08.06.2023 • 07:29 • týden 23

P8260044 • Letošní parné léto opět připomnělo velký deficit Jižního Města - koupaliště.

Malinký předražený krytý bazén Jedenáctka VS postavený za exstarosty Mlejnského venkovní koupaliště ignoroval a v Hostivařské přehradě již od června vládnou sinice. Za koupáním je nutné se vydat do jiných městských částí nebo mimo Prahu. Efekt odpočinku a relaxace je tak zejména pro rodiče s dětmi cestou ke koupališti a zpět smazán.

Konečně bychom chtěli na Praze 11 postavit městské koupaliště.

Máme předběžně vytipované tři lokality - hřiště u ZŠ Milíčov, park u bazénu a území Na Jelenách.

Koupaliste.MilicovNezatajujeme, že každá z těchto lokalit má své vady, které mohou realizaci zkomplikovat, nikoliv však znemožnit. Koupaliště se bude sestávat z bazénu pro plavce, dětského bazénu, vodních atrakcí, velké opalovací louky, dětského hřiště a sportovních hřišť.

Navštívili jsme krásné pražské koupaliště na Praze 8 - Ládví, které je příkladem, že i na sídlišti lze mít parádní koupaliště. Také mimopražská města nám mohou jít příkladem, jak ve ztvárnění, tak kvalitě a financování provozu.

• Pár snímků z koupaliště Ládví:

Také máme pro Vás připravenou možnost zimního sportovního vyžití - mobilní venkovní kluziště, které budeme provozovat na volné ploše u Modré školy na Hájích. Venkovní kluziště dostatečných rozměrů pro Jižní Město (cca 40 x 20 m) rozšíří možnosti zimního sportování zejména pro děti.

Napište nám: Kde byste chtěli mít na Jižním Městě koupaliště?

za Hnutí pro Prahu 11 Ing. Ladislav Kos a PhDr. Šárka Zdeňková

CHCETE KOUPALIŠTĚ NA JIŽŇÁKU? VOLTE HPP 11 - VOLTE Č. 1


• VIDEO: Koupaliště pro Jižňák | Billboardy Metodějova | VOLBY 2018 | 30.8.2018

Souhra okolností tomu chtěla, abychom Vám jedno z našich volebních témat znovu připomněli. Na ul. Opatovská se ocitly v těsné blízkosti DVA billboardy HPP 11 s tématikou koupaliště. Ne, nechceme zaplavit JM billboardy s koupalištěm, ani plýtvat penězi na propagaci. Plakát na jednom z billboardů byl dnes vyvěšen poslední den a zítra bude přelepen, zatímco na druhém byl dnes nově vylepen a bude zde po celou dobu kampaně - v případě stejného obsahu se jedná o nezvyklou událost. Ale možná, že i tato náhoda je signálem, že jsme se s koupalištěm "trefili do černého", resp. do potřeb Vás, obyvatel JM. Abychom této zprávě dodali patřičnou hodnotu i pro voliče, vyrobili jsme pro vás toto nové volební video, pořízené přímo na místě úkazu zdvojeného výlepu...

Událost zachytili Ladislav Kos a Martin Farmačka, HPP 11


Související:

Na Jižním Městě byl otevřen malý bazén za velké peníze

Na Jižním Městě otevřou nový sportovní areál za 650 milionů (05/2014)

A proč se nemůžeme koupat i venku? ptají se lidé v areálu za 600 milionů (06/2014)

Za sportoviště s bazény má Praha 11 zaplatit na 400 milionů. Opozice projekt napadá (05/2013)

Legendární chodovský bazén brzy otevře. Bude zklamáním? (04/2014)

Za sportoviště s bazény má Praha 11 zaplatit na 400 milionů. Opozice projekt napadá

• Videogalerie VOLBY 2018 > ZDE

• Občané P11 závidí koupaliště Prešovu > FACEBOOKPřidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit