08.06.2023 • 06:51 • týden 23

clanky.klic.2018.07 08• Naši milí čtenářové... 

Časopis Klíč je hlásnou troubou Prahy 11. Přesněji: médiem radnice Prahy 11. Po volbách 2014 prošel Klíč velkou proměnou a z občany uspávajícího media se stal burcujícím tam-tamem, ve kterém (k velké závisti koaličních ANO / TOP) vyšly mapy záměrů výstavby na JM, jež HPP 11 svépomocí / zdarma zhotovilo pro všechny obyvatele Prahy 11 (ČLÁNEK | ČLÁNEK). Klíč otiskl též revoluční návod, jak se občan může bránit stavebním záměrům před svým domem (ČLÁNEK), z čehož byli radní ANO / TOP velmi brunátní, dnes víme proč: článek radil, jak postupovat proti nim samotným.

Po odvolání HPP 11 z radnice se Klíč vrátil do "uspávající podoby" z roku 2014, přednost opět dostávaly "pozitivní události" (děti, senioři, pejsci, květiny, Svěcený), téma výstavby se vytratilo a Klíč začal putovat ze schránky rovnou do koše. Články o dostavbě Pražského okruhu nebo o regulačním plánu se v Klíči objevily až poté, co HPP 11 kolem tématu udělalo hlasitou osvětu, která mnohokrát radnici ANO / TOP / ČSSD pasovala do role nepracujících.

Poté radní Urbánek (TOP, gesce územního rozvoje) informace překroutil, snažil se občany přesvědčit, že výstavbu v okolí svých domovů potřebují a zahuštění P11 novou výstavbou je pro ně užitečné (tzv. "rozvoj"), protože více nových sousedů = prý více radosti ze života na sídlišti. Však nesouhlasné petice občanů a diskuze na The Facebook svědčí o opačném názoru na představu přesluhujícího stařešiny z TOP 09. Lidé si přejí JM zachovat zelené, nezahuštěné a tak nepochopený Urbánek nazval rezidenty, bránící si své domovy před jeho developerským eskamotérstvím, utilitárními skupinami a nařknul HPP 11, že tyto rezidenty uhranulo zlým politickým kouzlem.

Starosta Jirava se pokusil zvýšit popularitu Klíče zneužíváním svého úvodníku k útokům proti HPP 11, např. skrz strojené gagy fiktivních osob kdesi v hospodě, stěžujících si, že opoziční menšina HPP 11 nedovolí koaliční většině (tj. všem ostatním v ZMČ) schválit cokoliv, což samo o sobě je absurdní, neboť každý školák ví, že méně není více. I přes tyto marné pokusy časopis oživit, čtenáři na měsíčník rezignovali.

V Klíči nejzajímavější zůstávají názory zastupitelů. Však ouha, redakční (cenzurní) komise Lepš (TOP) a Prokop (ANO) si s blížícími se volbami usmyslela, že HPP 11 do rubriky nevpustí, ačkoliv zastupitel má na otištění svého názoru právo ze zákona. V červencovém Klíči se měly objevit články, které vám níže nabízíme společně se zdůvodnění neotištění. Nemusím dodávat, že oddalováním zveřejnění článků cenzorem ztrácejí na aktuálnosti, což je záměr hnutí ANO, vládnoucího s Mlejnským a TOP 09, vládnoucí s komunisty: dostat tok informací pod demokraturní kontrolu.

Martin Farmačka, HPP 11

Důvod nezveřejnění: cenzorní rada Lepš / Prokop usoudila, že příspěvky obsahují nepravdivé zprávy a formulace, a nebudou prezentovány.

• Klasická politická korupce? ČSSD je od začátku součástí koalice ANO/ TOP 09/ KSČM/ JM-ND/ ODS a stále si pokrytecky hraje na opozici. Novým radním byl zvolen Petr Štefek (ČSSD) | PhDr. Šárka Zdeňková, zastupitelka MČ, Hnutí pro Prahu 11

Cirkusový kousek předvedla na zastupitestvu 15.2.2018 ČSSD. Petr Štefek z ČSSD nejprve navrhuje nulovou toleranci hazardu na Praze 11. Aby poté, co svůj kladný názor na hazard vyjádřil pan Mlejnský z JM-ND, prohlásil, že je sice pro nulovou toleranci obecně, ale že návrh na další herny na Praze 11 podpoří. A podpořil. Hodinu poté byl zvolen radním s kompetencí “pro magistrátní dotace”. Zvolen hlasy koalice ANO, TOP 09, KSČM, JM-ND, ČSSD, ODS. Není to ukázka klasického příkladu politické korupce? Hnutí pro Prahu 11 se volby radního neúčastnilo a naopak opakovaně navrhuje nulovou toleranci hazardu.


• Jako spolky mnohdy suplujeme práci radnice a hájíme veřejný zájem. Rada MČ má jiné zájmy, opačné

Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11) tvoří spolupracující spolky Jižního Města, hájíme veřejný zájem ve všech částech P11. Po odstranění HPP 11 r. 2016 z radnice jsou to opět spolky, které suplují práci radnice. Např. jsme (Zelené Roztyly a Ochrana Roztyl) upozornili na flagrantní nesoulad územního plánu záměru soukromého parkoviště pro 220 aut T-Mobile na louce u metra Roztyly. Územní rozhodnutí muselo být zrušeno. Koncem roku zrušil soud stavební povolení Rezidenci Letokruhy, kdy uznal naší argumentaci o chybějícím posuzování vlivu na životní prostředí. Připomínkujeme významné administrativní a bytové záměry, které znehodnocují svým rozsahem stávající bydlení na sídlišti. Rada MČ má jiné zájmy, opačné. Koalice ANO / TOP09 / JM-ND / KSČM / ČSSD / ODS pokračuje v klientelismu a podpoře nežádoucí výstavby (u soudu radnice hájila stranu developera). Díky nicnedělání, příp. zametání majetkových kauz pod koberec, přišel rozpočet MČ P11 o desítky miliónů. Mnohé nastartované prospěšné projekty pro občany jsou od odstranění HPP 11 zastaveny. Na zastupitelstvu 18.1.2018 budeme navrhovat odvolání Rady MČ.


• Občané, nevolte betonáře Jižního Města! | Ing. Ladislav Kos, HPP11, zastupitel, senátor

Chuť developerů i Rady MČ na další zastavování zeleně na JM je obrovská. Zmiňme třeba souhlas Rady MČ s megalomanským záměrem Central Groupu -Obytný soubor Výstavní nebo servilní betonářský projev starosty Jiravy(ANO) na prezentaci Passerinvestu, který chce zabetonovat kus Krčského lesa stovkami kanceláří a bytů. Po volbách by současné strany vládnoucí garnitury ANO, TOP09, KSČM, ČSSD, ODS a JMND přišly jistě s mnoha dalšími souhlasy se záměry, které by udělaly z Jižního Města rozpálenou ubytovnu z betonových monster. Úmyslně píši v podmiňovacím způsobu „udělaly by“, protože věřím, že už nikdy neumožníme výše uvedeným stranám a všem těm Mlejnským, Lepšům, Jiravům, Šorfovým či Soukupovým po podzimních volbách vládnout JM. Že jim nedovolíme devastovat naše domovy a nádherné přírodní prostředí, ve kterém bydlíme, další výstavbou až pro několik desítek tisíc nových obyvatel JM. Zanedbanost JM je veliká. Silnice, chodníky, objekty občanské vybavenosti, vnitrobloky, sportoviště, pochozí zóny potřebují stovky milionů na obnovu. Hnutí pro Prahu 11 chce Jižní Město kultivovat touto cestou, nikoli cestou brutální zástavby pro další masy nových obyvatel.


Důvod nezveřejnění: cenzorní rada Lepš / Prokop usoudila, že příspěvek obsahuje nepravdivá tvrzení, např. Koalice ANO, ODS, KSČM, TOP09, ČSSD, JMND - taková koalice prý neexistuje.

• Záměr výstavby Bytové domy Benkova schválila Rada MČ v tichosti již 6.2.2018. Hnutí pro Prahu 11 hájí zájmy místních obyvatel a nesouhlasí s výstavbou v zeleni. | Ing. Jiří Štyler, Hnutí pro Prahu 11

Až 21.2.2018 měl Výbor pro územní rozvoj a životní prostředí projednávat záměr výstavby v ulici Benkova. Na výbor byli pozváni jak místní lidé, tak investor BRG Beta, s.r.o. Občané podepisovali petici a netušili, že již bylo prodeveloperskou radnicí ANO / TOP 09 / KSČM / JM-ND / ČSSD / ODS rozhodnuto. Záměr výstavby dvou bytových čtyřpodlažních domů v ulici Benkova má podle investora "dotvořit charakter území". Občané a HPP 11 mají jiný názor. Zvýšení dopravy a nároku na parkování, nevhodná architektura v sousedství vilové zástvaby, likvidace zeleně, zastínění jak vil, tak panelové zástavby ulic Benkova/ Kahovská. HPP 11 požadovalo na zastupitelstvu 15.2.2018 revokaci souhlasného usnesení Rady MČ P11 č. 0134/4/R/2018 a naopak navrhlo nesouhlas s výstavbou. Koalice ANO/ TOP 09/ KSČM/ JM-ND/ ČSSD/ ODS revokaci neschválila, resp. ani nepustila bod k projednání. HPP 11 bude žádat projednání a nesouhlas se zahušťováním sídliště znovu.


Důvod nezveřejnění: cenzorní rada Lepš / Prokop usoudila, že text “vládnoucí koalice ANO – TOP09 – ODS – KSČM – ČSSD – JMND” je nepravdivý.

• K Chodovské tvrzi patří vodní parky | Ing. Václav Šmrha, HPP11/KDU-ČSL

Kolem naší nejstarší památky bývaly bažiny. Budovatelé Jižního Města z Košíkovského potoka udělali kanalizační stoku. V dnešní době si vodních prvků znovu začínáme vážit. Existuje projekt na obnovení přirozených vodních ploch v okolí tvrze. V letošním horkém jaru bychom takové zpestření uvítali dvojnásob. Kolegyně ing. Řivnáčová z KDU-ČSL, která se životním prostředím už léta zabývá, na květnovém zasedání zastupitelstva navrhla projednat vzkříšení této zajímavé myšlenky. Vlastně by šlo „pouze“ o dokončení již připraveného projektu, o rozhodnutí, že na něj budeme hledat finance. Bohužel, nad obecným zájmem zvítězila partajní nevraživost. Návrh podpořil pouze klub HPP11, KDU-ČSL a Pirátů, z ostatních zastupitelů jen jednotlivci, a tak nebyl přijat. Asi se s vodními prvky, stejně jako se spoustou dalších užitečných věcí, setkáme po prázdninách ve volební kampani. Za sebe mohu říci, že kdyby se kolegové z dnes vládnoucí koalice ANO - TOP 09 - ODS - KSČM - ČSSD - JMND chytili za nos a vodní prvky slíbili, nebudu se na ně zlobit. I v dalším volebním období bude ale třeba pohlídat, kdo své sliby plní a kdo svým voličům jen slibuje a pak 4 roky pečuje o své vlastní zájmy.


Důvod nezveřejnění: cenzorní rada Lepš / Prokop usoudila, že text “vládnoucí koalice” je nepravdivý.

• O granty zájem měli, o metropolitní plán nikoliv | Martin Farmačka, HPP 11

Dne 19.4.2018 na 37. ZMČ předvedla vládnoucí koalice (všichni mimo HPP 11), že když její zastupitelé potřebují, sejdou se. Tím spíš, když na pořadu jednání je rozdělování obecních peněz sportovním subjektům na P11. O stovky tisíc žádají ti samí: kluby FK Dukla JM zastupitele Sýkory a TJ Chodov zastupitele Mlejnského (oba z JM-ND), kteří zcela jednoznačně jednají ve střetu zájmu, když SAMI SOBĚ pro granty hlasují! Nejlepší je sponzor, který se nemusí shánět či uhánět. Na Praze 11 je jím sama městská část, vedena starostou Jiravou z ANO. Peněz spousta, starosta je držen v šachu D. Mlejnským (oplátka za odvolání p. Štylera a za dovolbu p. Jiravy do funkce starosty), jenž dodává zastupitelské hlasy stran JM-ND, ODS a KSČM. Tím obcházejí potřebu spolupracovat s HPP 11 a funguje jim to. Problém nastane, když se peníze nerozdávají a řeší se něco mnohem významnějšího pro obyvatele P11, k čemuž došlo o den později: na pořadu ZMČ bylo téma Metropolitního plánu a jeho ohýbání developery, na který se vládnoucí strany ANO / TOP / JM-ND / ODS / ČSSD / KSČM nedostavily usnášeníschopné a za zmařené zastupitelstvo téměř nadávaly opozičnímu HPP 11. Jihoměstské Palermo jede!


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit