22.03.2023 • 07:45 • týden 12

2022.06.22. pokr. ZMČ 28 Ubytovna Vojtíškova 1. díl2022.06.22. pokr. ZMČ 28 • Ubytovna Vojtíškova (finále) | 1. díl | FBYT

Betonáři PIR / ANO / TOP-STAN / ODS před dvěma lety podrazili obyvatele z okolí ul. Vojtíškova / Nechvílova / Malenická a dali tichý souhlas s nástavbou kotelny na ubytovnu. Občané přišli na ZMČ, kde si na ně radnice "honila triko". Gesční místostarosta pro výstavbu Sedeke (ODS) jim vyjasnil, že radnice (prý) nemůže nic ovlivnit, a že v tom jsou sami. K čemu takové politiky máme, ptali se? Tehdy si koalice myslela, že "lidi sfoukne", odejdou domů a tím vše skončí. Omyl, začal maraton, který Mgr. Hovorková (HPP 11) dovedla do konce.

Jelikož volby 2022 se blíží, PIR / ANO / TOP-STAN / ODS vytušili, že by od nich bylo laskavé pobavit se o Vojtíškově na ZMČ a udělat si PR, tj. názorově otočit a udělat ze sebe samaritány, milovníky lidí a zeleně. Ne všem se to povedlo a s investorkou Zvěřinovou, která překvapila svou arogancí, náruživě vrkali.

Klip vstupuje do diskuze, Farmačka (HPP 11) vybízí odpovědného radního pro žp Lepše (TOP-STAN), aby vysvětlil vliv záměru výstavby na žp, neboť na P11 se staví, ale tato zásadní informace nikdy nezazní. Jako by se výstavba na žp vůbec nepodepisovala, coz je samozřejmě absurdní.

01:26 - Vrkoč (HPP 11) vzpomíná, jak tehdy při interpelacích občanů z Vojtíškovi každý problém po radních stékal jako po teflonu. Záznam HPP 11 je velice emoční, zněly nadávky, odkazy naleznete na konci postu.

02:43 - RNDr. Malá připomíná neshody v parkování, doplňuje Štyler (HPP 11) info o autoservisu, Hovorková navazuje. Lidé si stěžují na hluk z provozovny a chce znát názor TOP-STAN, zarytě mlčícího roky.

05:06 - Investorka to vnímá jako politický boj a odmítá projektu říkat ubytovna, jenomže vše je definováno PSP. Reaguje Hovorková (HPP 11) - kompletní diskuzi bodu naleznete v záznamu HPP 11 nebo P11.

06:41 - trafikant Kocourek (PIR) podléhá pohádkám a stahuje kalhoty, ač brod je daleko. Místo odhodlání bojovat za občany se smiřuje se odmítaným projektem a ještě sám sebe straší, že by to mohlo být větší a vyšší. Právě proto je ve funkci, aby těmto obludám zabránil!!! Inu, zvláštním chování ve veřejném zájmu trpí a ve funkci uvolněného místopředsedy VURŽP za 63 tis. měs. nemá co dělat! A také, že nedělá.

07:38 - Farmačka (HPP 11) upřesňuje pojetí volební kampaně HPP 11.

07:52 - A už to začíná: Souček (JMND) se zastává investorky Zvěřinové, Hovorková (HPP 11) ho záhy koriguje. Jde o nepochopení tématu: investorka má povinnosti, místní jsou proti projektu.

11:16 - Zvěřinovi začínají dělat ramena: vy nás dotlačíte k výpovědi servisu a prodeji "cizejm developerům" a ti postaví „něco horšího“ - na takový tón nejsme zvědaví. Přesně těmto řečem musí radnice být schopna čelit, neboť zní jako útok na veřejnost. Hovorková (HPP 11) se ohrazuje, že na Zvěřinovi "někdo tlačí" a vysvětluje možnosti území a návrh MPP.

14:45 - Farmačka (HPP 11) připomíná, že HPP 11 zastupuje občany a sděluje jejich názor. Přesně takhle má fungovat propojení veřejnosti se zastupiteli. Starosta Dohnal (PIR) Farmačku vypíná, věcný názor je totiž zločin.

Koaliční zastupitelé mlčeli jako hroby. Nelze se jim divit, už jednou nástavbu schválili a teď by v rámci stranické volební kampaně měli "bojovat za lidi", ale zároveň nevypadat jako idioti, jež nevědí co chtějí. V dalším klipu se kdosi nepěkně odkope, na to si rozhodně počkejte...

Infoservis HPP 11

Související:

Druhý díl zde:
2022.06.22. pokr. ZMČ 28 • Ubytovna Vojtíškova (finále) | 2. díl | https://youtu.be/1A9oOSaQAus
https://www.facebook.com/martin.farmacka.zastupitel/videos/339293738416113/

2020.06.11. ZMČ 15 • Interpelace občanů: Nástavba kotelny Vojtíškova | 1. díl
https://www.facebook.com/hpp11cz/videos/671579256726709/
https://youtu.be/FTs10SgjV1k

2020.06.11. ZMČ 15 • Interpelace občanů: Nástavba kotelny Vojtíškova | 2. díl
https://www.facebook.com/hpp11cz/videos/714355505806628/
https://youtu.be/vAAri2UVCG4

2020.06.11. ZMČ 15 • Interpelace občanů: Nástavba kotelny Vojtíškova | 3. díl
https://www.facebook.com/hpp11cz/videos/2643480422576170/
https://youtu.be/R_UHH_1VM0s

Více svěžích klipů ze ZMČ zde:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLccddnHZPRuOODXatkR3lCz3WGsO1Lqjj


2022.06.22. pokr. ZMČ 28 Ubytovna Vojtíškova 2. díl2022.06.22. pokr. ZMČ 28 • Ubytovna Vojtíškova (finále) | 2. díl | FB | YT

Byli jsme svědky velice zajímavého výstupu bývalého ředitele Dittricha z ODS, který se 2010 - 2014 významně podílel na rozprodeji obecních pozemků Prahy 11 v zastupitelstvu Dalibora Mlejnského (ODS / JMND). Jeho vnímání světa shledáváme v rozporu s veřejným zájmem (VZ), pakliže za VZ lze považovat představu obyvatel (daňových poplatníků a voličů) o místě, kde žijí, kde mají domovy. Zásadním sdělením je nerespekt k názoru stávajících obyvatel P11 a preferování potřeb podnikatelů před potřebami občanů, což je v naprostém rozporu deklarace VZ na P11 > https://youtu.be/GQdHq1Rid4g

04:29 - Dittrich se absolutně nedržel tématu Vojtíškova, na což upozornil Štyler (HPP 11).

Ad kriminalita: proč ODS podporuje výstavbu ubytovny v daném místě? Nikdo si již nepamatuje, jaké bylo okolí Sandry, kde dokonce hořela auta?

Ad "zablokovaná lokalita": existuje platný územní plán / stabilizované území a investor tedy ve chvíli, kdy nemovitost kupoval, jasně věděl, jaké jsou jeho možnosti. Teď se spolu s Dittrichem a dalšími diví.

Ad "architekti nedostavěli JM": JM II, kde se Vojtíškova nalézá, bylo již postaveno jako "vzorové" sídliště se vším všudy (komplet) a ani sama arch. JM II, pí. Rothbauerová, s obludnými nástavbami kotelen nesouhlasí!

Ad "nestavějte garáže u nás, ale v sousední ulici ano": ale vůbec ne! Požadavek občanů zněl jasně - postavte lehký par. dům pro naši lokalitu, ne komerční 20m vysoké obludy pro široké okolí, nota bene pro přistěhovalce do dosud nestojících obytných souborů, např. OS Výstavní III.

4:18 - Ad "kotelna nemá ve 21. století místo": pokud lokálně vytápí okolí, tak význam má. Součástí objektů jsou stále výměníkové technologie, díky nimž na sídlišti topení topí.

04:16 - Ad "občanské sdružení by vám bránilo nastěhování": za komunistů moc OS nebylo a protesty

04:56 - Farmačka (HPP 11) připomněl, proč se 2012 proti výstavby HG zvedla vlna odporu: nešlo o zbudování rezidentního parkování, ale o komerční garáže P+R na "kšeft" přímo před okny stovek domácností bez veřejného projednání. Jak to tak na prodeveloperských radnicích chodí. Hodnota bytů se možná zvedla, ale pakliže člověk chce byt prodat a nikoliv v něm bydlet - žít a bydlet se tam dnes dá o dost hůř. Hovorková (HPP 11): jde o stabilizované území a ne rozvojová plocha.

06:45 - místostarosta pro žp Lepš (TOP-STAN) na výzvu, aby osvětlil vliv stavby na žp na P11, sdělil, že TOP-STAN na RMČ nástavbu Vojtíškova nikdy nepodpořil. Lepš ve funkci místostarosty pro životní prostředí za celé funkční období ani jednou k žádnému záměru výstavby nezajistil stanovisko vlivu stavby na žp! Za plat téměr sto tisíc každý měsíc je to hodně málo.

Reaguje Farmačka: Lepš nemá ostré lokty a neprosadí si názory v RMČ. Na interpelacích občanů z Vojtíškovi dne 11.6.2020 proti výstavbě neřekl ani slovo (viz. sestřih z neuvěřitelné události, sledujte kompletní záznam), takže naoko deklarovaný nesouhlas je třeba brát s velkou nedůvěrou.

14:12 - Pan Zvěřina si problematiku vysvětluje svébytně.

15:12 - RNDr. Zelenková (HPP 11) připomíná jiné původní využití pozemku. Kdo tu bydlí, chce kvalitní bydlení. Radnice slibovala zapojit veřejnost do záměrů výstavby, neděje se to. Připomíná Aarhuskou úmluvu. Divíte se lidem, že zakládají spolky a dělají petice? Vždyť se s nimi nikdo nebaví!

17:35 - Šorfová (ANO) "vyvíjela tlak" na snížení počtu bytů, brání investorku Zvěřinovou před osočením z nesolidnosti. Jenomže jde o plochu OB, kde více bytů být ani nemůže a nejedná se o "vstřícnost" investorky! Je s podivem, že předsedkyně výboru pro územní rozvoj nezná ani platné parametry územního plánu, který v ploše OB jednoduše NEUMOŽŇUJE vystavět více ubytovacích jednotek, takže schválené usnesení VURŽP je výsměch, za výplaty 64 tisíc měsíčně předvádí velice špatnou práci. Koaliční zastupitelé evidentně mají dlouhodobé zatmění zdravé mysli, s nímž se územnímu rozvoji na P11 věnují. Hovorková (HPP 11) zmiňuje překračování limitu území, k čemuž se také nikdo odpovědný nevyjádřil, jako by ani netušil, že něco takového existuje. HPP 11 registruje, že žp a limity území radnici Mlejnského, Jiravy ani Dohnala nikdy nezajímalo. Nikdy tímto nikomu neargumentovali, taktéž nepořizují posudky na kvality ovzduší a na hodnoty hluku na P11. Cílem je protlačit výstavbu kam to jen jde, dělají to po svém.

20:22 - Lepš (TOP-STAN) chce hlasovat po bodech, a pak TOP-STAN hlasují pro všechna usnesení. Podivné, vypočítavé chování politika, který tak probetonářským kolegům z rozpadlé koalice naznačuje, že se nemusí schválit všechno.

20:56 - Hovorková (HPP 11) bilancuje znění usnesení k hlasování. Usnesení byla přijata. Hnutí ANO před volbami otočilo, najednou nástavbu nepodporuje, přitom jejich dosavadní lísání se Passerovi na Roztylech a protlačování výstavby všude na P11 byla do očí bijící. Po volbách budeme svědky zas veletoče zpět.

Závěr: Na magistrátu investorce poradili, že pokud dá výpověď autoservisu, který je tam v rozporu s územním plánem, což stejně asi bude muset udělat, může svůj záměr klidně realizovat a nebude mít problém s nedostatkem parkovacích míst. Investorka tak učinila a smutným výsledkem jednání současné koalice je, že díky pronájmu pozemku MČ investorce na sídlišti ubytovna pravděpodobně vyroste - i přes protesty místních, i přes zkušenosti se Sandrou.

• První díl zde:

2022.06.22. pokr. ZMČ 28 • Ubytovna Vojtíškova (finále) | 1. díl
https://youtu.be/5US37xTA_-E
https://www.facebook.com/martin.farmacka.zastupitel/videos/1089846608553255/

Infoservis HPP 11


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit