29.09.2023 • 09:03 • týden 39

Ve volebním období 2010 - 2014 pracuje za Hnutí pro Prahu 11 osm zastupitelů, další kolegové pracují z pozic občanských sdružení / BD / SVJ. Z opozičních lavic bylo nemožné ovlivňovat rozhodování radnice, přesto se nám mnoho podařilo.

oddelicka

• Bráníme již roky Jižní Město před megalomanskými developerskými projekty.

Podařilo se nám stovkami hodin práce, připomínkami, odvoláními a žalobami zabránit mnoha nesmyslným záměrům a výstavbě obřích kancelářských komplexů na volných plochách. Většina staveb má stát na obecních pozemcích, které MČ prodala tzv. developerům v posledních několika letech. 

• Chráníme jihoměstskou zeleň před plošným kácením

Plánované výstavbě brání vzrostlé stromy a izolační zeleň. Bráníme proti kácení zeleň v lokalitách Háje, Litochleby, Roztyly, Milíčov. 

• Informujeme obyvatele Jižního Města.

Všechna důležitá rozhodnutí radnice zůstávají utajena. Podporujeme elektronický zpravodaj JMinfo a Roztylský info e-mail. Sami zajišťujeme internetové zpravodajství z jednání zastupitelstva (radnice přenosy v r. 2011 zrušila). Aktuální zprávy najdete na www.hpp11.cz. Již 4 roky vydáváme Jihoměstské noviny. Organizujeme veřejná setkání k nevítaným developerským záměrům výstavby. 

• Vyhráli jsme několik důležitých soudních sporů proti rozhodnutím radnice

Na Litochlebském náměstí uznal soud nezákonnost postupu radnice P11 a MHMP pro výstavbu mrakodrapu. Na Roztylech jsme vyhráli soud proti výstavbě bytových domů na louce u metra. Soud potvrdil nezákonnost navýšení pater i rozsah připravovaného bytového komplexu Na Výhledu, ul. Blatenská. Na Milíčově potvrdil soud nezákonný postup při likvidaci ohrožených živočichů. Soud zrušil územní rozhodnutí výstavby Milíčov-sever a Alitex. 

• Pracujeme v Zastupitelstvu MČ Praha 11, snažíme se uchránit majetek a rozpočet obce

Hnutí pro Prahu 11 má ZMČ 8 zastupitelů. Na každé jednání jsme připraveni, všechny naše podněty jsou koalicí zamítány. Zabránili jsme radnici realizovat prodej čtyř mateřských škol a několika pozemků. Odhalujeme „kouzla“ s přidělováním sportovních grantů (Dukla JM, TJ Chodov). Poukazujeme na nesmyslné utracení 2 miliard korun v letech 2013–14 (ubytovna Sandra, Zahrady Opatov, bazén). Nepřestáváme politiky koalice upozorňovat, že svým jednáním páchají pro obyvatele Jižního Města nevratné škody. 

• Podali jsme několik trestních oznámení na představitele radnice

Odhalujeme propletenec místních politiků, lobbistů a podnikatelů, kteří vytěžují Prahu 11 ve všech oblastech – prodeje obecních pozemků neprůhledným společnostem, výběrová řízení s předem známými výsledky a řetězec spřátelených osob napojených na rozpočet obce. 

• Díky naší práci vznikla celá řada článků a reportáží

Vyšlo nespočet článků o jihoměstských kauzách v novinách, na internetu i reportáží v televizi. Spolupracovali jsme na několika vydáních pořadů Nedej se, Reportéři ČT. Činnost starosty Mlejnského a jeho kolegů inspirovaly Michala Viewegha k napsání románu „Mafie v Praze“. Dne 18. září 2014 bude mít v KC Zahrada premiéru celovečerní dokument B. Tučka „Plán“. Stavební záměry a okolnosti jejich schvalování na Jižním Městě v něm hrají podstatnou roli. Lidé znají pojem „jihoměstské Palermo“. 

• Pečujeme o místní tradice a aktivity

Pořádáme pálení čarodějnic, opravujeme památky, pořádáme mikulášké nadílky, výlety do přírody, uklízíme okolí našich domů. 

• Nastartovali jsme spolupráci napříč Jižním Městem

Po působení v politice toužil málokdo z nás, máme normální povolání a vedeme normální životy. V srpnu 2006 vzniklo Chodovské hnutí pro Prahu, přidávali se lidé z Roztyl, Hájů, Opatova, Chodovce. O tři roky později se zrodilo Hnutí pro Prahu 11 jako spolupracující jednotlivci, občanská sdružení, BD a SVJ. Většina lidí nechává politiku před dveřmi bytu v domnění, že ji nemá sílu ovlivnit. Není to náš případ. Sedmým rokem se snažíme ovlivňovat věci, na které stačí naše síly. Jedno víme jistě: bez Vaší podpory se neobejdeme.

 

Zastupitelé MČ za Hnutí pro Prahu 11
a spolupracující občanská sdružení Jižního Města


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit