22.03.2023 • 07:37 • týden 12

fb.sso.als.kamiony• Dne 31.1.2018 proběhlo na ZŠ Ke Kateřinkám setkání radnice s občany. Místo nebylo zvoleno náhodou, debata probíhala na téma Aréna ledových sportů, revitalizace lokality, dopravní situace v ul. Ke Kateřinkám, Zdiměřická, Radimovická.

Zastupitelé za HPP 11 byli přítomni v počtu 7. Hned v úvodu došlo na výhradu vůči sloupku starosty Jiravy (ANO) v Klíči 2018/02, kde označil HPP 11 za potížisty při schvalování rozpočtu 2018, což považujeme za neprofesionální a jasné zneužití radničního periodika k šíření nepravdy. Starosta Jirava (ANO) občanům doporučil ověřit si jeho tvrzení na videozáznamech ze ZMČ na webu MČ P11, leč bohužel v tom je problém: k dnešnímu dni (3.2.18) video z 35. ZMČ (18.1.2018) stále není zveřejněno.

HPP 11 vypustilo zpracovaný záznam ze ZMČ za dva dny - rychle a zdarma pro všechny, tak jako vždy. Jenomže rétorika vedení P11 je taková, že pokud videozáznam nezajistí sama radnice, tak ho občané nemají vidět vůbec. Evokuje mi to dobu Jihoměstského Palerma za pana Mlejnského z JMND, kdy občan byl od podstatných informací pečlivě izolován a Klíčem spolehlivě uspáván. V současném Jihoměstském Palermu II (za starosty Jiravy z ANO) je v Klíči navíc hanobena opozice, tj. HPP 11 a občanské spolky. Možnost bránit se stejnou formou nemáme.

VIDEO > https://youtu.be/YN1V7Dtw1R4


• “Netahejte sem politiku...”

Za zajímavý moment považuji ten, kdy se zástupci místního SVJ z ul. Ke Kateřinkám (jenž mají eminentní zájem situaci s kamiony řešit, navíc poté co jim bude za domem vystavěna ledová aréna a provoz stoupne) ohradili proti výstupu senátora Kosa slovy: “Netahejte na setkání s občany politiku, nikoho to tu nezajímá.” Což informovanému člověku přijde zarážející, neboť právě HPP 11 téma kamionů na zastupitelstva opakovaně zařazovalo tak dlouho, až se to v lednu 2018 konečne podařilo (VIDEO), a tím se vyhrocené téma dostalo až na dnešní SSO, kde se na rozdíl od ZMČ nevyřeší vůbec nic, protože Radní z nicnedělání vytrhne pouze usnesení ZMČ a nikoliv pláč občanů z útrob školní jídelny. HPP 11 poprvé od voleb 2014 rozhýbalo téma vjezd kamionů do JM, leč ne každý si to uvědomí, protože sledovat "zastupka" nemá čas.

VIDEO > https://youtu.be/UeKjPAkNiTA


• Byty v Zahradách Opatov mají vysoké pronájmy. Proč?

Senátor Kos přednesl dva dotazy k pronájmům Zahrad Opatov. Z diskuzí na facebooku a emailů na jeho senátní email vyplývá, že občané jsou zásadně nespokojeni s výší ceny za pronájem a vyžadují od radnice řešení. Na jasné otázky ohledně postupu pronájmu a cen nedovedl radní Balík (ANO) vůbec reagovat, natož aby odpověděl. Radnice nakládání se Zahradami Opatov nezvládá a už se jen modlí ke konci volebního období, aby problém přehodila na nově zvolené vedení.

VIDEO > https://youtu.be/h3Y-XCW-UKc


• Méně prostoru pro volná témata

Přítomnost moderátora sice dává SSO řád, ale při více tématech nezbývá prostor pro dotazy na volné téma. Pokud občané z jiné lokality vědí, že se nedostanou k mikrofonu, na SSO nepřijdou. Z akce není MČ P11 pořizován videozáznam a debata nezasáhne širší povědomí. HPP 11 několik let záznamy z veřejných akcí zajišťuje a druhý den jsou veřejně k dispozici, však MČ P11 je ve svých médiích nezveřejní, označuje je za “reklamu politického subjektu”. To považuji za nesmysl, leda že by šlo o “reklamu na radní Prahy 11”, jelikož oni jsou hlavními aktéry. Každopádně výsledkem je neinformovanost obyvatel P11 a je s podivem, kolik občanů netuší, kde od roku 2012 záznamy mohou nalézt a přesvědčit se, jak se významné milníky historie Jižního Města skutečně odehrály.

• Celý videozáznam je > ZDE

• Fotogalerie

Zhotovil a sestavil Martin Farmačka, HPP 11


Související:

• Web projektu ALS > ZDE

Kamióny v ulici Ke Kateřinkám

• HPP 11 zařadilo na 35. ZMČ Praha 11 bod: Kamiony v ul. Ke Kateřinkám

• Bič na lháře | Martin Farmačka, HPP 11 | Klíč 2017/02 | HPP 11 nabízí občanům Prahy 11 unikátní videozáznamy z veřejných akcí, které zdarma pořizují dobrovolníci vlastní technikou. Materiál je rychle zpracován, zveřejněn a v roce 2012, kdy vláda pana Mlejnského zrušila živé přenosy ze zastupitelstva, zachytil významné události, např. prodeje pozemků Litochleb firmě Tweelingen či despotickou čistku ve výborech P11, při níž byli 01/2013 garniturou DM odvoláni všichni členové HPP 11 (tuto událost 12. 11. 2015 členové ODS popřeli!). Záznamy HPP 11 si vyžádala policie ve věci obvinění bývalých zastupitelů P11, byly použity v dokumentu Plán pana Tučka, zneužity Mlejnského spolkem JM-ND při splétání kauz proti HPP 11, využity novináři po odvolání starosty Štylera (ofic. videozáznam MČ nebyl dostupný měsíc), zachycují i projednávání dostavby Pražského okruhu, kdy HPP 11 jako jediný subjekt na P11 lpí na dodržování směrnic EU. Přesto záhy v TV duelu zazní z úst H. Válkové (kandidátky ANO), že L. Kos, nyní senátor, dostavbu okruhu blokuje. Absurdně zní i důvody p. Lepše (TOP 09) k odvolání J. Štylera. Prý v EU aktivně sabotoval dostavbu okruhu, což jen potvrzuje NUTNOST záznamů HPP 11 dokazujících opak. Zřejmě jediný způsob, jak porazit HPP 11, je lhát o něm.

 


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit