31.01.2023 • 14:43 • týden 05

• Rada MČ P11 (Piráti/ ANO/ TOP 09/ ODS) předložila na zastupitelstvu 16.5.2019 návrh sportovních dotací. Bohužel pokračuje přidělování dotací podle zvláštního politického klíče, podívejte se na tabulku.

Dukla JM (vede Petr Sýkora - kandidát a člen Mlejnského JM-ND) dostává ve srovnání s ostatními kluby až dvojnásobný příspěvek, navíc hospodaří s (a na) majetku MČ P11, který tím výslovně neslouží primárně pro potřeby obyvatel Prahy 11. Dukla JM navíc pronajímá veřejné školní hřiště pro tzv. Hanspaulku, každý všední den od 17 do 22 hodin. Dukla JM navíc na školním hřišti provozuje restauraci. V areálu ZŠ Schulhoffova pronajímá MČ P11 Dukle fotbalové hřiště za několik desítek tisíc, přičemž restituentům za něj hradí několik set tisíc. Jedná se tedy o další způsob dotace městské části tomuto klubu.

TJ JM Chodov (člen představenstva zastupitel D. Mlejnský) vlastní restauraci a hotel, tj. má dva zdroje příjmů. V roce 2016 prodal TJ JM Chodov za 10 mil. Kč historické fotbalové hřiště developerské společnosti, a to o 43% pod cenou znaleckého posudku.

Hnutí pro Prahu 11 dlouhodobě usiluje o nepolitické přidělování sportovních dotací.

• VIDEO - Dotace do sportu. Političtí bafuňáři znovu inkasují. RMČ nemá snahu rozdávání peněz odpolitizovat (Zastupitelstvo 16.5.2019):


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit