31.01.2023 • 15:18 • týden 05

fb.kotelna.gregorova• Vážení spoluobčané, nabízíme vám k úvaze a podpisu několik petic proti stavebním záměrům na sídlišti Roztyly.

Developeři se probudili a začínají na nás valit projekty takovou rychlostí, že ani nestíháme vytvářet petice a psát připomínky. Nové vedení radnice je zatím většině projektů bohužel nakloněno a dokonce bude samo podávat několik podnětů na změny / úpravy územního plánu (např. na veřejných parkovištích Gregorova, Krejnická, Nešporova...) pro výstavbu až 5podlažních garážových domů.

Jedná se o tyto aktuální E-petice, které můžete podepsat on-line nebo si vytisknout podpisový arch a vyvěsit jej u vás v domě. Podepsané petiční archy můžete předat po domluvě na kontaktu (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

• Nesouhlas s přestavbou kotelny Gregorova na 9patrový bytový dům a se zahušťováním sídliště Roztyly > ZDE

Podpisový archLeták k petici

• Nesouhlas se zastavěním parkoviště Kaplanova (ul. Hrdličkova / Blatenská) > ZDE

• Petice proti intenzivní zástavbě Roztyl (nesouhlas s předimenzovanou klinikou a ubytovacím zařízením při ulici Ryšavého) > ZDE

Některé z těchto záměrů budou projednávány na Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí 25.7. Od 17:30 na radnici: Dostavte se hájit svá práva, životní prostředí a své zdraví! > WEB MČ

Mimochodem u “chodovského kruháku” Skanska plánuje Bytový dům Chodov (12 pater), více > ZDE

Napište radním a starostovi, co si tomto stavebním boomu myslíte. Kontakty > ZDE


• Kdo chce zastavování volného prostoru na Praze 11? Kdo chce beton místo zeleně? Pokud sledujete média HPP 11, víte, že se na P11 rozjelo betonářské šílenství, což je zvláštní o to více, čím méně se vládnoucí subjekty ANO / TOP-STAN / ODS / PIRÁTI snažily během voleb vyjádřit svůj nadšený postoj k výstavbě.

Jak by je asi voliči hnali, kdyby si na volební plakáty napsaly pravdu: "Jižní Město potřebuje rozumný rozvoj, a proto vám všude všechno nerozumně zabetonujeme. Volte nás!" Jen vzpomeňte na volební kampaně, jaká kdo provolával hesla - jaký další důkaz potřebujete? “Lepší Česko”, “Více zeleně”, “Prosperující Jižní Město”, “Držíme kurz!”, “Pusťte nás na ně!”. Již všichni víte, co tím mysleli.

Pokud nepomůžete HPP 11 uhájit poslední nezastavěné plochy na P11, pak tento prostor navždy zmizí a bude zaplněn tisíci novými lidmi, auty a tunami betonu, jak dává tušit nový Metropolitní plán. Teprve potom budeme vzpomínat, jak se nám tu (dnes) žilo krásně. Bude pozdě. Odpovědní politici se odstěhují do svých nových domečků za městem, my tu zastavěni zůstaneme. Je pozoruhodné, kolika lidem to stále nedochází a mají pocit, že se s nimi “jedná slušně” a že vás chce HPP11 pouze vystrašit. Stačí sledovat přibývající seznam stavebních záměrů na Praze 11 na této adrese > WEB MČ

Děkujeme za podporu!

Hnutí pro Prahu 11 a občanské spolky Zelené Roztyly a Ochrana Roztyl


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit