Vzpomínka na Petra Kopala

V úterý 24. ledna 2012 dobrovolně odešel z toho světa Mg. Petr Kopal, člen Zastupitelstva Městské části Praha 11 v letech 1988 až 2006.

Petr byl člověk, jemuž nebyl lhostejný svět, ve kterém žil. Vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy a jako pedagog nejen léta učil na ZŠ Schulhoffova, ale staral se zejména o sportovní vyžití jihoměstských dětí. Neúnavně pro ně organizoval rozmanité aktivity, soutěže a turnaje; byl úžasný trenér, hlavně fotbalu a futsalu, ale i florbalu, volejbalu a vybíjené. Byl i obětavý vedoucí turistických oddílů, na Jižním Městě založil také klub deskových her.

Petr taky hodně psal, byl dobrý novinář, rád a dobře fotografoval, hlavně přírodu a děti. Přírodu miloval, rád se do ní vracel a k lásce k přírodě a citlivému zacházení s ní vedl i své svěřence. Petr měl rád své blízké, kamarády, přátele, ale hlavně měl rád děti. Dětem a práci pro ně věnoval celý svůj život.

Petr Kopal byl laskavý a obětavý člověk, kterého těšilo starat se druhé, ale byl to i člověk, který dokázal pevně stát za svými zásadami. Petr byl čestný, nebojácný, pravdomluvný a poctivý. Takoví lidé to nemívají v životě moc lehké a někdy tíhu života neunesou.

Věnujme mu, prosím, tichou vzpomínku!

Daniela Jungmannová a Radka Soukupová

Komentáře  

+6 # Bočko 2012-04-15 11:26
Byl jsem pred lety jeho zakem na ZS Schulhoffova. Kdyz jsem se dnes dozvedel tuto nestastnou zpravu, popravde mne pichlo u srdce. Je to jiz 15 let, co jsem ze zakladky odesel, presto mam prave Petra v zivych vzpominkach. Proc prave Petra? Protoze tento clovek pro deti neco delal, on pro ne opravdu neco delal. Svou cinnost chapal jako poslani, ktere dokazal naplnit, byl v nem vice, nez uspesny. Petr byl clovek s velkym Č!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # David 2012-05-27 15:35
Petra Kopala jsem znal přes jednoho svého kamaráda, párkrát jsem s ním mluvil, byl to bezesporu dobrý a slušný člověk, který se snažil dělat něco pro druhé a dělal to poctivě. Petr nás také učil softball v 9. třídě na ZŠ Mikulova - rok 1992. Dofám, že na něj všicni, kdo se sním měli možnost setkat, budou vzpomínat jen v dobrém.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Josef,Petr,Věra 2012-09-12 18:14
Petr byl náš dlouholetý rodinný kamarád, kterého jsme měli moc rádi. Bohužel jeho morální kredit byl na současnou dobu příliš vysoký a vše čím se tato nešťastná společnost projevuje ho nesmírně trápilo. Pro svojí skromnost, ochotu vždy pomoci nezištně druhým a zároveň neuvěřitelnou čestnost to měl mezi současnými ziskuchtivými vlky moc těžký. Oni ho totiž ani nemohli pochopit. Takový člověk Vám nejvíce chybí, když již není a vy si teprve uvědomíte tu jeho velikost. Nikdy na Tebe Petře nezapomeneme a čím dál poznáváme jak nám chybíš, ale jak vůbec chybíš této společnosti, aby byla lepší. A všem co mu házeli klacky pod nohy, vzkazuji - STYĎTE SE """"""""""""""" """"""""""""""" """"""""""""""
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Hugo Hampejs 2012-09-13 20:34
Péťa byl fajn. Měl rád děti hlavně na víně. Znám ho ze ZŠ Angelovova a byl kamarádský a miloučký ke všem lidem na světě tomhle. Péťo budeš nám chybět! Budeš navždy v našem žaludku! Péťo pláči za tebe!! Byl jsi nejlepší kantor! Tvé maskáčové tepláky to dokazovali... R.I.P. Ted již nosí maskáče v nebesích.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist