29.09.2023 • 09:10 • týden 39

• Konec krásných smrků na Blankytsku?

• Betonářská Rada Jiravy (ANO) a Urbánka (TOP 09) bude zase betonovat. Tentokrát se má usnesením Rady č.0163/5/R/2017 tzv. revitalizovat vnitroblok Blankyt ul. Matúškova / Dubnova / Hekrova / Brechtova. Vizím architektů mají padnout zdravé vzrostlé smrky > MAPA. Zůstat mají pouze nedávno vysázená „košťata“, zbytek stromů se má „přesadit“. Místní lidé se nemohou nijak bránit, Rada likvidaci smrků schválila. Dnes se navíc koalice pod vedením Ing. Jiravy odmítla kácením smrků na jednání zastupitelstva MČ Praha 11 zabývat > VIDEO | HLASOVÁNÍ

Není pochyb o tom, že prostor náměstíčka potřebuje změnu. Co takhle náměstí hlavně opravit a obnovit fontánku? Nebo vypsat architektonickou soutěž, která by zohlednila citlivost k území a stávajícímu materiálu? Když jsem byla ve funkci radní pro životní prostředí (2014 - 2016), uvažovalo se zvelebení náměstíčka hlavně s ohledem na přání místních obyvatel. Těsně před zahájením příprav jsem byla při puči ANO / TOP 09/ KSČM / JM-ND / ČSSD / ODS odvolána z radnice (ostatně jako celé HPP 11).

Firma Ars Fabrica, s.r.o. a radnice pojali revitalizaci vskutku oduševněle: vykácet, původní vzácný materiál zlikvidovat a... vybetonovat. Jediným štěstím je, že Rada MČ je tak neschopná, že to do voleb nestihne. A nezničí tak další vnitroblok, viz. vyasfaltovaný park Křtinská (FACEBOOK).

PhDr. Šárka Zdeňková, Hnutí pro Prahu 11


U smrků jsme se zastavili i během volební kampaně:


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit