Koalice (ODS-ČSSD-PP) za podpory KSČM pokračuje v nevýhodných prodejích pozemků

Na zastupitelstvu MČ P11 konaném dne 12.3.2012 byl schválen hlasy ODS,ČSSD,PP a KSČM prodej pozemku v ul.Turkova (Renault A.M.O.S. Otava). S prodejem nesouhlasili zastupitelé HPP11 a TOP09. Tento prodej patří k dalším nevýhodným prodejům pozemků, které byly realizovány za starosty Mlejnského.

Rada MČ si nechala vypracovat posudky, které podle jejího názoru ukazují na nevýhodnost dosavadního nájemního vztahu těchto pozemků a rozhodla se je prodat. Záměr prodeje  vyvěsila na úřední desku, aniž by o prodeji informovala dosavadního nájemce, přestože má tento na pozemky nájemní vztah do r.2041. Zda se dosavadní nájemce vzdal předkupního práva na pozemky svobodně, o tom můžeme jen spekulovat. Protože však investoval nemalé prostředky do budov – prodej a servis osobních automobilů, je rozhodnutí o prodeji tohoto pozemku vážným narušením podnikatelského prostředí. Paradoxem pak je, že s prodejem souhlasila jak ODS, která má podporu podnikání ve svém programu, tak i strana z druhého konce politického spektra - KSČM. V prostředí Prahy 11 jsou prostě veškerá rozlišení na pravici a levici smazána rozdáním „trafik“ pro příslušníky obou stran.

Ke koupi se přihlásil jediný zájemce, fyzická osoba – J. K., přesto byl akt prodeje dotažen až do schválení zastupitelstvem.

Místo ročního nájmu – 1. tis.Kč tak MČ P11 prodá pozemek za 25mil.Kč. Pokračuje tak výprodej městského majetku, zejména pozemků a bytů. Jižnímu Městu tak za několik let hrozí fatální absence rozpočtových příjmů, protože se postupně zbaví veškerého majetku, který by tyto příjmy mohl přinášet. Je tak preferováno rychlé a nehospodárné získání finančních prostředků a jejich rychlé utrácení přes neprůhledná výběrová řízení, před stabilním rozvojem městské části.

Ing. Radka Soukupová, zastupitelka za Hnutí pro Prahu 11

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist