29.09.2023 • 08:51 • týden 39

2023.01.HPP11.porada.vedeni• Hnutí pro Prahu 11 a první dny na radnici | FB

První lednový týden je za námi. Převzali jsme kanceláře, klíče, absolvovali porady vedení, Rady, koaliční jednání, schůzky s vedoucími odborů i dalšími pracovníky úřadu. Podepisovali jsme listiny, studovali směrnice, řády, interní normy a zejména věcné dokumenty a materiály ze svých gescí v rámci přebírání agendy po minulých členech Rady.

V našich kompetencích územního rozvoje, dopravy, financí i životního prostředí bylo okamžitě co dělat. Stavební záměry nečekají (naopak!), neřešené dopravní záležitosti přinesly řadu schůzek, veřejný prostor vyžaduje pozornost ve všech směrech a dobře sestavený rozpočet je základ všeho. Proto ROZPOČTU, jehož schvalování jsme jako nové vedení MČ rozhodli odložit už pár dní po našem nástupu, věnujeme maximum času a energie.

Rozpočet připravený předchozím vedením radnice má totiž řadu nedostatků. Jako červená nit se jím táhnou následky obří investice nad rámec možností MČ - rekonstrukce ubytovny Sandra. Nejen že vysála všechny rezervy, ale kvůli jejímu (bohužel již nutnému) dokončení jsou letos ohroženy všechny kapitoly rozpočtu! Největším problémem je podfinancování našich základních a mateřských škol. Hledáme úspory, kde se dá - v nesmyslných investicích, studiích pro studie, zbytných aktivitách. I přes špatnou finanční situaci a minimum času na přípravu se ale samozřejmě snažíme včlenit do rozpočtu také co nejvíce bodů z našeho volebního a koaličního programu.

Zejména v oblasti stavebních záměrů je velmi rušno. Investoři využili mimořádné vstřícnosti minulého vedení radnice a stavební záměry jsou připravené tak, že se na Jižní Město valí ze všech stran. Odcházející místostarosta Sedeke (ODS) řadu z projektů zasmluvnil participačními smlouvami, mnohé jsou v územních řízeních. Všem záměrům věnujeme od prvních dnů maximální pozornost!

Problémů k řešení je hodně, na všech budeme postupně pracovat. Stejně jako na zlepšení informovanosti občanů o tom, co se na Jižním Městě skutečně děje a o práci nové Rady MČ Praha 11. V každém případě mají nyní občané s naší přítomností na radnici jistotu hájení kvality bydlení i životního prostředí.

Vaši radní a starostka za Hnutí pro Prahu 11 - Šárka Zdeňková, Marek Milaberský, Ivana Hovorková, Libor Vrkoč


SZ.Haje• Nástup do funkce starostky je životní zážitek. Jak vypadal první novoroční týden? | FB

Pondělí - převzetí kanceláře, desítky podpisů, vstupních procesů, pozdravů a uvítání, porady a konzultace, zasedání Rady.

Úterý - škatulata v prostorách i personáliích vedení, schůzky, odbory, desítky konzultací k rozpočtu.

Středa - setkání s vedením IZS, přípravy ke stavebním záměrům, setkání kolem slavnostních obřadů MČ, úředně-formální povinnosti, další desítky podpisů.

Čtvrtek - zasedání Rady, úkoly a různě vyskakující nesrovnalosti a kauzy, gratulace a přání od občanů, první mediální přípravy na změny.

Pátek - setkání s řediteli základních i mateřských škol k rozpočtu, desítky emailů, rychle plnící se diář.

Nepochybuji o tom, že další týdny nebudou klidnější.. Ale co baví, to neunaví. Děkuji kolegům i úřadu za příjemný start do akce. A občanům za obrovské množství gratulací a milých dopisů.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit