Mapa zástavby sociálních bytů na Praze 11 prosazovaná koalicí

Mapa plánované kontroverzní výstavby sociálních bytů MČ Praha 11 na stávajících parkovištích a zelených plochách dle následujícího seznamu > zde

 1. ul. Dunovského
 2. ul. Květ. vítězství x Valentova – penzion
 3. ul. Filipova
 4. ul. Bohúňova - kotelna
 5. ul. Bachova - kotelna
 6. ul. Donovalská x Ke Stáčírně
 7. ul. Hrudičkova
 8. ul. Mikulova
 9. ul. Podjavorinské
 10. ul. Exnárova
 11. ul. Opatovská x Mendelova
 12. ul. Prašná – parkoviště
 13. ul. Benkova x Mír. hnutí - parkoviště
 14. ul. Květ. vítězství x Ke Stáčírně – parkoviště
 15. ul. Ke Stáčírně – parkoviště
 16. ul. Hráského – parkoviště
 17. ul. Vojtíškova - parkoviště
 18. ul. Holušická – parkoviště
 19. ul. Gregorova – parkoviště
 20. ul. Opatovská – KD Opatov

Dne 21.12.2011 prosadila koalice na Zastupitelstvu Prahy 11 Schválení žádosti MČ Praha 11 na MHMP, aby jí byly svěřeny pozemky ve vlastnictví hlavního města Prahy v k. ú. Chodov a Háje pro výstavbu sociálních bytů
Kdo by si nepřál, aby obec-městská část  vlastnila sociální byty, které by naplňovaly její sociální úkoly. Jenže tento bohulibý požadavek dostane nepříjemnou pachuť, když si uvědomíme, jak se obec pod vedením stávající koalice sociálních bytů zbavila, například jejich rozdáváním svým věrným.

Tento požadavek vyžaduje dostatečné finanční zdroje obce jak pro vlastní výstavbu, tak pro následnou podporu sociálního nájemného, a navíc pro předpokládanou výstavbu je též zapotřebí najít v stávající zástavbě potřebné místo. Rozpočet MČ Prahy 11 pod vedením ODS je přitom dlouhodobě deficitní. Umisťovat novou obecní výstavbu na plochy zeleně nebo stávající parkovací plochy je naprosto šílený nápad, který povede ke zhoršení kvality života v okolí.

To, co na Jižním Městě chybí, nejsou sociální byty, ale občanská vybavenost včetně parkovacích ploch a také městská zeleň. Již dnes je hustota obyvatel Jižního Města o 50 % vyšší než činí pražský průměr, a tak další zastavování zeleně či parkovišť je holý nesmysl. Pokud by se měly na Jižním Městě stavět nové byty, tak by to měla být nadstandardní kvalitní výstavba, která by udržela na Jižním Městě i občany s vyššími příjmy, kteří dnes z Jižního Města odcházejí. Uvolněné místo v původní zástavbě po těchto občanech může být přitom ihned využito jako základna pro obecní sociální bydlení s přirozenou integrací do společnosti. Pokud budeme jednotlivé sociální případy koncentrovat do sociálních domů, zaděláváme si do budoucna na problémy, které dnes musí řešit policie v sociálně vyloučených lokalitách.

Myšlenka stavět oddělené sociální obecní domy na Jižním Městě není nová a byla - například použita i pro ospravedlnění opakovaného navyšování míry využití území na Milíčově. Ovšem ve chvíli, kdy byly opakované úpravy územního plánu dosaženy, MHMP prodal pozemky soukromému investorovi ke komerční výstavbě a MČ Praha 11 nezískala přes četné proklamace ani jeden byt pro sociální účely. Nakonec sešlo na Milíčově i z plánované občanské vybavenosti.

Občané Jižního Města investovali a investují nemalé finanční prostředky do zvelebování svých bytů a domů. Realizace plánů sociálních domů-bytů povede nejenom ke snížení kvality života na Jižním Městě, ale bude mít za následek i snížení tržní hodnoty nemovitostí včetně privatizovaných bytů.

Zděnek Kvítek, zastupitel HPP 11

Komentáře  

+12 # Zuzana Malá 2012-01-23 17:18
Na Úřední desce Prahy 11 je od 16.1.2012 po číslem evidenčním 40/2012 vyvěšen "ZÁMĚR úplatného převodu 38 BJ v ul. Blatenská čp. 2147-2148 v k.ú. Chodov". Dům, kde se byty nacházejí je součástí objektu, kde sídlí DPS Blatenská 2146. Plně chápu obyvatele bytů, že budou rádi, když dostanou byt do osobního vlastnictví. Nerozumím však MČ P11, že se nyní svých bytů zbavuje, když má potřebu stavět nové byty pro sociální bydlení.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Honza 2012-01-25 14:41
Další nehorázný nápad stávající koalice, jak svým voličům zhoršit životní prostředí.Před volbami slibovali více zeleně.
Místo toho pokračují ve vyhledávání příležitostí jak umožnit developerům zahustit Jižní Město.V Praze 11 jsou překračovány limity životního prostředí.Další výstavba situaci ještě zhorší, což je nezákonné.Hlavn ě když developeři a jejich pomahači vydělají.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Petr Carda 2012-09-30 12:49
Hádám, že všechny lokality jsou dostatečně daleko od klidných hnízdeček panů radních.
Nicméně s přihlédnutím k objektivním faktům: V běžném dnu není kam zaparkovat auto, zeleně rapidně ubývá, kriminalita se neustále zvyšuje, městská část není schopná zajistit ani bezpečnost ani čistotu prostředí....
... a za těchto okolností chce ještě zvyšovat hustotu obyvatel, o které není schopna se dostatečně postarat?

Páni radní by si měli uvědomit, že volby se blíží, nasranost obyvatel stoupá a uchlácholení hezkými slovíčky působí jen na debily. A tak se ptám, mají nás páni radní za mentálně méně schopné? Evidentně ano a uřáží mne to.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Jan K. 2012-10-01 10:46
A jak se proti tomu branit? Existuje nejaka petice?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Jarda Daňhelka 2012-10-03 15:59
Není kde nakupovat, není kde parkovat, je málo zeleně, hustota obyvatel je už tak dost vysoká, kriminalita roste a sociální byty jsou tu skoro všechny. To je snad málo argumentů proč by se mělo řešit nakupování, perkování, zelené plochy, případně zvýšení bezpečnosti? Myslím, že další výstavba lidojemů je naprosto nežádoucí a kácení zeleně také. Víc nemám co dodat, snad jen to, že podepíšu jakoukoliv petici PROTI tomuto záměru. JD
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Petr Carda 2012-10-03 16:37
Cituji Jarda Daňhelka:
Není kde nakupovat, není kde parkovat, je málo zeleně, hustota obyvatel je už tak dost vysoká, kriminalita roste a sociální byty jsou tu skoro všechny. To je snad málo argumentů proč by se mělo řešit nakupování, perkování, zelené plochy, případně zvýšení bezpečnosti? Myslím, že další výstavba lidojemů je naprosto nežádoucí a kácení zeleně také. Víc nemám co dodat, snad jen to, že podepíšu jakoukoliv petici PROTI tomuto záměru. JD


Krásný den,

mno určité důvody pro takové chování jsou. Stačí dostat do ruky drobnou informaci, která říká, že obec (městská část) dostává část daní z příjmu odvedených občanem, který má trvalé bydliště hlášené na jejím územím.

Vzhledem k tomu, že MČ rozjela vcelku velkorysé projekty za více než velkorysé ceny a ještě zajímavější finanční toky, je třeba aby pro tyto projekty, když už je rozjela, našla také nějaké zdroje. To může udělat jen zvýšením příjmů a toho může dosáhnout buďto prodejem majetku (a to dělá) nebo zvýšením dalších příjmů (a to se snaží dělat taky).

A jak se tak dívám, je zcela zřejmé, že současným obyvatelům a voličům se to nelíbí.

A propos... kde je ta petice, kterou mám podepsat?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # monika boháčová 2012-10-08 22:11
páni politici si pod sebou právě úspěšně vykopali hrob. domnívám se, že s takovýmto záměrem nemůže souhlasit nikdo, snad jen ten sociálně slabý občan. jde o zcela nekoncepční urbanistický zásah, který ukazuje na naprostou omezenost a neodbornost v rozhodování. jaký smysl má zaplňovat ještě více již tak přehuštěnou zástavbu? proč se volná prostranství nevyužijí pro rozšíření ploch zeleně? proč se radnice nesnaží zpříjemnit obyvatelům jižního města alespoň trochu život, když už musí bydlet v těch odporných socialistických panelákových krabicích? proč jim to nekompenzovat kvalitou veřejných prostranství nebo kvalitou vybavenosti? každou chvíli se tu konají nějaké festivaly či happeningy (např. street for art, zaměřený na kvalitu veřejného prostoru), s podporou vedení JM, ale bohužel zůstává jen u nápadů a reálný dopad není žádný...a to nemluvím o dopravní zátěži, se kterou při navrhování nové zástavby nikdo nekalkuluje...s taví se dál a dál, ale kapacita komunikací je už teď vyčerpaná a ve špičkách někdy silnice připomínají spíše parkoviště.
na jižním městě jsem vyrůstala, ale v posledních měsících uvažuji o odchodu do místa s přijatelnějšími životními podmínkami. tohle je skutečně poslední kapka...z JM se postupně a nevyhnutelně stává ghetto...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist