22.03.2023 • 07:07 • týden 12

fb.granty.reklama• FK Dukla Jižní Město a Atletika Jižní Město dostávají od MČ statisíce korun dotací. FK Dukla je spojena se jménem i osobou P. Sýkory, zastupitele za Mlejnského JMND - dlouhodobě profitujícího na městském majetku už od úřadování Dalibora Mlejnského na radnici.

Atletika JM je spojena s bývalým radním Kárským z ČSSD, který mj. v letech 2012 / 13 lobboval za výstavbu nesmyslných bytových domů (vmáčknutých mezi stávající domy) a megalomanských hromadných garáží na veřejných parkovištích P11.

Podezření, že v prosinci 2017 přidělených 300 000,- Kč klubu pana Sýkory (zbytná náhrada nedávno vybudovaného zázemí na ZŠ Mikulova z prostředků MČ) se nedostane k dětem, stvrdil výlep laviček se společnou agitkou pánů Sýkory a Kárského za své sportovní podniky.


• Za obecní peníze se žije blaze

Jde o další klientelistický úkaz z prostředí Jihoměstského Palerma v režii ANO / TOP / KSČM / JMND / ČSSD / ODS, ve kterém je starosta Jirava (ANO) laskavý, ba skloněný k požadavkům a potřebám Dalibora Mlejnského a jeho přátel. Pánové Sýkora i Kárský za výhodných podmínek provozují sportovní kluby, zejména trenér Sýkora si na sportovištích ZŠ Mikulova a ZŠ Schulhoffova dlouhodobě náramně lebedí a svěřený městský majetek za úplatu poskytuje dalším zájemcům o fotbal. Kolem schvalování dotací je na zastupitelstvech vždy rušno.

lavicka.sykora.karsky

Problémem je neexistující apolitická koncepce rozdělování peněz do sportu na P11. Důsledkem jsou neutuchající souboje dvou největších fotbalových klubů FK Dukla JM Sýkory s TJ Háje pana Horníka. Nelze se ubránit dojmu, že Dukla jedná tendenčně, aby svého konkurenta zlikvidovala, k čemuž využívá veškeré dostupné prostředky, zejména politické.


2017.09.20.Nocni.Mikulka• Tvrdý konkurenční boj

Příkladem je obnormání zájem JMND o parkoviště Gregorova, mající cca dvacet let ve správě Hájecký klub. Ovšem Sýkorova FK Dukla JM nejen, že výhodně využívá obecní sportoviště Mikulovka (ano, to jsou ta do noci svítící světla v ul. Bachova, dříve provozovaná dukelskou odnoží Time 4 Sport, kde Sýkora správcoval) a ZŠ Schulhoffova, z nichž konkurenční fotbalisty doslova vyštípala, ale na opravy jimi užívaného obecního majetku, na kterém komerčně vydělává, inkasuje další obecní finance, k čemuž HPP 11 nemůže mlčet. Takhle snadno by si na P11 jistě chtěl existovat každý sportovní klub, jenomže nemá na radnici ani v zastupitelstvu kamarády.

Dne 11.3.2018 se objevuje příloha usnesení Rady starosty Jiravy (ANO) č. 0279/8/R/2018 nazvaná Investiční záměr - Výstavba zázemí sportoviště Schulhoffova, Praha 11. Jde o investici výhradně pro Duklu v areálu využívaném od 8 - 15 hod (dle s Duklou uzavřené smlouvy), pro potřeby ZŠ, která má své vlastní zázemí, spolkem FK TJ Háje, které má v areálu vlastní zázemí stejně jako Dukla (soc. buňky jí zde pořídila MČ 11) a zejména v areálu, který vlastní z větší části vlastníci / restituenti. Jedná se o další zbytnou stavbu v tomto školním areálu.

• Dokument Výstavba zázemí (šaten) sportoviště Schulhoffova > ZDE


• Dukla financování nerozkryje, zato ukazuje na ostatní

HPP 11 má výhrady zejména vůči nejasnému hospodaření pana Sýkory s městským majetkem (sportoviště, nasmlouvaná exstarostou Mlejnským, ponechaná starostou Jiravou) jako symbolem klientelismu Jihoměstského Palerma, napojeného na městské dotace skrz exstarostu Mlejnského, lídra hnutí JMND, za kterého jsou oba zastupiteli. HPP 11 dlouhodobě poukazuje na neprůhledné hospodaření klubu FK Dukla JM, který je odmítl rozkrýt kontrolnímu výboru MČ P11. HPP 11 má pochybnosti v osobě pana Sýkory, neboť tento je ve statisícovém osobním bankrotu a figuruje v insolvenčním rejstříku.

Pro nasátí atmosféry sledujte video z 36. ZMČ P11: Kdo platí Sýkorově Dukle lavičky? Nepřekvapivě Mlejnský a Korbel z JMND. A to jim máme věřit?

VIDEO


• Sportovci z ČSSD

Bývalý radní Kárský z ČSSD na sebe upozornil za doby starostování D. Mlejnského při zahušťování Jižního Města novou výstavbou, kdy se jako lobbista za výstavbu snažil obyvatele přesvědčit, že nové betonové kostky před jejich domy jim zkvalitní úroveň bydlení. Atmosféru jeho vyjednávání s občany naleznete zde:

2012.12.11. • SSO: Bytový dům Benkova | 2012.12.13. • SSO: DPS Hviezdoslavova | 2012.12.17. • SSO: Výstavba v Podjavorinské

Dalším členem ČSSD je (odsouzený, a bohužel již propuštěný) Petr Hrabal, angažovaný s D. Mlejnským v TJ Chodov. Ti svou skutečnou lásku ke sportu předvedli, když prodali chodovské fotbalové hřiště Volkovova developerovi:

Reportéři ČT: Chodovský fotbal v ofsajdu. Reportáž o prodeji hřiště pány Mlejnským z JMND a Hrabalem z ČSSD

2015.07.02. | 9. ZMČ > Pan Hrabal po lehčím požáru elektroinstalace (v pojištěné!) hale TJ Chodov neváhal požádat zastupitelstvo o drobný obecní příspěvek:

• 07.P. Hrabal (ČSSD): Škoda na požáru haly TJ Chodov jsou 3,2 miliony korun


• Dukla trenéra Sýkory je dlouhodobě obdarovávána samotným Mlejnským

Rok 2013 byl k Dukle (tehdy spolek Time 4 sport) pana Sýkory štědrý. V tomto případě granty byly převlečeny jako příspěvek na provozní náklady a havarijní situace. Tedy: obecní příplatek na provoz výhodně pronajatých obecních sportovišť (5,-/m2), které pan Sýkora komerčně dodnes nabízí zájemců mimo Prahu 11. Diskuzi rozjíždí v čase 03:34 Ing. Štyler. Záhy se ptá pan Mareš, kdo vlastně má spotroviště Mikulovka pronajaté? Vše směřuje k jednomu člověku, budoucího zastupitele za JMND.

Jméno P. Sýkory z úst D. Mlejnského nikdy nezaznělo a přistálo až na kandidátku JMND v roce 2014 jako nové a čisté.

18.6.2013 | 19. ZMČ Praha 11 | Napravo od Mlejnského (ODS) sedí radní Kárský (ČSSD), který na grantech pro atletiku také nepřicházel zkrátka.

2013.01.30. | 19.ZMČ P11 > 40.Ing. Kos (HPP 11) ke grantovému programu. Opět inkasuje Dukla Sýkory z JMND, Time 4 Sport z.s


• Voliči, tohle jsi chtěl?

Nezbývá, než se tradičně zeptat: Voliči, chtěl jsi, aby se na Praze 11 nikdy nic nezměnilo? Aby finanční toky pořád kontroloval někdo (nejen z ODS), kdo Mlejnskému "dluží za službičky"? Chtěl jsi, aby se u vesla přeskupovaly pořád ty samé politické party a vzájemně se podarovávaly tvými obecními penězi, za které si neohroženě podnikají a spoléhají na to, že když se zaštítí dětmi, že jim bude vždy vyhověno? Proto jsi volil ANO / TOP / JMND / ČSSD / ODS / KSČM - všichni jsou stejní, každý se snaží urvat něco pro sebe a vzájemně se potřebují, aby a Praze 11 politicky přežili.

Stanovisko HPP 11 k hazardu a mimořádným sportovním grantům na Praze 11

 

Zastupitelé HPP 11

oddelicka

Související:

Kandidát do Senátu Petr Sýkora z JM-ND je uveden v insolvenčním rejstříku jako dlužník


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit