29.09.2023 • 09:22 • týden 39

• Dobrý den, chceme vám znovu poděkovat za vaši obrovskou podporu,

pod otevřený dopis se podepsalo už 111 spolků z celé republiky a další se stále připojují. S poustu z vás nám také poslalo vaše příběhy, pokud jste nám svůj příběh dobré nebo špatné praxe ještě neposlali, budeme moc rádi, když tak učiníte. Na konci ledna jsme uspořádali debatní večer v městské knihovně v Praze, debatovat přišel i náměstek ministra MŽP pan Hladík, diskuzi si ze záznamu můžete pustit zde: Vy tu stavíte, my tu žijeme - debata o účasti veřejnosti Poslanci nyní jednání o návrhu zákona ve výborech a diskutují o podobě návrhu, druhé čtení v poslanecké sněmovně bude 7. března , zhruba v té době budou už rozhodnuti, jestli návrh na účast spolků podpoří či nikoli. Ze schůzek s poslanci víme, že zatím nejsou rozhodnutí a bude tedy záležet na tlaku veřejnosti. Prosíme vás tedy, abyste v průběhu února byli aktivní.

Další vlnou kampaně je psaní poslancům. S Arnikou jsme připravili formulář, skrz který můžete napsat všem poslancům > ŽÁDOST. Formulář také prosím šiřte mezi vaše příznivce. Budeme vděčni za sdílení VIDEA, příp. I dalších příspěvků na facebooku. Pokud se rozhodnete kampaň šířit na vlastních sociálních sítích, do této složky postupně nahráváme připravené materiály k volnému užití > DOKUMENT

Všechny naše materiály včetně textů a fotografií na WEBU, můžete využít (prosíme jen o uvádění jmen fotografů) . Potřebujeme, aby se o probíhající kampani dozvědělo co nejvíce lidí. Pokud budete chtít využít vaše e-mailové rozesílače, weby, facebooky či twittery, bude to skvělé.

Nakonec bychom vás rádi pozvali na happening 6.3. od 17:00 v Praze na Staroměstském náměstí. Plánujeme za každý podepsaný spolek postavit symbolicky jednoho člověka, který bude držet v ruce název spolku (tedy cca 111 lidí). Pokud se plánujete happeningu zúčastnit, budeme rádi, když nám dáte vědět. Nezoufejte máte-li to daleko, člověka, který bude držet název vašeho spolku seženeme a bude k dispozici video a fotografie. Pokud můžete oslovit nějaké známé osobnosti, které by na happening u mohli promluvit nebo byste rádi krátce promluvili sami, napište nám.

Děkujeme, vážíme si vaší aktivity bez které by to nešlo!

Mgr. Valentýna Heřmánková│ Arnika │ Arnika - Centrum pro podporu občanů
Seifertova 327/85, 130 00 Prague 3 │ The Czech Republic
tel.: +420 774 406 825│Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Chranime nase zivotni prostredi │ www.arnika.org
We protect our environment │ www.arnika.org/en


• Vláda pětikoalice chce v rozporu se svým závazkem v programovém prohlášení schválit novelu stavebního zákona, která definitivně utne možnost veřejnosti vyjadřovat se ke stavebnímu řízení. | ARNIKA

Chceme společně 6.3. od 17 hodin ukázat vládě i poslancům, že nám to není jedno. Že nám záleží na našem okolí a přírodě, že máme ústavní právo na příznivé životní prostředí a chceme, aby měla veřejnost možnost vyjádřit se ke stavbám, které na naše okolí mají vliv. Nenechte si tuto příležitost ujít! Prosíme přijďte v černém nebo tmavém oblečení. Helmy, pásky i transparenty budou k dispozici na místě. Staňte se jedním ze 140 statečných, kteří budou držet transparent se jménem spolku.

vy.tu.stavite.my.tu.zijeme

Přijdu podpořit na happening!

Nemůžete na happening přijít? Chcete udělat co se dá? Návrhy novely stavebního zákona a zákonů souvisejících, jsou nyní projednávány ve výborech poslanecké sněmovny.
Napište poslancům co si o novele myslíte! Každý email je nyní důležitý. > ZDE

Nedej se: Ministerstvo bez hlavy. V 18 minutách jasně a srozumitelně vysvětlena úskalí novely stavebního práva vlády Petra Fialy. Podívejte se proč již 140 spolků vyjádřilo svoje obavy! > VIDEO

Chceme, aby Praha byla příjemná pro život a dostupná všem.
S přátelským pozdravem, Václav Orcígr - Arnika ,Vedoucí kampaně Praha - město pro život, +420774406825 (kancelář), Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit