22.03.2023 • 08:25 • týden 12

trafika.rozpocet.2022• Praha 11 má rozpočet na rok 2022. Jak dopadl? V pár slovech - dluhy, škrty, trafiky. Všemu jsme se snažili zabránit | FB

Na druhém pokračování 26. jednání zastupitelstva MČ Praha 11 byl včera, tj. 17. března, schválen rozpočet městské části na rok 2022. Rozpočet byl schválen v podobě, ve které nechybí statisíce na nejrůznější funkce koaličních zastupitelů a příznivců koaličních stran (Piráti, TOP-09/STAN, ANO a ODS) či tichých koaličních partnerů (JM-ND a SPD), na propagaci městské části, na předražené studie a rizikové projekty. Zato peníze zoufale chybí na péči o městskou část, na opravy a do veřejné vybavenosti a služeb, na plavání a cvičení pro děti, do parkování, oprav školních budov, zkrášlení našeho okolí, vodních prvků.

Vyškrtaná je většina investic, desítky milionů se vybírají z rezerv, zadlužení máme 250 mil. Kč. Přesto chybí 150 mil. Kč na dokončení rekonstrukce Sandry, hlavního slibu programu této Rady. Do rozebraného rozpočtu se bezezbytku rozpustila daň z nemovitosti, kterou od nás všech koalice vybírá od r. 2020 ve dvojnásobné výši. Finance MČ se tak za tři roky pod vedením starosty Dohnala (Piráti) dostaly do katastrofálního stavu. Navrhli jsme desítky bodů, potřebných úspor i skvělých nápadů – neprošel nám koalicí jediný návrh. Hnutí pro Prahu 11 pro finální rozpočet MČ Praha 11 tedy nehlasovalo.

Rozpočet, který by sestavilo Hnutí pro Prahu 11, by reflektoval skutečné potřeby a zájmy obyvatel Jižního Města – pozornost veřejné vybavenosti a službám, potřebné rekonstrukce, řešení parkování, péče o městský bytový fond, podporu dětského sportu, opravy silnic a chodníků, kvalitní údržbu zeleně i rozvoj sociálních služeb. Společně to můžeme v podzimních volbách změnit!

HPP 11


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit