29.09.2023 • 08:11 • týden 39

 

2022.06.09. ZMČ 28 Prodej ALS na Praze 1. díl2022.06.09. ZMČ 28 • Prodej ALS na Praze - 1. díl | FBYT

28. ZMČ bylo přerušeno, bude pokračovat ve středu 22.6.2022 od 9h v TOP hotelu Praha. Budeme doprojednávat prodej ALS a zejména nový MPP, proto by vaše účast byla akutní, jinak politici PIR / ANO / TOP-STAN / ODS & Mlejnského JMND a extremisté z SPD rozhodnou o vás bez vás. HPP 11 nemá tolik zastupitelů, aby neblahým rozhodnutím pirátské radnice starosty Dohnala mohlo zabránit. Vám mikrofon nevypnou, vás se bojí!

Díky všem, kteří jste napsali na eml Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a vyjádřili názor na "betonářský" návrh MPP. Ne každý z vás má od nás (zastupitelů) zpětnou vazbu, ale napsalo vás nespočet! Psali jste osobně i za SVJ, v nichž bydlíte, jelikož si uvědomujete, že se rozhoduje o budoucí kvalitě vašich životů a reagovali občané nejen z blízkých záměrů výstavby. Mnozí o návrhy MPP vůbec neví = informujte je, viz. - Čtvrteční zastupitelstvo MČ Praha 11...

Věnujme se teď prodeji ledové arény - pusťte si klip, je klidem před bouří. Političtí vládci, zejména PIR a TOP-STAN se ke zpackanému (slušně řečeno) bruslení pro veřejnost postavili tak, že za něj odmítají odpovědnost! 40 mil je pryč, školní pozemek je pryč, HPP 11 roky strávilo přesvědčováním pirátské radnice, že "něco není v pořádku" a teď to přišlo: nikdo za nic nemůže, všichni jsou před volbami čistí jako lilie. Klip je nápovědou, co přijde ve druhém díle, těšte se na krutou realitu Jihoměstského Palerma a alibismu jistých politických zmetku, které nelze nazvat jinak. Najednou se z nich stali "slušní lidé", snažící se vás obelstít ukazováním na ostatní - vykonali politický veletoč a nyní je máte volit, to si přejí. Blíží se volby a mají v politickém popisu práce začít se chovat jinak...

00:51 - RNDr. Malá (HPP 11) připomíná původní smlouvu, s jakou PIR / ANO / TO-STAN / ODS projekt ALS startovali. Leč jsou špatní vyjednavači a ještě horší manageři, proto výsledek je úplně jiný nežli záměr. Z dobrého nápadu ve veřejném zájmu se stal komerční kleštěnec s jednou halou pro exotický sport, zdaleka nevyhovující potřebám ani počtu obyvatel Prahy 11.

05:05 - Ing. Štyler (HPP 11) připomíná porušení povinnosti při správě svěř. majetku, do doby prošetření se HPP 11 nebude rozhodování ve věci ALS angažovat. Reaguje starosta Dohnal, devótně si "vyprošuje", že by HPP 11 nemělo jakékoliv informace, předseda HPP 11 upřesňuje, o jaké "tajnosti" šlo. Faktury, přehled čerpaní peněz, smlouvu ARD s Yagou s.r.o., zprávu auditora, zápisy správní rady a valné hromady, apod. Piráty slibovaná "transparentnost" se na P11 stala hanebností, TOP-STAN na to jen hledí, nedělají nic.

10:09 - M. Šorfová (ANO) lituje, že se projekt nepovedl - na členku odpovědné koalice je to slabá omluva. M. Farmačka (HPP 11) by rád rozlišoval bruslení a CURLING. Radnice příliš upřednostňuje pojem bruslení před CURLINGEM, přitom o ten tu jde, ten mnohým zastupitelům nevyhovuje.

11:18 - Veřejné bruslení = zvláštní dětské botičky? Názor si udělejte sami. 11:48 - M. Farmačka (HPP 11) znovu chce vidět byznys plán pro halu CURLINGu, co se v ní vlastně bude odehrávat?

12:13 - Ing. Štyler (HPP 11) se ptá: co z prodeje máme?

13:01 - Ing. Horák (ANO) o stránce finanční.

16:12 - Ing. Kos ml. (PaZ) vzniklé situace lituje. P11 má ostudu a špatné vládce.

17:42 - PhDr. Zdeňková (HPP 11) o nevýhodnosti, o ignorování připomínek a varování před tím, co nastalo. P11 v ALS nikdo nezastupuje, zájemce o koupi si dělá posudek sám.

Infoservis HPP 11 


2022.06.09. ZMČ 28 • Prodej ALS na Praze | 2. díl | YT

Tragédi z PIR / TOP-STAN předvedli, jak se staví k vlastní mizerné odvedené práci: odmítají za ni odpovědnost. Horší sdělení si občan P11 od svých politických zástupců snad nemohl přát. Vzít peníze daňových poplatníků, prošustrovat je, být z nich bohatě vyplácen, pumpovat je to svých pol. trafikantů a ještě být drzý, je jasné sdělení voličům: my vládneme a všechny vás máme "na háku". Názor HPP 11, který na nabubřelé pseudopolitiky a neodpovědné kvazi odborníky, vydávající se za "slušné a vzdělané lidi", se potvrdil.

HPP 11 donutilo místostarostu Lepše (TOP-STAN) vyložit karty. Co rok PIRÁTI a TOP-STAN tajili, je venku. Monstrózní průšvih č. 2 (prvním je Sandra) je tak zásadní dírou do lodi, že jediným řešení je loď opustit, a přesně o to se PIR / TOP-STAN snaží. Ale pozor, ve vedení radnice nadále zůstávají a peníze se jim na konta nadále sypou.

Zpackaná ALS má jedno pozitivno: mlčící TOP-STAN se nám pod hrozbou veřejného znemožnění se konečně rozpovídali. Na jejich alibistickou politiku "mlčících ryb" upozorňuje především zastupitel Farmačka (HPP 11), který na ZMČ opakovaně vyzývá TOP-STAN k reakcím vůči zásadním tématům Prahy 11, pro které potichu hlasují.

Poslední takové veliké téma, k němž TOP-STAN mlčí jako hrob, je připomínkování MPP. TOP-STAN úplně jedno, co se na P11 valí za betonové chiméry, jak se na P11 bude lidem žít. Alibisté se snaží být neviditelní i na FB, kde naštvali takové množství lidí, že se raději potichu vytratili ze skupin Prahy 11, aby se na jejich politické i názorové gaunerství zapomnělo. Jediná publikující je "kandidátka do ZMČ" Dolanská, snažící se lidem zalíbit lacinými marginálními tématy ala „kytičky, děti, broučci“, nesouvisející s volebními sliby TOP-STAN, protože TOP-STAN „volebák“ zásadně neplní a tudíž není se čím chlubit! Dolanská patří k neakceptovatelné bandě TOP-STAN, spravující P11 stylem opilé partyzánské jednotky, stejně se stavící k odpovědnosti za svěřený obecní fond i daně poplatníků.

Úvodem klipu se nám Lepš (TOP-STAN), odpovědný místostarosta za vzestup a krach ledové arény, snaží přesvědčit, že odpovědnost za ALS, na které TOP od 2015 "pracují", má dnes HPP 11.

02:13 - M. Farmačka (HPP 11) ho za nepráci a neodpovědnost posílá domů, J. Lepš (TOP-STAN) reaguje neslušným gestem.

02:52 - Ing. Štyler (HPP 11) připomíná prohlášení HPP 11 z loni: HPP 11 ve věci ALS hlasuje konzistentně a jeho názor na ALS ve stávající podobě je předem známý. Pokud se někdo rozhodl připojit k hlasování HPP 11, učinil tak zcela vědomě.

03:43 - Mgr. Hovorková (HPP 11) má zásadní zvídavé dotazy na pirátského zástupce MČ. Je s podivem, že nikdo z odpovědných zastupitelů odpovědi nezná a vůbec jim to nevadí!

08:00 - Starosta Dohnal (PIR) předvádí okázale starostlivý přednes, v podstatě si taktéž "myje ruce". Čekali bychom spíš jeho rezignaci za naprosté managerské selhání. Nic takového se nestane, zvláštní, jak tlustou mají naši politici kůži.

09:23 - PhDr. Zdeňková (HPP 11) koriguje Lepšovu představu o odpovědnosti. RMČ nekonala a porušovala usnesení ZMČ z 09/2021, proto jsme dnes v jiné situace. Posudek byl na zakázku! Informační embargo trvá. Koaliční zastupitelů hledí do nafasovaných notebooků a mlčí.

13:52 - Místostarosta Lepš (TOP-STAN) má pořád pocit, že "on v tom už nejede". Zpackal co mohl, aby teď z kauzy vyvázl čistý a slušný. Opak je pravdou, Lepš jako radní pochybil a nekonal, když měl. Potvrzuje se tím nedůraznost TOP-STAN v RMČ, splývající s většinou, i s okolím. Reaguje Mgr. Hovorková ohledně odpovědnosti. My nedali pokyn stavět, HPP 11 za to nemůže. Jak je to s insolvencí, za co se staví, na dluh? Nikdo nic neví. Lepš také neví, bere to s humorem, dosud aroganci alespoň skrýval.

Nevolte znovu tuto nezodpovědnou a devótní politickou bídu!

Infoservis HPP 11


2022.06.09. ZMČ 28 • Prodej ALS na Praze 11 | 3. díl | FB

Piráti a TOP-STAN dávají ruce pryč od vlastní managerské fušeřiny, starosta se pokouší reagovat na dotazy HPP 11, nedůvěra ve starostu i projekt graduje. Kolegové Piráti, zastánci ALS ho v tom nechávají "koupat" samotného, zcela zapomněli na své aktuální volební heslo o odvaze. Tak dětinsky a nevolitelně se chovají od voleb 2018.

Padne zajímavá otázka: kdo za MČ kontroluje stavbu, která kupodivu nadále probíhá? Za čí peníze se staví? Odkud se berou a kolik jich je? Pan Přenosil, zástupce MČ P11 a zároveň zástupce AR Delta (!) totiž oznámil, že ARD úvěr nemůže čerpat. Odpovědní koaliční politici evidentně nic nevědí, jinak by něco řekli, a tak hovoří zástupce posudkáře.

Jsme svědky ubohé přehlídky managerské neschopnosti vládnoucích, zbabělých přijmout odpovědnost za své selhání. I kdyby jejich vinou P11 lehla popelem, budou se prsit, jak díky nim dobře hořela. Opět si uvědomujeme, že po volbách status politické většiny notně nedeklaruje dobrého správce. Absolutně nezvládnutá ALS hovoří za vše, ostuda je pro ně to nejmenší, co je může potkat. Volby se blíží, myslete na to.

PhDr. Zdeňková je alibismem Pirátů a TOP-STAN pobouřena a posílá Lepše domů. Mgr. Hovorková (HPP 11) nabádá k pracovitosti a řešení, přeci si o to na úřadu z pozice opozice nebude žádat sama! Mgr. Ujhelyiová (PIR) opět zdržuje výrokem mimo téma ALS, M. Farmačka (HPP 11) ji vyzývá ke komentu na téma ALS, ten se nekoná.

02:26 - L. Pechmann (MCTŽ) připomíná, že po letech koaličního inform. embarga ZMČ došla trpělivost a právo rozhodovat RMČ o ALS odebralo.

04:15 - Dotazy na fakturace prací na stavbě ALS.

06:08 - Ing. Štyler (HPP 11) o narůstání hodnoty akcií firmy, koriguje Ing. Sedeke (ODS).

06:43 - M. Farmačka (HPP 11) připomíná radním z TOP-STAN, že jsou odpovědní za nastalou situaci. Sedíte v RMČ, berete peníze = jste odpovědní! Stavíte CURLING na školním pozemku, jste za něj odpovědni.

11:36 - Předseda ČC D. Šik o nesnázích s přechodem na nové sportoviště, které zřejmě nebude patřit MČ, je tázán na přeměnu haly pro CURLING na bruslení pro veřejnost. Potvrzuje, ze plocha pro CURLING je pro bruslení veřejnosti nevyhovující i rozměrově.

15:03 - RNDr. Malá (HPP 11) má dotazy na dluh ze stavby, což budí zájem u jejích kolegů.

16:05 - Ing. Horák (ANO) teoretizuje financování a splácení, reaguje zástupce zhotovitele posudku.

20:00 - RNDr. Zelenková (HPP 11) cituje ze SOD a urguje neinformace o průběhu stavby. Starosta: všechny podklady máme k dispozici.

Korunu všemu nasazuje starostovo vysvětlení nepřítomnosti technického dozoru na stavbě v osobě pana Přenosila, který dozoruje stavbu tím, že na ni sice fyzicky nechodí, ale jako "náš zástupce" sedí ve správní radě ALS, kde zároveň zastupuje investora ARD, neboť když se daří jemu, daří se prý MČ. Tímto se jeho funkce údajně "nedubluje".

2021.10.01 ZMČ 22 • Poslední člen správní rady ALS Přenosil nehájí v ALS zájem MČ, ale AR Delta. Kdo zastupuje MČ? > FB

Infoservis HPP 11


2022.06.09. ZMČ 28 • Prodej ALS na Praze 11 | 4. díl | Staví se na dluh | FBYT

Prodá P11 podíl v ledové aréně? Ano, v té ALS, kterou koalice PIR / ANO / TOP-STAN / ODS pompézně a neohroženě stavěla pro "děti a seniory", a jejíž školní (stavební) pozemek hned druhý den po svém navolení předali AR Deltě (20.2.2019). Dozvěděli jsme se, že starosta Dohnal (PIR) nemá více informací nežli zastupitelé HPP 11, odkazuje na web ALS, což je podivné, neboť je starosta MČ, odpovědná osoba č. 1, a měl by mít o tak zásadním projektu, který osobně roky preferuje a tlačí, přehled. MČ, navzdory smlouvě o právu stavby s ARD, neurčila kontrolora stavby, ač se na něm obě strany shodly.

Úvodem zní klíčová otázka od PhDr. Zdeňkové (HPP 11): Kolik dosud bylo prostavěno, za co a kdo o tom rozhodl?

02:39 - M. Farmačka (HPP 11) akcentuje dotaz kolegyně Zdeňkové.

06:18 - J. Kocourek (PIR), navzdory předešlého vyvazování se místostarosty Lepše (TOP-STAN) z odpovědnosti za ALS tvrdí, že JL má nadále odpovědnost jako zastupitel. Dělá si srandu?

06:30 - Ing. Štyler (HPP 11): RMČ nejmenovala odpovědného kontrolora, nejde o pochybení při správě majetku? Farmačka připomíná výplatu a odpovědnost pana Lepše z TOP-STAN.

07:24 - PhDr. Zdeňkové (HPP 11) se připomíná s dotazy. Staví se na školním pozemku a máme do toho co mluvit. Zástupce Přenosil reagovat nechce. Starosta: Nás (rady) se neptejte. M. Farmačka starostu vyzývá k odchodu z funkce, pokud neví více nežli zastupitelé, nota bene opoziční.

09:34 - PhDr. Zdeňková (HPP 11): Předkladatelem materiálu je starosta a ten nic neví.

10:38 - M. Šorfová (ANO): Prostavělo se 105 milionů... tedy k únoru 2022. Máme červen. RNDr. Zelenková (HPP 11): Platí smlouva o právu stavby? Neutíkejte od toho a odpovězte. P. Přenosil, zástupce MČ v ALS: My nemůžeme donutit MČ, aby někoho nominovala.

Cirkus pokračuje již zítra na pokr. 28 ZMČ Praha 11 od 9h v TOP Hotelu Praha na Chodově.

Infoservis HPP 11


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit