29.09.2023 • 09:12 • týden 39

• Dne 7.6.2018 jsme byli svědky čeho již mnohokrát: jednání ZMČ bylo ukončeno z důvodů nedostatečného počtu hlasů koaličních zastupitelů ANO / TOP / JMND / ODS / KSČM / ČSSD, společně schopných schválit cokoliv užitečného pro občany a voliče z P11. Již poněkolikáté se ukázalo, že starosta Jirava nemá podporu zastupitelstva.

Ostuda z neusnášeníschopnosti a následná nečinnost Jiravovy radnice doprovází ANO / TOP od doby, kdy v roce 2016 za podpory Mlejnského JMND a komunistů odvolali HPP 11 z radnice, následně i z výborů a komisí. Dnes starosta Jirava nemá podporu zastupitelstva a získá ji jen v případě, že koaličním partnerům něco slíbí, např. nabídne post radního (Štefek z ČSSD) nebo akceptuje požadavek půl milionu do sportovních klubů Sýkorovi (FK Dukla JM) a Mlejnskému (TJ Chodov) - oba zastupitelé za JMND ve střetu zájmů a pro peníze sami sobě hlasující!

HPP 11 na 39. ZMČ P11 navrhovalo významné body k diskuzi: projednání petic více než 400 občanů „Za opravu pochozí zóny“ a „Za nulovou toleranci hazardu“, chtěli jsme vědět koho hl.m.Praha na stěhuje do Hotelu Opatov, který chce nákladem 500 mil. Kč zrekonstruovat na „Dům pro sociální začleňování”. Pro zařazení žádného z těchto bodů koalice nehlasovala, proto HPP11 nemohlo podpořit program Zastupitelstva.

Sledujte komentáře HPP 11 pořízené bezprostředně po ukončení ZMČ:

https://youtu.be/ZsLAncjz_Dw

• Celý videozáznam z 39. ZMČ > ZDE

Sestavili Ladislav Kos a Martin Farmačka, HPP 11


Související:

Hazard na Jižním Městě má opět zelenou

ZMČ: Trafikant Prokop (ANO) ukončuje diskuzi za účelem rychlého schválení grantů pro Sýkoru a Mlejnského (JMND)

Praha 11: Kam (mimo jiné) mizí obecní dotace do sportu?

 


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit