08.06.2023 • 08:04 • týden 23

2018.09.11.Medicentrum.2• Vedení radnice odmítlo na jednání zastupitelstva MČ Praha 11 dne 13.9.2018 projednat aktuální kritickou situaci s přístupem do objektu MediCentra po odstranění lávky před třemi měsíci. Klienti místního rehabilitačního centra, občané Jižního města, jsou mu zřejmě lhostejní. Jedná se o následující problém:

V červnu byla odstraněna lávka u MediCentra při ul. Ryšavého na Roztylech, kde sídlí mimo jiné rehabilitační centrum. Lávka spojovala autobusovou zastávku Dědinova a prostor před hlavním vstupem do MediCentra - patro s ordinacemi rehabilitací. Stavební úřad nařídil z bezpečnostních důvodů vlastníkovi, Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, demolici lávky. Ale po demolici lávky je hlavní vchod do budovy MediCentra prakticky nedostupný. Do budovy se dá dostat (mimo úroveň ulice) vchodem ze zadní strany budovy (Kaplanovy ulice), který slouží pro pacienty, které dopraví sanitky. Pacienti, kteří přijedou autobusem, tento jediný vchod špatně hledají (ztěží viditelné ukazatele byly umístěny až po třech měsících), a pokud jsou méně pohybliví (což se u klientů rehabilitačního centra dá předpokládat), mají problém se vzdáleností, kterou musejí navíc absolvovat. Ojedinělé nejsou ani případy, kdy návštěvníci budovy zvolí nebezpečnou cestu po vozovce Ryšavého, aby nemuseli budovu obcházet. Ani pracovníkům MediCentra údajně nikdo nic dopředu neřekl - lávka tam prostě najednou nebyla.

2018.09.11.Medicentrum.1Žádáme proto Městskou část Praha 11, aby se konečně ujala iniciativy a začala jednat s vlastníkem a stavebním odborem o vyřešení této neomluvitelné a navíc nebezpečné situace.

Na podnět Hnutí pro Prahu 11 Zastupitelstvo MČ Prahy 11 přijalo dne 15.2.2018 usnesení, kde se zavázalo pořídit pasport stavu mostních komunikací na území naší městské části a zahájit případná opatření k opravě. Do dnešního dne nebyl žádný takový pasport Radou městské části předložen.

Zuzana Malá, Ochrana Roztyl, z. s. | Aleš Kulhánek Zelené Roztyly, z. s.

 

Ing. Kos komentuje propadlou lávku u polikliniky Opatovská. Rok se čekalo na její opravu...

 

Ing. Šmrha (KDU) na 36. ZMČ dne 15.2.2018 navrhuje pasport mostních objektů na P11


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit