06.12.2022 • 00:44 • týden 49

2022.02.17. ZMČ 26 • Clown Fiesta na ZMČ Praha 11 | 1. díl | FBYT

Už jsem zmiňoval dříve: ZMČ svolané kvůli rozpočtu se rozpočtem vůbec nezabývalo, šlo o předem naplánovanou blamáž radnice, body kolem výstavby CURLINGu opět sloučeny a diskuze k nim redukována na minimum, záhy po 20 min. dokonce ukončena pirátem Mejsnarem! Zařazen byl pevný bod směny pozemků "chudáků restituentů" pro jejich následné zabetonování, třeba Finepem. Hodiny jsme čekali, až se vládnoucí slepenec rozhoupe co vlastně chce, vrátí do sálu a začně jednat. A jestli někdo čekal, že po tomto démokraturním procesí HPP 11 sklapne a na povel ztichne, mýlil se. Když byla diskuze ukončena znovu a nebyla většinová vůle ji znovu otevřít, došla HPP 11 trpělivost a zbořilo Lepšům moderátorský sen jako domeček z karet.

Jsme opozice, chodíme do práce, z ní se uvolňujeme, abychom se mohli dostavit na ZMČ, hájit tam veřejný zájem, s tím výsledkem, že nám vládnoucí parta PIR / ANO / TOP-STAN / ODS odepře možnost vystoupit?! Trpělivost došla, diskuzi jsme uchopili po svém a připomenuli pirátské radnici starosty Dohnala, jak nabubřele se vůči opozici a vyjadřování názoru kolegů zastupitelů chová.


2022.02.17. ZMČ 26 • Clown Fiesta na ZMČ Praha 11 | 2. díl | FBYT

Předsedající Lepš (TOP-STAN) byl cca 10x přistižen při porušování jednacího řádu ZMČ, jemuž předsedal. Posměvačně navrhoval výměnu předsedajícího, tedy sebe - byl si jist, že plénum toto neschválí. Jelikož poté, co se někteří zastupitelé HPP 11 nenechali démokraturně umlčet a hlásili se o slovo dle korektního pořadníku na promítané tabuli, Lepš usoudil, že bude lepší všem vypnout mikrofony a nutil je chodit diskutovat ve stoje kamsi dozadu do sálu! Lepš z TOP-STAN, VŠ pedagog, se tak stal zasloužilou postavičkou Jihoměstského Palerma.

03:33 - Ing. Poláková (PaZ) odmítla Lepšovu šikanu Pirátů a TOP-STAN a opustila ZMČ (již jsme publikovali).

04:38 - Senátor Kos (HPP 11) připomíná, že na ZMČ věnovanému rozpočtu, řešíme ALS / CURLING a přenechávání pozemků P11 developerům. Politická ostuda!

07:18 - Mgr. Hovorková navrhuje výměru řídícího schůze Lepše za Sedekeho, ten se o vedení alespoň snaží. Záměr vyšel a pan Sedeke (ODS) se s nadšením chopil údělu. Obratem naznačil, že s ním nebude sranda.

09:30 - Pirátu Muzikantovi se nechtělo popojít k mikrofonu. Když se tak stalo, pobavil sál svým neaktuálním projevem o nepodání TO na ALS. O pár hodin dříve totiž HPP 11 o podání TO informovalo.

12:10 - RNDr. Malá (HPP 11) sděluje poměrně zásadní informaci o kolaudaci ALS / CURLINGU na školním pozemku, kterou nikdo z "vypínačů mikrofonů" nevěděl, natož nesdělil. Koaliční zastupitelé totiž tradičně mlčí jako ryby. Dialog s pirátskou radnicí starosty Dohnala probíhá jak vidíme - omezením a ukončením diskuze. Diletanti vládnou Praze 11 a odmítají si to připustit.

Infoservis HPP 11


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit