06.12.2022 • 01:31 • týden 49

Srub.Gizela• Občané, čtenáři, znáte srub Gizela?

Původně nevzhledný sklad a útočiště lesních dělníků před deštěm si před mnoha lety údajně pronajal Spolek Roztyly-Jižní Město II (čelnými představiteli jsou bývalý starosta Mlejnský a bývalý radní pro majetek Zítka, bývalí ODS) a udělalo z něj místo pro občerstvení i občasné akce pro veřejnost.

Mapa > ZDE

V roce 2011 tato původní budova vyhořela a na jejím místě byl vybudován honosný srub severského stylu - údajně za peníze z pojistky a ze zdrojů Spolku. Odhadovaná cena rekonstrukce je 2 mil. Kč. V r. 2013 byl provoz srubu obnoven. Provozování lesního srubu s funkcemi pro veřejnost je jistě bohulibá činnost. Jenže provozování má mnoho otazníků:

1. Komu patří srub Gizela?

Srub Gizela i přilehlý pozemek patří hl. m. Praze

2. Jakým právem se srubem nakládá Spolek?

Spolek, dle sdělení správní firmy hl. m. Prahy, nemá platnou smlouvu na pronájem srubu Gizela, srub užívá neoprávněně. Spolek byl správní firmou vyzván k vyklizení srubu do konce srpna tohoto roku. Dosud tak neučinil.

3. Smlouva na pozemek - rozpory

Smlouvu na pozemek má Spolek teprve od r. 2016. Způsob jakým užívá pozemek je však v mnoha ohledech v rozporu s touto smlouvou (viz. další body)

4. Vjezd auty bez povolení

Na pozemek i přilehlého lesního porostu vjíždějí automobily členů Spolku i návštěvníků bez povolení Lesů hl. m. Prahy.

5. Hlasité koncerty a oslavy, stížnosti občanů

Na pozemku, který je uvnitř lesa, probíhají koncerty rockových skupin a jiné hlasité produkce, a to až do pozdních večerních hodin, což je v rozporu se zák.289/1995Sb. Lesní zákon. Na hluk si stěžují i občané bydlící více než kilometr daleko. > STO Zvířat V LESE! | Srub Gizela | Pátek, 04. Srpen 2017

6. Financování rekonstrukce

Financování je zahaleno tajemstvím, nebylo veřejně doloženo, že stavba byla financována z pojistky a z prostředků Spolku, jak sám tvrdí. Neexistuje souhlas majitele pozemku se stavbou, neexistuje stavební povolení. „Papírově“ jakoby srub neexistoval.

Z výše uvedeného seznamu vyplývají zásadní kontroverze kolem provozování srubu. Mým cílem není ukončit provoz srubu Gizela, jak je mně členy Spolku posouváno, ale napravit a vyjasnit majetkové a nájemní poměry kolem této nemovitosti, ukončit působení současného (ne)nájemce a vypsat regulérní otevřenou soutěž na provozování srubu Gizela, tak aby nový nájemce provozoval srub ke spokojenosti občanů Jižního Města, při dodržování všech zákonů. Chápu, že se to členům Spolku nelíbí a proto pořádají účelové kampaně a petice proti mé osobě.

Ing. Ladislav Kos, zastupitel MČ P11, senátor

2017.09.09.Srub.Gizela.1435.th

2017.09.09.Srub.Gizela.Kosovo.nechceme.th

U srubu Gizela se parkuje v lese... U srubu Gizela je nabízena petice proti Ing. Kosovi...

 

U srubu Gizela se pořádají hlučné akce bez povolení. Dne 6.9.2017 si obyvatelé lokality Gregorova stěžovali starostovi Jiravovi (ANO)...

• Facebook > zde

• Kunratický les u Gizely - požádala jsem Lesy hl. m. Prahy o pořádek a řešení. Povedlo se? > FB


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit