06.12.2022 • 01:10 • týden 49

seznam.po.po.doplneni• Na webu MČ Praha 11 se v seznamech členů PO u některých jmen konečně objevilo doplnění kontaktních informací. K čemu je to dobré? Problematiku popisuje můj článek v názorech zastupitelů v Klíči 12/2019 ("HPP 11 usiluje o rozkrytí skladby poradních orgánů (PO) MČ P11" > FACEBOOK)

Za nejpodstatnější považuji možnost občana kontaktovat člena výboru / komise přímo a např. položit mu dotaz či sdělit podnět k zařazení na jednání PO. Doteď se občanovi skýtal pohled na skrumáž jmen, která si nedokázal zařadit, zejména politicky. Taktéž nebylo / není jasné, kolik nominantů má jaký politický subjekt v poradním orgánu.

Připomínám, že obsazení není proporční vzhledem k výsledkům voleb 2018. Tedy např. strany, mající 2x méně voličů než HPP 11, mají v PO 2x více členů, a strany s 4x horším volebním výsledkem než HPP 11, mají stejný počet členů jako HPP 11. Na tom se démokraticky shodla koalice ANO / TOP-STAN / ODS / PIRÁTI, podpořena JMND a obvykle i SPD. Výsledek: pokud koalice nechce, poradním orgánem žádný návrh neprojde. Stejný úkaz je k vidění na ZMČ. V některých PO HPP 11, vítěz voleb 2014 / 2018, dokonce zástupce nemá, neboť nomimant se RMČ nelíbil. Nepovažuji za správné z pozice moci diktovat, koho si můžeme nominovat. Většinou se totiž nejedná o přitakávajícího "kývala".

Můj odvážný návrh se nejprve setkával s odmítáním a až podaný jako individuální žádost zastupitele v rámci mé osoby byl akceptován a realizován. A přidali se ke mně další odvážlivci a nejen zastupitelé! Jsem si jist, personální rozklíčování skladby PO je významným transparentním gestem vůči všem občanům P11, všem voličům.

Dne 29.1.2020 se u mého jména (po cca půl roce vyjednávání) objevila kompletní mnou požadovaná legenda, užijte si přiložený obrázek. Vy ostatní, následujte mě!

Martin Farmačka, HPP 11


Související:

• Výbory > https://www.praha11.cz/cs/radnice/zastupitelstvo-mc/vybory-zmc/

• Komise RMČ > https://www.praha11.cz/cs/radnice/rada-mc/komise-rmc/

HPP 11 usiluje o rozkrytí skladby poradních orgánů (PO) MČ P11 | Martin Farmačka, HPP 11 | Klíč 12/2019 | I rok po volbách 2018, v nichž se politici předháněli, kdo slíbí transparentnější radnici, stále není jasné, kdo sedí v PO - tito lidé činí důležitá rozhodnutí, neboť doporučují Radě i zastupitelstvu věci k projednání. HPP 11 navrhuje holé jmenné seznamy členů komisí a výborů DOPLNIT O KONTAKTNÍ ÚDAJE. Nyní občan nemá možnost přímo kontaktovat člena PO a např. projednat s ním téma zájmu nebo si nechat odůvodnit jeho hlasování. Nejasné je i POLITICKÉ SLOŽENÍ, přitom každý člen je nominantem politického subjektu a vystupuje v souladu s jeho rétorikou. Lidé mají důvěru ve strany, které volili, a obracejí se na jejich zástupce - bohužel, ze seznamu občan nepozná, kdo je kým nominován. P11 má 17 komisí a 4 výbory, jedná se více než stovku osob, ke jménům stačí doplnit textové info ve formátu “email | telefon | pol. příslušnost”. Nápad se nesetkává s nadšením a častá obava členů je, že by je lidé kontaktovali. (!) HPP 11 chce informaci povinně doplnit u zastupitelů MČ, dobrovolně pak u členů z řad občanů a u všech, koho jsou nominanty. HPP 11 též požaduje, aby hlasování v zápisech z PO bylo rozepsáno jmenovitě - před odpovědností se přeci nelze schovávat!


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit