08.06.2023 • 08:11 • týden 23

2022.12.21.ZMC02.SZ.1

 

PhDr. Šárka Zdeňková z Hnutí pro Prahu 11 byla zvolena starostkou Prahy 11

Dne 21.12.2022 na 2. jednání ZMČ Praha 11 bylo zvoleno nové vedení Prahy 11 pro volební období 2022-2026. V jeho čele bude stát lídryně kandidátky Hnutí pro Prahu 11 PhDr. Šárka Zdeňková.

„Tento moment možná nebyl ani mým snem nebo výsledkem cesty na dráze politiky, ale přirozeného vývoje, který měl počátky v mém zájmu o moje okolí a o to, co se děje v městské části. Je za tím práce a úspěch mých kolegů a příznivců. Nominace je výsledek důvěry občanů, voličů, kteří to nevzdali,“ řekla ve svém nominačním projevu nová starostka Šárka Zdeňková, která bude mít ve své gesci také územní rozvoj a bezpečnost.

Spolu s ní usednou v Radě MČ i další členové Hnutí pro Prahu 11: Mgr. Ivana Hovorková, zvolená jako místostarostka s gescí životního prostředí; Bc. Libor Vrkoč, gesční radní pro dopravu, a Marek Milaberský, který bude mít na starost finance MČ.

Dalšími členy rady byli v souladu s koaliční smlouvou uzavřenou s PRAHA 11 SOBĚ a Piráti Praha 11 zvoleni PhDr. Jan Jaroš (P11S) jako místostarosta s gescí sociálních věcí a zdravotnictví, Michal Veselský (P11S/Zelení) s gescí školství, dosavadní starosta Jiří Dohnal (Piráti), který bude pokračovat ve své práci v gesci majetku, investic, prevenci kriminality a IT, Josef Kocourek (Piráti), gesční radní pro bydlení a otevřenou radnici, a devátým členem rady byla zvolena Mgr. Zuzana Böhmová, a to jako neuvolněná místostarostka pro sport, kulturu a digitalizaci.

Těšíme se na společnou práci pro Prahu 11 a občany Jižního Města!

Aktu zvolení předcházelo představení její osoby veřejnosti, záznam MČ Praha 11 > ZDE

Ke zvolení došlo ve 21h, záznam MČ Praha 11 > ZDE

Starostka Zdeňková se ujala vedení ZMČ, které pokračovalo volbou místostarostů a radních.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit