31.01.2023 • 14:36 • týden 05

april.vracime.prohry • S úderem nedělní půlnoci došlo na metru Háje k neuvěřitelnému jevu - všech sedm doupátek hazardu ukončilo provoz. Považujeme událost, ve kterou jsme v proslulém Jihoměstském Palermu nedoufali, za velice potěšující. Zjišťovali jsme co se děje...

Pan P. K., provozovatel jedné z heren, nám sdělil: “Uvědomili jsme si, že vyděláváme na lidské slabosti plnoletých klientů nejen z Prahy 11. Takové výdělky nás netěší a nechceme je dále generovat, třebaže nás v tom radnice pirátského starosty Dohnala podporuje. Jako kompenzaci za morální újmu obyvatelům P11 nabídneme velmi netradiční volné výherní dny.”

A dodává: “Víme, že lidé z JM chtějí čisté a reprezentativní Háje. V dubnu 2018, poté co HPP 11 nasbíralo na podporu nulové tolerance hazardu stovky podpisů (a další stovky během volební kampaně), jsme si uvědomili, že bráníme naplnění veřejného zájmu. Od radnice ANO / TOP / ODS / Pirátů se zákazu gamblování na P11 nedočkáme, proto s řešením musíme přijít sami.”

Ano, to je pravda. HPP 11 skutečně na problematice hazardu pracuje a uspořádalo osvětové akce v ulicích, připoměňte si je zde:

Petiční akce HPP 11 za opravu pochozí zóny u metra a proti hazardu na P11

Podruhé: Petiční akce HPP 11 za opravu pochozí zóny u metra a proti hazardu na Praze 11

Negativní dopad hazardu na všechny slušné lidi potvrzuje i malý Jakub. Nestačí, že hazard podporuje ředitel školy na P11, kde se Jakub učí - ke všemu přišel o kolobrndu.

ukradli.mi.kolobezku

Jakube neplač, bude to LEPŠí...

Naštěstí peníze z hazardu nejsou vzhledem k rozpočtu P11 významné a P11 se bez nich snadno obejde, přestože putují např. do sportu na P11. Ale položme si ruku na srdce: kohopak mohou těšit dětské botičky pořízené za peníze, které něčí táta vezme doma rodině a spolu s výplatou nahází kamsi do automatu poblíž metra? Tak amorálně pořízené obutí by nechtěl ani malý Jakub, který jinak je poměrně nezbedný grázlík.

“Těší mě, že na jednání zastupitelstva už nebudu muset řešit dluhy za nájem v obecním bytě, kde bydlí gambler, jemuž umožňujeme peníze prohrát přímo v místě bydliště”, sdělil zastupitel MČ, který si přeje být jmenován, ale tu radost mu neuděláme.

Ovšem ne všichni se k hazardu na P11 staví pouze laxně, např. Piráti doslova s odporem, nota bene liberálním. Škoda, že to zapomněli voličům o volbách 2018 zdůraznit - vše mohlo dopadnout jinak. Pan Duška, radní pro dopravu, napsal HPP 11:

2019.03.28.FB.Duska.o.hazardu

Nevadí, HPP 11 bude nadále prosazovat nulovou toleranci hazardu na P11, jak slíbilo voličům a zcela jasně deklarovalo ve svém volebním programu. A samozřejmě: přejeme vám veselého apríla!

Infoservis HPP 11


bb.2018.final.nulova.tolerance


Senátor Kos (HPP 11) znovu a znovu přesvědčuje radnici o projednání nulové tolerance hazardu na Praze 11


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit