08.06.2023 • 08:07 • týden 23

prokop.je.vytrvalec• V souvislosti s ústavní stížností, kterou nedávno podal pražský opoziční pirátský zastupitel A. Zábranský ve věci tzv. politických trafik, respektive odměn ve funkcích v městských společnostech, jsme se podívali, jak je na tom zastupitel Prahy 11 a zároveň zastupitel hl. m. Prahy, O. Prokop (ANO).

Ing. Ondřej Prokop dostal od poloviny roku 2016 tyto funkce v městských firmách:

- dozorčí rada Zdroj pitné vody Káraný, a.s. 18 000 Kč / měsíc
- dozorčí rada PVS, a.s. 21 000 Kč / měsíc
- dozorčí rada Pražská energetika Holding, a.s. 17 800 Kč / měsíc
  + každoroční tantiéma 200 000 Kč (cca)
- dozorčí rada Operátor ICT, a.s. (býv. Operátor Opencard, a.s.) 10 000 Kč / měsíc
- představenstvo Jihoměstská majetková, a.s. Praha 11 (od r. 2015) 5 000 Kč / měsíc

 
Celkem tedy Ing. Prokop inkasuje z městských firem ročně přes 1 milión Kč.

“Jakékoli své politické aktivity permanentně dotuji. Na rozdíl od většiny ostatních mě politika neživí, tu dělám opravdu jako poslání s mrzkou odměnou a jako koníček.”

Zábavná jsou vyjádření Ing. Prokopa k těmto zjištěním z loňského roku:

Ondřej Prokop na webu HPP11 (2016.10.01 - 08:08) > “Jirko? Nějak nechápu? Já jsem psal, že dělám zadarmo, nebo co? Já jsem psal, že to dělám jako koníček, který mne neživí. Stejně jako Honza Říčař (ANO) i já mám příjmy úplně z něčeho jiného, než je politika a tu dělám opravdu jako poslání s mrzkou odměnou. Jak jsem psal, jsem neuvolněný jak na P11 tak na MHMP. Vzhledem k tomu, že v mé firmě jsem schopen svůj čas prodat za min. 900 Kč / hod, tak jakékoli své politické aktivity pernamentně dotuji a jsem u nich finančně ve ztrátě. Takže prosím bdi hlavně ty! Díky;-)"

Ondřej Prokop (2016.09.26 - 14:03) > “Možná by stálo za to napsat, že většinu funkcí, které jste vyjmenoval, vykonávám jako neuvolnený bez odměny nebo za minimální odměnu - veškeré své odměny uvádím dle etického kodexu v kazdoročním přiznání. Takže se každý může přesvědčit o jejich výši. Můj produktivní čas věnuji primárně svým firmám a tyto "komunální" aktivity vykonávám většinou pouze ve volném čase po večerech a víkendech, kdy většina ostatních nepracuje. Na rozdil od většiny ostatních mě politika neživí a dělám ji jako koníček." (zdroj)

Jak zmínili pražští Piráti: "Ing. Prokop se konečně také dočkal a může se hrdě hlásit ke svým kolegům politickým trafikantům. Primátorka Krnáčová (ANO) tak dodržuje svůj slib, že každý její zastupitel dostane alespoň 80 000 Kč měsíčně z rozpočtu města nebo městských firem."

PhDr. Šárka Zdeňková, Hnutí pro Prahu 11

Související:

• Odměny v Pražské energetice? Může jít o trafiky, vysvětluje Pirát ústavní stížnost

Návrat trafik. Firmy Českých drah hlídají politici ANO i ČSSD 


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit