06.12.2022 • 01:37 • týden 49

2019.09.13.ZMC.lavice• Rozpočet MČ Praha 11? Pracujeme, přestože víme, že naše návrhy ve prospěch obyvatel Jižního Města neprojdou

V pondělí večer pracoval zastupitelský klub HPP11 na přípravách na čtvrteční zastupitelstvo Prahy 11, a to zejména ke dvěma bodům: Rozpočet MČ na r. 2020 a Aréna ledových sportů na hřišti ZŠ Ke Kateřinkám.

Poprvé po mnoha letech je MČ Praha 11 zadlužená. Rozpočet na r. 2020 odkrývá nehezkou finanční situaci MČ po roce vládnutí koalice Piráti/ANO/ODS/TOP-STAN. Starosta Dohnal a spol. si napůjčovali za rok 180 mil. Kč, a to nikoliv ve prospěch veřejného prostoru, ale např. na "bezednou" ubytovnu Sandra. Přesto si v rozpočtu koalice ponechala 5 mil. Kč na „trafiky“ pro své koaliční zastupitele, zatímco na provoz lékařské pohotovosti peníze údajně nemají.

Takovýto rozpočet samozřejmě HPP11 nemůže podpořit. Budeme jej ve čtvrtek 30.1. věcně kritizovat a máme připraveny asi dvě desítky pozměňovacích návrhů. Požadujeme v rozpočtu zachovat / doplnit:

- Zachování provozu lékařské pohotovosti (cca 5 mil. / rok + zavedení dětské pohotovosti)

- Vodní prvky a koupaliště pro Jižní Město (není tam ani koruna)

- Finance pro rekonstrukci pochozí zóny Háje

- Opravy a zvelebení léta zanedbaných lokalit (např. náměstí Blankyt)

- Péče a rozšiřování veřejné zeleně

• V rozpočtu naopak navrhujeme:

- Vyškrtnutí placených funkcí, tzv. „trafik“ pro zastupitele a příznivce Pirátů, ANO a ODS, TOP-STAN

- Zrušení smlouvy s TV Praha jako propagandistický nástroj radnice

- Zrušení mnoha zastavovacích studií, které vedou pouze k další zástavbě P11. V rozpočtu je např. naprosto nesmyslný 1 mil. Kč na studii, jak obsadit bytový dům Sandra nájemníky (!)

Budeme požadovat vysvětlení, kde je cca 30 mil. Kč za dvojnásobně zvýšenou daň z nemovitosti, kterou Rada MČ loni přes náš nesouhlas v zastupitelstvu občanům P11 schválila.

Vznik společného podniku MČ P11 a AR Delta, s.r.o. na výstavbu haly s ledovou plochou považuje HPP11 za rizikový, pro MČ Praha 11 zjevně nevýhodný, proto jej s ohledem nejen na riziko trestněprávních následků nepodpoří.

Program Zastupitelstva MČ Praha 11 na čtvrtek 30.1.2020 od 9h naleznete > ZDE

Sledujte práci svých komunálních politiků. Podporujte nás, spolupracujte s námi! Napište nám > Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Denně jsme na > FACEBOOK | Sledujte události na ZMČ > ZMČ EDITS + DALŠÍ KLIPY

 

Vaše Hnutí pro Prahu 11


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit