06.12.2022 • 02:43 • týden 49

koupaliste.male• Jak jsme na Jižním Městě budovali koupaliště | FACEBOOK

V úterý 14.1.2020 jsem poprvé sebrala odvahu na jednání pracovní skupiny „koupaliště“ při MČ Praha 11. Její průběh připomínal povídku Š&G. Pracovní skupina čítá samé odborníky a předsedá jí starosta Dohnal. Tak směle do toho...

STA J. Dohnal (Pir): Vítáme členy, jsme všichni, hurá. Lokalita u VS11 Mírového hnutí shledána prac. skupinou po půl roce jako ideální, hurá. Všechny další lokality (HPP 11 navrhovalo Na Jelenách, Roztyly, K Milíčovu) - vyloučeny.

Technická (mega)potíž: Stožáry vysokého napětí PRE nad pozemkem odstraní PRE v roce 2023 (kdyby MČ chtěla dřív, není problém: za 23 mil. Kč).

Úkol od minula: Namalujte svojí představu venkovního koupaliště.

M. Šorfová (ODS > ANO): Představuje koupaliště u Hradce Králové (má obrázek, je nádherné, veliké, boží), prý jen za 170 mil. Kč. Na Praze 11 neslýchaně (nízká) částka (kdo zná korupční poměry na P11, vynásobí si náklady min. 3x). Ps. Jen náš krytý bazén 11VS stál za éry Mlejnského (veřejných) 750mil Kč, tj. 3x více než podobné stavby po republice.

J. Mareš (TOP-STAN) představuje svoji malůvku, je si jist, že se „tam“ vejde, jejda, s parkovacími místy nepočítal, kolik jich je vlastně potřeba?

Vedoucí OSM (Boublík, nepřítomen) údajně uvádí k parkování: 241 míst již máme, 180 je potřeba k již postavenému krytému bazénu, údajně máme 50% vytížení, tj. máme 53 míst navíc (!) k využití od krytého bazénu.

Tajemník: Zjišťuje a počítá.. na 1,2 hektarů koupaliště = cca 300 parkovacích míst (průšvih)

J. Mejsnar (Pir): Takže vlastně bude nejlepší, když bude koupaliště co nejmenší, aspoň nebude potřeba tolik parkovacích míst (!) Pecka.

Z. Holan (ODS): Mám nápad, vybudujeme ke koupališti parkovací dům (!) Nadšení všech přítomných nebralo konce (bez legrace), tady jsem začala poprvé omdlívat.

J. Mareš (TOP-STAN): Nebo bychom mohli nastavit do výšky stávající parkoviště u krytého bazénu.

J. Mejsnar (Pir) zachraňuje situaci a přichází s nápadem: zbouráme most (chacha, asi myslí lávku) přes Mírového hnutí a získáme 15 parkovacích míst! (pecka).

STA J. Dohnal (Pir): Mohli bychom využít veřejné parkoviště naproti v sídlišti, stejně je k ničemu, a máme dalších 30 míst (!) (nevnímám časoprostor:-)

A vejde se vůbec koupaliště a jeho technické a další příslušenství do prostoru vedle 11VS? No jsou potřeba šatny, bufáč, atd. To je hodně peněz, min. takové, jaké dali v Hradci Králové. Musí to prostě stát míň, třeba 50 miliónů.

Tajemník komise: Nejde, abyste dali zadání, aby areál stál třeba 50 mil. Kč a podle toho to někdo navrhl (!)

STA J. Dohnal (Pir): Nemáme na koupaliště peníze (aby ne, všechno vyluftováno na trafiky, poradenské smlouvy, půjčky na Sandru a ALS za nehorázné milióny Kč).

M. Šorfová (ODS > ANO): Vždyť můžeme využít studenty a jejich práci (na projekt), vždyť to bude zadarmo!

STA J. Dohnal (Pir): Skvělý nápad! „Dává mi to smysl“a panuje všeobecné nadšení.

O. Prokop (ANO, nepřítomný): Je potřeba zcelit pozemky, makám na tom!

Nesměle se ozývá tajemník pracovní skupiny, zaměstnanec Odboru územního rozvoje ÚMČ: „Kam dáme těch cca 300 potřebných parkovacích míst?“

M. Šorfová (ANO >ANO), Holan (ODS), STA Dohnal (Piráti) = Není kam. Nemáme peníze, nemáme parkovací místa, takže je potřeba uvažovat néé nad krásným koupalištěm jako mají v Hradci Králové pro cca 90tis. obyvatel, ale je potřeba uvažovat o takovém koupališti, na které máme... Ale vlastně nemáme ani korunu, co teď? V rozpočtu r. 2020: koupaliště/ vodní prvky = nula.

Š. Zdeňková (HPP 11, už fakt nemohu nezeptat): “Kde máte peníze a kdy bude koupaliště pro Jižní Město?"

STA J. Dohnal (Pir): Tak peníze nám dá Magistrát :-) a dá nám je přece, až bude projekt (Aha!). A až to dáme do kupy, představíme záměr veřejnosti.

Pracovní skupina má do příště za úkol najít cca 300 potřebných parkovacích míst pro koupaliště u 11VS (uff).

Dotazy moje: Jaký je osud mých návrhů na umístění koupaliště - Na Jelenách + Roztyly: Návrh byl údajně ústně vypořádán při předchozích setkáních - majetkoprávní vztahy, potrubí atd. Myslím si o tom své. Např. prostě stručně „je to developerovo a my s tím nehodláme hnout“.

"To víte, tempa chtějí prostor.. Proto jsme uvítali akci Každý občan plavcem, která se rozběhla na našem obvodě na plné obrátky..." (Š&G)

Pěkný den přeje Šárka Zdeňková


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit