06.12.2022 • 01:24 • týden 49

2021.03.28. • Decentní úklid louky Háje od zbytků novoročních rachejtlí | Kamerka na cestách | YT | FB

Ze všech stran jsem slyšel "ukliďte Česko", tak jsem se též jal uklízet, alespoň trošku. Vybral jsem si místo, které mě od ledna fascinuje nezájmem tisíců lidí, denně procházejících kolem - jde o velkou louku mezi metrem Háje a finančákem. Tam někdo na Silvestra (a v rozporu s nařízením Vlády) odpálil tunu dělbuchů a zpomněl po sobě uklidit, z čehož jsem sesbíral dva pytle výslovného sajrajtu. Jsem rád zastupitelem, když za mnou něco pozitivního zůstane. Závěrem klipu se divák tématicky dostane ke studii zastavění, prezentované v únoru na Komisi pro územní a strategické plánování. Tehdy se HPP 11 jednání zúčastnilo velice aktivně, jeden z nesouhlasných komentářů ústy PhDr. Zdeňkové zazněl > ZDE

Martin Farmačka, HPP 11


2021.03.30.Blankyt.11• Jarní úklid Blankytu | 30.3.2021 | FB

O posledním březnovém víkendu jsme se vrhli na úklid náměstí u Blankytu. Práce bylo tolik, že se za jeden den nedala stihnout, padla tak na to sobota i neděle. Bylo zřejmé, že od naší poslední akce před dvěma lety se na náměstí vůbec neuklízelo, nepořádku byla ohromná spousta. A těch lahví, střepů a dalších odpadků nebezpečných dětem! Budeme se ptát na zastupitelstvu, proč se náměstí neuklízí, i když asi tušíme, odkud vítr fouká.

Odpor veřejnosti k nevydařené "revitalizaci" tohoto krásného náměstí i ke kácení zdejších vzrostlých stromů je totiž velký, radnice proto zvolila strategii "necháme to celé rozpadnout" a také se náměstí zřejmě neuklízí proto, aby byl dojem z celého prostranství jednoduše co nejhorší. Po našem pracovním víkendu to ale na Blankytu velmi prokouklo, vysvobodili jsme od přerostlých keřů, nánosů listí, jehličí a odpadků další krásné dobové obklady. Několik kolemjdoucích vzpomínalo, jak si na toto náměstí chodívali hrát se svými dětmi, které jsou dnes v našem věku. Nejen oni, ale i mladí lidé z okolí by si přáli opravu náměstí, která je stále ještě možná a kterou dlouhodobě prosazuje i HPP 11.

Děkujeme za příjemnou společnost místním i za nabídky pomoci a občerstvení. Věříme, že místní si letos užijí pěkné slunečné dny na svém náměstí.

Ivana Hovorková a Václav Tejkl, HPP 11


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit