Lidé v místech - komunitní projekt Chodovské tvrze

Vedení Kulturního centra Zahrada, resp. Chodovské tvrze se trpělivě snaží o probouzení komunitních aktivit mezi panelovými domy. Na první pohled to vypadá jako protimluv - téměř každého totiž napadne omílaná námitka o jihoměstské anonymitě, o neochotě ke komunikaci, ke vzájemnému setkávání.

A přesto: na Chodovské tvrzi se odvážně pustili do dlouhodobého projektu „Lidé v místech“. Jedná se sice o cyklus přednášek: o umění ve veřejném prostoru, o architektuře, o literatuře, o přírodě, o mezilidských vztazích či rodině. Přednášky jsou ale zároveň příležitostí k vzájemnému setkání lidí, kteří si chtějí o nových poznatcích povídat. Je to také prostor pro úvahy o budoucnosti Jižního Města, o budoucnosti našeho společného domova.

Kdo nemá odvahu sdělit své názory ostatním, může jen poslouchat. Ostatní diskutují, reagují na přednášejícího či si tiše zapisují.
Projekt „Lidé v místech“ je nejen pro přemýšlivé lidi, kterým není osud Jižního Města lhostejný; je určen všem, kdož mají rádi setkání a nový pohled na známé skutečnosti. Patříte-li mezi ně, pak jste každý druhý čtvrtek v měsíci v podvečer vítáni.

Ing. Radka Soukupová, zastupitelka za Hnutí pro Prahu 11

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist