29.09.2023 • 10:10 • týden 39

Medical.SPA.Hostivar.1 • 28. ZMČ MČ Praha 11: Metropolitní plán - LÁZNĚ V HOSTIVAŘSKÉM PARKU, ZÁSTAVBA PARKOVIŠTĚ BYTOVÝMI DOMY, VĚŽÁKY NA VŠECH STANICÍCH METRA P11, k tomu dotace kamarádům a policií vyšetřovaný Areál ledových sportů

Co všechno stihne koalice ještě napáchat za škody? Ve čtvrtek 9.6. hrozí zásadní rozhodnutí o podobě Prahy 11 - MČ Praha 11 se chystá mimo jiné na poslední chvíli dostat do návrhu Metropolitního plánu (MPP) projekt MEDICAL SPA (lázeňský komplex v nezastavitelném území hostivařského lesoparku) > ZDE - dokonce lázně Rada MČ zdůvodňuje náklonností veřejnosti! Viz níže v textu připomínek.

Dejte koaliční Radě MČ Praha 11 najevo své výhrady / nesouhlas / protest, aby se nezastavitelné území nad hostivařskou přehradou měnilo na zastavitelné. Email na všechny zastupitele MČ Praha 11: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

„Lázně místo zeleně nechceme!“ píší občané Prahy 11 zastupitelům

Aktuálně: k bodu MPP se zastupitelé nedostali, budou jej projednávat 22.6.2022 v rámci pokračování 28. zastupitelstva. Vaše návštěva je žádoucí!


• Lázně v připomínkách MČ Praha 11:

553 g) Požadujeme upravit hranice lokality č. 978 / Hostivařský lesopark a lokality č. 553 / Sídliště Jižní Město I. jih tak, aby návrh MPP umožnil realizaci záměru výstavby „MEDICAL SPA - Lázeňského území v Praze Hájích u přehrady“ v rozsahu projednávané studie zpracované v 05/2021. Podklad pro úpravu viz příloha č. 03.

Odůvodnění: Investor záměru započal projednávání tohoto záměru týkající se rozsáhlého území v okolí Hostivařské přehrady začátkem roku 2021. V současné chvíli probíhá interní projednávání záměru v poradních orgánech MČ Praha 11 a odborných odborech Úřadu MČ Praha 11. Ve dnech 07. až 11.06.2021 probíhala prezentace pro veřejnost a sběr připomínek veřejnosti. Více informací je k dispozici na webu www.laznevpraze.cz. V současné chvíli se připravují podklady pro podání podnětu na změnu stávajícího územního plánu. Z dosavadních výsledků interního projednávání i výsledků z veřejné prezentace vyplývá, že jak městská část, tak i veřejnost jsou vzniku lázeňského komplexu v tomto místě nakloněny. > tuto připomínku považuje městská část za zásadní:

978 a) Požadujeme upravit hranice lokality č. 978 / Hostivařský lesopark a lokality č. 553 / Sídliště Jižní Město I. jih tak, aby návrh MPP umožnil realizaci záměru výstavby „MEDICAL SPA - Lázeňského území v Praze Hájích u přehrady“ v rozsahu projednávané studie zpracované v 05/2021. Podklad pro úpravu viz příloha č. 03.

Odůvodnění: Investor záměru výstavby lázeňského území u přehrady započal projednávání tohoto záměru týkající se rozsáhlého území v okolí Hostivařské přehrady začátkem roku 2021. V současné chvíli probíhá interní projednávání záměru v poradních orgánech MČ Praha 11 a odborných odborech Úřadu MČ Praha 11. Ve dnech 07. až 11.06.2021 probíhala prezentace pro veřejnost a sběr připomínek veřejnosti. Více informací je k dispozici na webu www.laznevpraze.cz. V současné chvíli se připravují podklady pro podání podnětu na změnu stávajícího územního plánu. Z dosavadních výsledků interního projednávání i výsledků z veřejné prezentace vyplývá, že jak městská část, tak i veřejnost jsou vzniku lázeňského komplexu v tomto místě nakloněny. > tuto připomínku považuje městská část za zásadní

Materiál ohledně MPP na čtvrteční zastupitelstvo ZDE:

Bod č. 32: Návrh územního plánu hl. m. Prahy (Metropolitního plánu), veřejné projednání

Dokument s názvem: Návrh připomínek MČ Praha 11 k návrhu MPP, lázně str. 26 a str. 30 > ZDE

Hnutí pro Prahu 11


Související:

U Hostivařské přehrady mají vyrůst lázně velikosti Thomayerovy nemocnice

 


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit