22.03.2023 • 06:18 • týden 12

• Poznáváte na fotkách dubovou alej? Březový hájek? Víte, že na tzv. brownfieldu Interlov bylo přírodní koupaliště? Víte, kde leží u Krčského lesa nezastavitelné funkční území SO3 dle územního plánu vyhrazené pro sport a oddech?

fb.interlov.brownfKdyž hnutí ANO obdrželo v září 2017 půl miliónový dar od Passerinvest Group, a.s. probíhala na magistrátu "náhodou" změna územního plánu 2792/00 na Roztylech, řešící území o rozloze 50 740 m2, a měnící 39 155 m2 nezastavitelného území na zastavitelné (s možností výstavby 91 332 m2 HPP, koeficient G) za účelem výstavby kanceláří a bytových domů. V těsné blízkosti Krčského lesa se jedná o nebezpečný precedent.

Změnu ÚP podpořila bývalá radnice Prahy 11 pod vedením ANO starosty Jirava. Ústy současného starosty Dohnala (Piráti) zástavbu zeleně podporuje i radnice současná.

Passerinvest Group, a.s. je znám svým nešetrným přístupem v místě svého působení nejen z BB Centra na Budějovické. Veřejnost, která je na přírodu krčského lesa citlivá, se developer snaží již několik let zpracovávat PR weby, facebookovou stránkou “Krčák žije”, vodí na louku děti z blízké ZŠ Pošepného k vlastní propagaci. Pasuje se do role milovníka přírody a revitalizaci nyní navrhovaným kancelářským komplexem a osmi bytovými domy prezentuje jako úctyhodný počin (cca 600 bytů - 400 rezidenčních, 200 nájemních, 30 000 m2 pronajímatelných kancelářských ploch).

Stavební záměr Interlov má nejistou finální podobu, původní záměr velkého kancelářského komplexu se snaží o změnu ÚP na ZVO, ale protože Passerinvest, a.s. chce stavět v místě i zmíněné byty, dalším krokem má být údajně změna ÚP na SV, tj. byty i administrativa.

A jak z přírody vykřesat brownfield? Podívejte se na fotky, jak se bagruje kolem dubové aleje, v území s prokázaným výskytem zvláště chráněných živočichů. Podle svědků, kteří se v místě často pohybují, se při zemních pracech nejistého účelu sem tam ztratí nějaký strom či skupina keřů. Postupné kácení území mezi metrem a hotelem Nosál probíhalo i v zimě tohoto a minulého roku, r. 2018 nad rámec povolení.

Developer Passerinvest aktuálně usiluje o koupi dalších zelených pozemků na Roztylech od hl. M. Prahy, které mimo jiné umožní klíčové napojení jeho stavebního záměru na okolní komunikace. V případě plánovaného silničního propojení Jižní spojka - Tomíčkova - Ryšavého hrozí vytvoření preferenční dopravní trasy a výrazné navýšení intenzity dopravy na ulici Ryšavého ve směru D1.

Potkali jsme na místě i zástupce spořilovského spolku Zdravý Spořilov, budou s námi nadále spolupracovat na ochraně roztylského území před devastací nikoliv v zájmu veřejném, ale zájmu individuálním.

Co na to současná radnice pod vedením Pirátů?

Šárka Zdeňková, Zuzana Malá, Aleš Kulhánek / HPP 11


Související:

Transparentní korupce

Otázky kolem změny územního plánu v areálu Interlovu na Roztylech

Interlov: (Ne)projednávání změny územního plánu v areálu interlov na Roztylech na zastupitelstvu Prahy 11

Passerova změna územního plánu v areálu bývalého Interlovu jde do finále

Interlov je třeba zastavě protože je “pustý”

PR facebook Passerinvest Group, a.s. “Krčák žije”


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit