08.06.2023 • 08:32 • týden 23

2022.09.01. ZMČ 29 Všichni jste v jednom balíku• „Prahu 11 nepustíme!“ Vzkazují kmotři, když si pročtete kandidátky Prahy 11.

Před každými komunálními volbami proběhnou na Praze 11 škatulata v politických stranách. Kandidátky místních politických stran jsou na Praze 11 připravovány tak, aby klapla koalice spřízněných osob napříč stranami. A všechno to kolečko začíná a končí u staronové ODS.

Mlejnského ODS byla na Jižním Městě v roce 2014 rozpuštěna, oficiálně „pro poškozování dobrého jména strany“ v souvislosti s kauzami kolem prodeje pozemků. Přesto tu nyní pod marketingovou značkou „Společně pro Jižní Město“ kandidují stále ti stejní lidé (Holan, Navrátil, Dittrich, Stoklasová – dříve Petrová), kteří stáli po boku D. Mlejnského právě v době známé též jako Jihoměstské Palermo. Jejich řady dále doplňují kandidáti z JMND – uskupení založeného v roce 2014 D. Mlejnským (Korbel, Souček, Hejretová, Dědeček, Závorka). Poslední dva zmiňovaní v minulosti též kandidovali za Věci Veřejné Víta Bárty. Na kandidátce nechybí ani lidé původem ze STAN (Balcárek) či ze SPOZ (Nováček). Lídrem kandidátky ODS je Martin Sedeke, který byl v minulosti na Praze 11 (tehdy ještě za SNK ED, kde tehdy působil spolu se zmiňovaným Dittrichem) součástí vládnoucí koalice spolu s Mlejnského ODS a poslední 4 roky jakožto místostarosta pro územní rozvoj dělá vše pro to, aby dokončil to, co tehdy radnice za D. Mlejnského započala. Je známý pro svůj kladný vztah k developerům a též pro svůj letošní výrok „Zavři hubu ty sr*či!“.

TOP 09 - STAN založil na Praze 11 S. Urbánek, bývalý člen ODS, do vedení r. 2014 instaloval současného místostarostu J. Lepše, který se z odborníka na školství převtělil na odborníka pro životní prostředí. J. Lepš je znám především vypínáním mikrofonů na zastupitelstvu či cenzurou článků v Klíči. Záda mu kryjí dvě politické turistky za STAN R. Soukupová a B. Janečková, obě v minulosti kandidující mimo jiné za SNK ED po boku M. Sedeke (ODS). Na kandidátce TOP 09 – STAN nechybí pánové Stárek, Mareš, Jileček či Urbánek. Poslední jmenovaný byl dříve po boku D. Mlejnského v ODS. TOP 09 je na Jižním Městě již 8 let v koalici s hnutím ANO 2011, odkud pochází i jedna z dalších kandidátek (paní Bernatová). TOP 09 Praha 11 se dva roky držela v Radě MČ díky hlasům komunistů (KSČM, r. 2017-2018).

Hnutí ANO 2011 vede Ondřej Prokop, v říjnu 2021 odvolaný místostarosta pro majetek a investice, známý též jako jihoměstský Brouk Pytlík. Řady ANO letos doplňují bývalí sociální demokraté Štefek, Nevoral, Dohnálek (v minulosti též kandidát za iniciativu občanů), či Petr Sýkora, bývalá dvojka Mlejnského JMND, která se hned po volbách vzdala mandátu ve prospěch právě D. Mlejnského.

ČSSD jde letos do voleb spolu s KSČM pod názvem kandidátky „Sdružení pro Jižní Město“. Obě tyto politické strany zde dlouhodobě spolupracují s Mlejnského ODS, potažmo JMND. Lídrem tohoto uskupení je Miroslav Svoboda, který Jižnímu Městu vládl spolu s D. Mlejnským v dobách největšího jihoměstského temna. I nadále po jeho boku zůstávají známá jména jako pánové Mráz, Malina, Horák L., Pavlík, doplněná neméně známými jmény za komunisty (Bayer, Hoffman, Hoffmanová, Kodera, Koderová, Strakoš, Vacek).

Dalšími subjekty, které v letošních volbách spojily své síly, jsou extrémistická sdružení PES, Trikolora, Svobodní a SPD, která se schovávají pod jednotným názvem „Koalice pro důstojný život na Jižním Městě“. Lídrem kandidátky je Jiří Janeček (dříve ODS a OK strana), který tu tehdy po boku Mlejnského pomohl rozprodat, co mohl. Nechybí ani tehdejší radní za ČSSD, pan Česal a pan Rybníkář. Doplňují je další kandidáti Mlejnského ODS (Chyba, Mentová) a Mlejnského JMND (Sedláková). Pomyslnou třešničkou na dortu je kandidatura pana Pechmana, v temných časech kandidujícího za ČSSD, r. 2018 zvoleného za SPD, nyní v zastupitelstvu s Robertem Vašíčkem „My co tu žijeme“.

Tento celkový politický spletenec Prahy 11 doplňují místní Piráti, kteří neváhali v roce 2018 s volebním heslem „Pusťte nás na ně“ uzavřít s výše uvedenými koalici, a pomoci tak těmto lidem obejít vítězné Hnutí pro Prahu 11, aby si udrželi kontrolu nad Jižním Městem.

Samotný D. Mlejnský letos není součástí žádné kandidátky. Jak ale vidíme, stále Jižní Město ovládají jeho přívrženci a posluhovači, rozmístění napříč politickými stranami, kteří jsou přímo spjati s dobou Jihoměstského Palerma. Všichni se letos pospojovali do různých uskupení s jediným cílem – odstavit Hnutí pro Prahu 11, které proti těmto mocným živlům, které v minulosti rozprodaly snad každý volný pozemek a nyní se snaží zabetonovat každý kousek zeleně, bojuje již 15 let.

Vliv výše zmíněných osob na městskou část a tím prakticky jejich výhru ve volbách umožňuje neznalost voličů místních kandidátů a stran, kteří se na Praze 11 neváhají spojit.

Víte, koho vlastně volíte?

Hnutí pro Prahu 11, lokální politické hnutí, jehož cílem je DÁT JIŽNÍ MĚSTO DO POŘÁDKU - tak, aby se tu dobře nejenom bydlelo, ale i žilo nám všem.

 


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit