zveřejnění svých názorů v radničním zpravodaji. Zda musejí být pravdivé, už ale zákon neříká. Tak jsme alespoň zkrátili délku článku na 1250 znaků.”

oddelicka

• Reálná demokracie (komentář Ing. Krautwurma, HPP 11)

"Nesouhlasím s Vaším názorem, ale budu do smrti bránit Vaše právo jej říkat." prohlašoval prý moudrý muž François Marie Arouet, známý pod jménem Voltaire. Rubriku "Názory zastupitelů" radničního časopisu Klíč jistý Jirava běžně nazýval "žumpou", nověji v článku též "hnojem". Kdo tu má být arbitrem pravdivosti, přiměřenosti či příslušnosti témat ve zmiňované rubrice popsaných? Má to být nějaký monarcha? Má to být nějaký stranický aparátčík? Má to být vybraná rada chytrých? Nebo si čtenáři udělají sami vlastní názor, kde je hnůj a co jsou články pravdivé a přiléhavé? Problém vidím v tom, že systém je zadřený a na demokracii si jenom hrajeme.

oddelicka

2016.04.21.ZMC.16.LK• Není hnůj jako hnůj (komentář Martina Farmačky, HPP 11)

Postoj pana Jiravy k otiskování “hnoje” v Klíči má svou genezi, dokládající, že není hnůj jako hnůj. Některý panu Jiravovi voní, ačkoliv je velmi smradlavý - je to ten, který dopadá na jeho politické rivaly, ideálně na ty z bývalé koalice. V Klíči 05/2016 došlo k otištění hanopisů z pera JMND a ČSSD, snažících se očernit osobu Ing. Kosa v roli kandidáta do Senátu a útočících na členy jeho rodiny.

Tehdy Rada ANO / TOP (a v jedné osobě zároveň cenzor periodika Klíč) ignorovala výzvu pana Kosa ke stažení tendenčních článku a ústy pana Lepše (TOP) sdělila, že politik s těmito praktikami musí počítat a být schopen tlak ustát > video. Otištění zjevných lží bylo označeno za prvek demokracie, příznačný pro Prahu 11, ovšem pod vedením stran ANO / TOP, které své konkurenty nepřekonávají prací, nýbrž urážkami a pomluvami, a nemají s jejich zveřejňování problém. A jindy škodolibě přihlížejícími urážení zastupitelů HPP 11 osobami obviněnými či vyšetřovanými, sdruženými kolem Dalibora Mlejnského - nyní skutečného šéfa Jihoměstského Palerma na Praze 11.

• Ing. Kos se ohrazuje proti zveřejnění nepravdivých a hanlivých textů v Klíči vůči sobě a své rodině (21.4.2016 na 16. ZMČ P11) > video

oddelicka

• Příspěvek zastupitele zkrácen na 1250 znaků kvůli HPP 11? (komentář RNDr. Kvítka, HPP 11)

Jsem rád za doznání pana Jiravy, jak velký prostor měla opozice v Klíči pro své příspěvky za spoluvlády HPP 11 v Radě. Jen přiznal své diktátorské sklony, když zkrátil nepohodlné články zastupitelů na 1250 znaků. Žije ve světě Klíče jako hlásné trouby jeho vlastních mouder, ale občany zajímají názory těch, které volili a kteří je zastupují v Zastupitelstvu Prahy 11.

Hnuj.PJ

 


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit