Články

• Změna Z2832/00: kdo potřebuje ohýbat územní plán?

• Tento článek byl cenzurní Radou MČ P11 ANO a TOP (ve složení Jirava / Lepš) zamítnut. Autorovi byly nařízeny úpravy, se kterými autor zásadně nesouhlasí. Článek v celém znění zveřejňujeme na webu HPP 11, aby si čtenář uvědomil, jak důležité informace mu jsou zastupiteli a radními ANO / TOP zatajovány, jaké jsou v Klíči cenzurovány.

Hnutí ANO a TOP po dvou letech sbírání odvahy vykročila ve šlépějích minulé pro developerské garnitury a zcela zapomněla, že stejné chování jí ve volbách 2014 srazilo vaz. Členové ANO / TOP se již nemají za koho schovávat, ačkoliv Jiřího Štylera odvolali s podporou pana Mlejnského a dalších obviněných / vyšetřovaných, za všechny své kroky se budou zodpovídat obyvatelům Prahy 11 sami.


Novy.Opatov.16• Změna Z2832/00 - kdo potřebuje ohýbat územní plán?

V současné době je v Praze projednávána změna metodiky stávajícího územního plánu. Klub HPP11 podporuje kritické připomínky k této změně, které vypracoval Odbor územního rozvoje Prahy 11 z těchto důvodů:

V době nedávno minulé exstarosta Dalibor Mlejnský a jeho kolegové (někteří z nich jsou stále zastupiteli Prahy 11) nevýhodně rozprodávali pozemky ve správě Prahy 11 developerům (za což jsou dnes trestně stíháni).

Na těchto pozemcích docházelo k tzv. úpravám územního plánu - administrativním úkonem byla výrazně navyšována zastavitelnost pozemků, developer mohl postavit více bytů a maximalizovat svůj zisk (se všemi souvisejícími dopady na dopravu, životní prostředí a prohlubování deficitu občanské vybavenosti).

Tyto úpravy probíhaly v tichosti na Magistrátu, bylo třeba pouze podpisu šéfové tehdejšího Odboru územního rozvoje paní Cvetlerové a souhlas radních Prahy 11. Občanské sdružení Arnika odhaduje, že tímto způsobem vzrostla hodnota pozemků vlastněných developery po celé Praze o miliardy korun.

Na Praze 11 byly takto "upraveny" např. pozemky přichystané na stavbu záměrů Nový Opatov, mrakodrapu na Litochlebském nám., garáží Nešporova, obytných souborů Na Výhledu, Bytový park Roztyly apod.

Kde se vzala tato neobvyklá vstřícnost vůči developerům? Nebylo by pro Prahu 11 výhodnější provést zhodnocení svých pozemků úpravami územního plánu ve vlastní režii a následně je prodat za podstatně vyšší ceny?

Některé projekty, umísťované do smíšeného území, radní Prahy 11 povolili jako tzv. výjimečně přípustné stavby, resp. schválili výjimku z pravidla, že ve smíšeném území žádná z funkcí (byty vs. administrativa atd.) nesmí převýšit podíl 60% z celkových hrubých podlažních ploch stavby. Tímto způsobem mohla vzniknout monofunkční zástavba, tedy např. pouze byty nebo administrativa bez jakékoli občanské vybavenosti. Ukázkovým příkladem je plánovaný kancelářský komplex Nový Opatov.

Administrativnímu schvalování úprav územního plánu udělal přítrž až nedávný rozsudek Nejvyššího správního soudu, který jednoznačně označil za protizákonné navyšování intenzity využití ploch formou úprav územního plánu. Úpravy lze tedy nyní pořizovat ve stejném režimu jako změny územního plánu, tedy za účasti veřejnosti a dotčených orgánů státní správy (což je proces na cca 2 roky).

Toto omezení začalo zřejmě někomu vadit, a tak byla v dílně Institutu plánování a rozvoje hl.m. Prahy (IPR) upečena změna Z2832, která mimo jiné ruší uvedené pravidlo, že ve smíšeném území žádná z funkcí nesmí převýšit podíl 60% z celkových hrubých podlažních ploch stavby a dále obchází výrok soudu a znovu zavádí možnost úpravy územního plánu, přestože jen o jeden stupeň zastavitelnosti.

Schválení těchto úprav by mělo být pouze na rozhodnutí stavebního úřadu – opět zde vzniká prostor pro korupci či případný nátlak na úředníky. Ptám se, kdo má zájem měnit zavedenou a zákonnou metodiku platného územního plánu, navíc v době, kdy je připravován zcela nový územní plán (tzv. Metropolitní plán)?

Na 17. jednání Komise pro strategické územní plánování jediný ze členů - pan Ondřej Prokop (ANO 2011) - nepodpořil kritické připomínky k diskutované změně Z2823. Představitelé TOP09 rovněž neskrývají své sympatie pro zmiňovaný kontroverzní projekt Nový Opatov. Nezbývá, než se jen ptát PROČ? Náklonost k developerům je zřejmě jeden z důvodů, který ANO a TOP09 spojuje s lidmi pana Mlejnského, se kterými dne 16.11.2016 odvolali starostu Prahy 11 ing. Jiřího Štylera.

Hnutí pro Prahu 11 a Jiří Štyler


• Galerie Nového Opatova:

 

Komentáře  

+4 # Štěpán Mrázek 2016-11-18 14:54
Pěkný den,

jen malá poznámka k tomu poslednímu odstavci - Žiji na Opatově od narození (30 let), velmi rád bych si koupil na hypotéku byt v Zahradách Opatov, tzn. rád bych na Opatově žil i v budoucnu. A přesto (nebo spíš právě proto) si moc přeji realizaci projektu Nový Opatov! Možná se Vám to zdá neuvěřitelné, ale jsou lidé, kteří chtějí modernizaci JM.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Martin Farmačka 2016-11-20 15:57
Pane Mrazku, pak vam ze srdce nepreji, abyste mel okna na zapad - budete na sebe vzajemne mrkat s kanclikama pana Sklenky. Vlastne ani na sever, tam nonstop svisti autobusy Podjavorinskou. Vyhled na jih je brutalni sam o sobe: vysoky socialni barak zakoupeny garniturou pana Dalibora za 336 mega je dodnes "tvrdy orisek". Na vychode budete mit okna do dvora, procez vychod slunce nikdy neuvidite... takze jestli o tohle stojite, urcite s hypotekou nevahejte. To je tak, kdyz se stavi na mistech, kde se stavet nema... proste novostavby obklopeny kancelarskym betonem nebo autostradami. 2+kk pres tri mega? Dosla mi slova a myslim si o "modernim bydleni" svoje. Podekujte tem, kteri s touto vystavbou souhlasi. Nechcete radeji baracek v Ujezdu u lesa Milicova? Ono se stavi, staci se rozhlednout.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Štěpán Mrázek 2016-11-20 21:55
Pane Farmačka, je jasné, že se v téhle věci neshodneme. Já chci bydlet v hlavním městě, nejlépe na metru a tudíž rozhodně neočekávám, že bych měl mít výhled do lesa a že mě bude probouzet zpěv ptáčků. Naopak bych chtěl, aby v mém okolí bylo dostupné vše, co k životu potřebuji. Například restaurace, kterých je na JM pomálu, čemuž se nelze divit, když je JM přes pracovní den mrtvé, protože většina obyvatel odjíždí za prací mimo JM. Spíš je pro mě otázkou, zda je pro Vás a Vaše kolegy život ve městě to pravé ořechové.

Co se týče výhledů z mého snad budoucího bytu, tak to prosím nechte na mě. Mimochodem na "sociální barák" koukám z cca 50 metrů již 30 let (ulice Šalounova) a není to taková tragédie. Spíš by to chtělo trošku regulovat nájemce této budovy, kteří v současné době nejsou úplní svatoušci. Zkrátka pokud by se zrevitalizovalo okolí metra Opatov (realizace Nového Opatova) a pokud by se něco udělalo s Central Parkem, tak je to pro mě ideální prostředí k bydlení. Takže mi tady neříkejte, že Zahrady Opatov jsou na místě, kde se nemá stavět, to je pouze Váš názor. Já ho rozhodně nesdílím. A mimochodem, rozumně velké 2kk v Praze pod 3 miliony neženete. Ale doufám, že Váš názor na Zahrady bude sdílet co nejvíce lidí a tudíž bude v aukci co nejmenší konkurence :)

Jinak baráček na Újezdu bych chtěl moc rád, ten projekt, co se tam nyní realizuje, je moc pěkný. Kdyby tam ještě vzniklo slibované golfové hřiště, tak by to pro mě bylo bydlení snů (z doslechu ale vím, že se snažíte blokovat různé stavby i u našich sousedů, takže to zatím moc nevypadá). Bohužel 8 milionů na baráček mi asi banka nepůjčí, tak budu muset být rád za byt v Zahradách.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Roman Vacek 2016-11-21 09:19
Vy chcete, vy chcete, ale co ty tisíce lidí co tam už bydlí a nechtějí se roky dívat do staveniště a pak do dalšího baráku, přičemž se sníží cena jejich bydlení a kvalita života? Ti mají přednostní právo, protože tam už bydlí v okolí, ti si mají říct, co a jak...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Štěpán Mrázek 2016-11-21 10:40
O jakých tisících to mluvíte? Na staveniště by se dočasně dívala maximálně první řada domků Starého Chodova, což je tak stovka lidí. A kvůli tomu radši celý Opatov zakonzervujeme a necháme ho v tom úžasném stavu, v jakém je? To je Vaše řešení? Že Vy jste obyvatel Starého Chodova?

A rozhodně si tedy nemyslím, že by stavba Nového Opatova snížila cenu jakékoliv nemovitosti v jeho okolí, myslím si pravý opak.

Tak nevím, kdo je sobecký? Jestli já, když podporuji projekt, který pro tisíce občanů JM přinese pracovní místa, obchůdky, restaurace a celkově kultivované prostředí a nebo Vy, když chcete tento projekt zablokovat kvůli stovce starousedlíků. Uvědomte si, že žijete ve městě, vesnice to bývala hodně dávno...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Roman Vacek 2016-11-21 13:09
Bavím se o zástavbě celého Jižního města, když teď nebudeme stát za nimi, oni nebudou jednoho dne stát za námi, až nám tu něco budou chtít postavit...

Ano, dívat se do staveniště a pak do dalšího baráku místo do přírody skutečně snižuje kvalitu života a cenu nemovitostí, stačí problematika automobilů, které budou muset někde parkovat, např. místo zeleně...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Roman Vacek 2016-11-21 13:10
A mínusujte si pánové od Mlejnského a developerů jak chcete, mam pravdu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Štěpán Mrázek 2016-11-21 15:12
Paranoia je zákeřná ;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Roman Vacek 2016-11-23 12:29
To není paranoia, že sem chodí Mlejnského lidi, to je fakt... mezi ně už počítám i Tibora a spol.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # Kováč 2016-11-23 12:39
A chodí sem i Angela Merkelová a Donald Trump :-). Ještě tu ale podle statistiky Farmčáčka nebyl Abú Bakr al- Bagdádí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Roman Vacek 2016-11-23 12:48
Ne, ale vy sem třeba chodíte, byť jste slíbit, že už nebudete, máme vám tedy věřit? :(

Jak to, že nejste v práci? :(
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Roman Vacek 2016-11-23 12:50
"vy sem třeba chodíte, byť jste slíbil, že už nebudete, máme vám tedy věřit?"

Teď je to správně.

Jinak by mě zajímalo, jestli píšete z práce, asi si to ověřím přes pana Farmačku a IP adresy a přes 106/1999, pane úředníku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Michal H. 2016-11-24 18:12
Neslíbil Kováč už několikrát, že zde nebude psát nesmysly? Je to pořád stejné, je to pořád stejné, je to pořád stejné...

Jinak dík za kultivovanou diskuzi, je zajímavé si přečíst názory obou stran (zastánci zachování zeleně versus zastánci zástavby volných ploch).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Štěpán Mrázek 2016-11-21 15:11
Jistě, tak se koukněte na ceny nemovitostí například na Pankráci nebo na Brumlovce... Ale to nemá smysl Vás přesvědčovat, máte svůj názor na to, jak by JM mělo vypadat, já mám jiný, což je ale naprosto v pořádku. A to je mimochodem podle mě největší problém HPP11 - že nekáží připustit, že by někdo mohl mít jiný názor než oni. Jakmile s nimi někdo nesouhlasí, tak je okamžitě označen za kamaráda pana Mlejnského.

No nic, doufám jen, že se situace na Opatově vyřeší ke spokojenosti většiny. Hezký den.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Štěpán Mrázek 2016-11-21 15:13
*nedokáží
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Roman Vacek 2016-11-23 12:31
Tak opět:

Senátor Ladislav Kos: "V posledních několika letech bylo na P11 postaveno cca 2000 bytů. Pokud rozvoj MČ posuzujete pouze podle množství nových bytů, pak budete jistě nadšen z "rozvoje" Prahy 15. Umístila se poslední dva roky na prvním místě mezi MČ v počtu nově postavených bytů. Ale bydlet byste tam jistě nechtěl. Nájemné nestoupá prudce, ale mírně a stoupá na všech MČ Prahy přibližně stejně. Smiřte se s tím, že občané P11 si další masivní zástavbu nepřejí a budou i nadále dávat radnici najevo."

Takže stále platí má výtka: A s každou výstavbou se zlevní byty majitelů... protože budou čumět jiným do bytu a staveniště místo do zeleně. A zhorší to kvalitu života...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-6 # Štěpán Mrázek 2016-11-23 12:58
Nerozumím tomu, proč mi sem vkládáte názor pana Kose. Absolutně nechápu, s jakým mandátem říká, že občané Prahy 11 nechtějí další zástavbu! Říká, že v posledních letech bylo na Praze 11 postaveno cca 2000 bytů. Už ale neříká, že kdyby to bylo na něm, tak se tu nepostaví nic. Už jen proto, že většina z těchto bytů je z projektu Milíčovský háj, který je pro pana Kose trnem v oku. A přitom nesmyslně.

Nicméně Pan Kos nikde nepíše o snížení ceny nemovitosti v závislosti na výstavbě administrativní ch budov v okolí. Takže nevím, čím přesně se to Vaše tvrzení potvrdilo? Ukažte mi nějaký důkaz, kde se snížila cena bytu po stavbě administrativní budovy v okolí. A jestli se nějak změní kvalita života? To je pouze subjektivní. Já si naopak myslím, že by se výstavbou Nového Opatova kvalita života v této oblasti zvýšila.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Roman Vacek 2016-11-23 13:39
Asi proto, že HPP11 získalo 33% hlasů a vyhrál jim i senátor letos... má určitý mandát, i jako zastupitel za nejsilnější klub na Praze 11.

Neříká se, kdo v nich bydlí? No to se neříká ani u těch nových co chcete stavět vy, ne? :)

Ano, výhled mění cenu bytu, na to jsou důkazy. Když budete mít výhled do baráku místo do zeleně, tak to sníží poptávku a tím i cenu...

Hezký den :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Štěpán Mrázek 2016-11-23 22:08
Ad 1. věta - to ale neznamená, že občané nechtějí žádnou zástavbu. Máte sice pravdu, že 330 občanů volilo HPP11, ale naopak 67% občanů ne! A na to je potřeba brát ohled! A výsledky senátních voleb jsou spíš k smíchu. Např. na Praze 15 většina lidí ani neví, kdo nějaký Kos je, volili jen proti ANO. Kdyby ve druhém kole byl někdo jiný, než zástupce ANO, tak by výsledky asi dopadli trošku jinak, ale to je spekulace. Navíc se stačí podívat na volební účast, ta vypovídá o všem...

Ad 2. věta - nerozumím na co reagujete, nějak jsem to nepochopil...

Ad 3. věta - Za prvé, zajímalo by mě, které byty by měly po výstavbě Nového Opatova výhled místo zeleně do baráku. Nebo myslíte místo skládky do baráku? Za druhé, existují zase jasné důkazy, že moderní výstavba výrazně zvýšila cenu nemovitostí v okolí. Viz zmiňované zvýšení atraktivity Pankráce a tím výrazné zvýšení cen nemovitostí v této lokalitě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Roman Vacek 2016-11-24 12:25
TOP09 a ANO tu také bojovaly proti divoké zástavbě, byť jen jako volební tahák, to víme dnes. Takže většina lidí to nechtěla.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Roman Vacek 2016-11-24 12:26
Myslím místo zeleně do baráku. Moderní výstavba není zahušťování za každou cenu.

Určitě je možná výstavba, ale zde už je skoro všude plno...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Roman Vacek 2016-11-24 12:27
Jasně, takže výhled do baráku co je pár metrů od vás určitě zvýší cenu bytu, když předtím jste viděli lesy a louky :)

Aha, chápu... Hezký den :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Roman Vacek 2016-11-24 15:02
Nebo aspoň jste viděli parčík a ne hned další beton!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Ladislav Kos 2016-11-24 14:34
Přínos výstavby velkých administrativní ch komplexů, jakým by měl být Nový Opatov, si můžete ověřit u The Parku Na Chodově. Zaměstnáno minimum obyvatel P11, obsazená veškerá parkovací místa v okolí, stavba zajišťuje odraz hluku z dálnice do starého Chodova. A pokud chcete vidět přínos nové bytové výstavby pro stávající obyvatele, běžte se podívat do Janovské ul. na Praze 15. Takhle si představujete rozvoj Prahy 11?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Štěpán Mrázek 2016-11-24 19:38
Více méně ano.

The Park považuju za povedený projekt. Vizuálně se mi líbí, snížil hluk z dálnice pro obyvatele sídliště. Z mého pohledu ideální místo pro takovouto výstavbu. Že tam pracuje málo občanů P11 není chyba projektu. Parkování je tragické na celém JM.

Přínos administrativní ch budov je obecně v tom, že i přes pracovní den daná lokalita "žije", což otevírá možnosti pro různé typy podnikání, např. restaurace, z čehož pak těží i místní.

V Janovské ulici to znám. Nepřijde mi to nějaké přehnané. Je otázkou, zda společně s novými byty neměla vzniknout nějaká dodatečná občanská vybavenost (školka?), ale to nedokáži posoudit, jestli by se uživilo? Nějaká dětská hřiště tam vznikla co vím a staví se tam Kaufland, což jistě pro místní přínosem bude. Spíš je otázkou, čím tato výstavba místním občanům uškodila? Už nemají výhled na překladiště?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Varlam 2016-11-18 15:15
"Modernizaci" nebo zástavbu za každou cenu?

Hezký víkend.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Ondřej Prokop 2016-11-18 15:31
Prosím o vymazání mého jména z článku v první větě:

"Tento článek byl cenzurní radou Klíče ANO / TOP ve složení Prokop / Lepš upraven do "neškodné podoby"

K článku jsem nedal žádné stanovisko, neb redakční rada se od léta nesešla. Klíč a jeho obsah řeší Rada města ve které nesedím. Věřím, že máte dost slušnosti na to uvést tyto informace na pravou míru. Děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Roman Vacek 2016-11-18 15:46
Jste v redakční radě a také spolu-ovládáte hnutí ANO Praha 11, takže...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Roman Vacek 2016-11-18 15:47
takže máte vliv na Radu MČ Praha 11...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Svoboda 2016-11-18 16:05
Cituji Ondřej Prokop: Věřím, že máte dost slušnosti na to uvést tyto informace na pravou míru.

To byste se musel pane Prokope za všechny nepravdy a urážky členů HPP11 Vy omlouvat až do Vánoc.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Alexandr 2016-11-18 16:51
Pane Prokop,

je pravda, ze pusobite v dozorcich radach spolecnosti, ktere patri MC nebo HMP a celkove si tak prijdete na cca 80000 Kc mesicne? Budete prosim natolik slusny a techto prijmu se vzdate a nebo jeste lepe prenechate prislusne funkce opravdovym odbornikum vzeslych z radneho a transparentniho vyberoveho rizeni?

Alexandr
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Aleš Kulhánek 2016-11-18 22:25
Hnutí ANO (konkrétně pan Prokop) se netají ani podporou kontroverzního projektu Bytový park Roztyly.

Radní za ANO a TOP09 odmítli podat za městskou část trestní oznámení na prodej pozemků pro tento projekt (za starostování Mlejnského), kde je důvodné podezření, že MČ přišla o 40 - 100 mil. Kč. Že by hoši kryli záda svým novým spojencům?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # Dunajecky 2016-11-20 22:45
Ta vizualizace vypadá moc fajn. S čím zase máte problém? Že vznikne lokální městské centrum, nové pracovní místa? Další restaurace, byty misto nevzhledneho byvaleho stavebniho prostoru?? Tomu se rika rozvoj města, zapšklí zpátečníci. A vyvětrejte si doma, ten váš zaprděný domáci smrádek je uz dost cítit, když lezete ven mezilidi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Zdenek Kvitek 2016-11-20 23:22
Vážený pane Dunajecký,
píšete úplně stejně jako pan Dr. Sklenka mluví. Udržitelný rozvoj města vyžaduje dodržovat pravidla a proporce, ale to Vám asi smrdí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Roman Vacek 2016-11-21 09:18
Vizualizace vypadají jinak než realita, realita: staveniště a pak natlačené baráky jeden naproti druhého
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Štěpán Mrázek 2016-11-21 15:01
Ano, máte pravdu, než se něco postaví, tak musí vzniknout staveniště. Jiný způsob stavby ještě nikdo nevymyslel ;) A vizualizace by právě měly ukazovat, jak "nalepené" na sobě baráky budou, takže Váš příspěvek je celkem úsměvný...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Štěpán Mrázek 2016-11-21 23:27
Ještě jedna věc. Zajímalo by mě, proč k článku dáváte naprosto neaktuální vizualizace? Jo aha, já vím, s aktuálními vizualizacemi by to nebylo tak odstrašující, že? Tato snaha o překrucování faktů mi přijde ubohá a na oficiálním webu vítěze voleb bych to nečekal. Ale pokud chcete jít touto cestou, tak prosím, škodíte tím jen sami sobě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Martin Farmačka 2016-11-21 23:54
Pane Mrazku, cekal jsem ze uvedete treba: proc jsem obrazek Noveho Opatove NIKDY nevidel v Klici? Nebo na webech ANO / TOP? Opet vam uniklo, ze vam nekdo neco zatajil... a naopak, kdyz dostanete informace, nepozdavaji se vam. Ze by skutecne bylo lepsi NIC NESDELOVAT a potichu stavet? Pak neni ani co prekrucovat, vidte? Holt musite navstivit web stranky tech, co volby nevyhrali.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Štěpán Mrázek 2016-11-22 10:39
Proč mi neodpovíte na mojí otázku? Píšete, že někdo něco zatajil. Já mám pocit, že jste to právě vy, HPP11, kdo tu zatajuje pravou podobu toho, jak by Nový Opatov měl vypadat.

Zrovna nový Opatov má informování celkem dobré - webové stránky, facebook, před několika lety model vystavený u stanice metra Opatov, včetně osob ochotných zodpovědět otázky, besedy s občany, setkání se zastupiteli...c o chcete víc? Informování ze strany HPP11 má jednoznačně vzbudit strach, ať už slovně (použití slov jako megalomanské), nebo formátováním textu podobajícím se bulvárním novinám a samozřejmě již zmíněnými neaktuálními vizualizacemi.

Developer se samozřejmě v rámci zákonných možností snaží maximalizovat zisk, pokud by však HPP11 místo strašení a urážení (viz starostovo "a ještě tu o budulínkovi"), přistoupilo konstruktivně, možná by se mu podařilo přínosy projektu pro občany zvýšit. Ale s vaším přístupem tam to nedostavěné (a už rozpadající se) torzo stanice metra, nevzhledný areál údržby silnic a skládka mezi náletovými dřevinami zůstane na věčné časy....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Martin Farmačka 2016-11-22 16:44
Pokud je dotaz na me, pak Novy Opatov byl prezentovan letos v lednu v KCMT, mame o tom paradni clanek zde na webu, tam mate prezentovanou variantu 100 > • Setkání s developery: Rezidence Letokruhy na Roztylech a Nový Opatov
www.hpp11.cz/.../

Proc vam neodpovidam? Inu, jsem v praci a nemam cas vam shanet informace:-) Nejsem zamestnanec uradu P11 v odd. "odpovidani obcanum" a navic jsem opozicni zastupitel, protoze zbytek zastupitelstva usoudil, ze HPP 11 z radnice vyzene a nebude respektovat volebni vysledky. Pokud to beru ciste technicky, proc ZADATE informace od opozicniho zastupitele, kdyz byl od nich demokraticky odriznut? Pozadajte si nekoho na radnici, ti prevzali odpovednost, od nich vyzadujte pracovni vysledky, at TI vas vybavi informacemi - mate na ne pravo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Štěpán Mrázek 2016-11-22 17:37
Já po Vás přece ale nechci vůbec žádné informace. Jen jsem se ptal, proč u tohoto článku jsou neaktuální vizualizace (ale spíš to byla řečnická otázka, ono je totiž evidentní proč). Já jsem si ty správné vizualizace našel, to mi sem nemusíte dávat odkaz.

Čas na zodpovězení mé jasné otázky nemáte, ale reagovat na můj dotaz irelevantním komentářem, kde opět pouze napadáte jiné strany (to Vám jde nejlépe), tak na to čas máte jo?

I když jsem se Vás na to neptal, tak jste napsal, že Nový Opatov se developeři v podstatě snažili zatajit, aby o něm občané neměli dost informací. Já Vám na to napsal, že si myslím, že prezentace Nového Opatova byla nadstandardní a uvedl jsem Vám konkrétní příklady. A vy na to zase reagujete úplně něčím jiným.

Víte co? Radši toho už necháme. Po delší době jsem se rozhodl sem přispět, protože jsem přesvědčen o tom, že je správné dát HPP11 vědět, že zdaleka ne všichni občané souhlasí s jejich "rozvojovou" politikou, protože když sem budou přispívat pouze vaši voliči, tak se budete akorát utvrzovat v tom, že váš názor je jediný správný. A to by bylo špatně. Nicméně zase jsem se přesvědčil, že diskuze s Vámi je opravdu složitá. Ale co jsem tak vypozoroval, tak to vypadá, že komunikace je nejslabší stránkou celého HPP11.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Jiří Štyler 2016-11-23 15:56
Pane Mrázku, píšete o zákonných povinnostech developera. Také píšete o Novém Opatově. Na rozdíl od Vás tu bydlím 50 let. EIA na nový Opatov má cca 70 podmínek pro územní řízení. Jedna z prvních je ta, že územní řízení se bude dělat na CELÉ území. A developer teď prosazuje jen jednu třetinu okolo stanice Metra. 65000m2. Krát tři a máme kolik? EIA developérovi dovoluje max 100000 m2. A já se Vás, zastánče Nového Opatova ptám, proč maximální využití? Co z toho budou mít Chodováci, kteří již nesou břímě řešení otázky bydlení v Praze výstavbou Jižního Města? Zase jen negativa. Díveloperovi jsme nabízeli jednání před mnoha lety o 70 - 80 tis. m2. Nechtěl. Teď zase nechceme my. Proč díveloper nejde rekonstruovat vybydlené centrum a ze starého dělat moderní? Na tohle mi nikdy neodpověděli. Pane Mrázku, mým zájmem je udržet dostupnou kvalitu životního prostředí a tím i zdraví pro mé děti, pro mé sousedy kteří o to stojí. A jak to vypadá, pár jich je. A navíc mi to zaručuje Ústava ČR. Pane Mrázku, zavolejte mi na 608 161 430, zajdeme na pivo a dáme řeč. Ukáži Vám pár čísel a dokumentů.
S přáním pěkného dne Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Štěpán Mrázek 2016-11-23 21:49
Zdravím pane Štylere, moc děkuji za reakci a za pozvání na pivo. Každopádně si nemyslím, že by to k něčemu bylo. To není o nějakých číslech, ale o rozdílné představě o tom, jak by JM mělo v budoucnu vypadat.

Vy bráníte starochodováky a chcete JM zachovat jako okrajovou část Prahy s hodně zelení atd. Já bych zase rád měl z JM moderní, funkční a soběstačnou městskou část. JM je v současné době nedokončené. Jde s trochou nadsázky v podstatě jen o noclehárnu, kam se občané jezdí jen vyspat. Do práce a za zábavou jezdí do jiných částí Prahy.

Mluvíte o zdraví svých dětí. Opravdu si nemyslím, že by Nový Opatov jakkoliv ohrožoval zdraví kohokoliv. Pro ochranu zdraví občanů JM jste mohl něco udělat, kdybyste se zachoval trochu jinak v případě SOKP 511, ale to je na jinou debatu, do které se rozhodně nechci pouštět.

Já jsem vás tu nechtěl přesvědčovat, abyste změnili názor, to vím, že není možné. Já jen postupně reagoval na věci, na které jsem prostě reagovat musel. Např. na to, že nechápete, jak někdo může podporovat projekt Nový Opatov a že za tím musí určitě být nějaké nekalosti. Nebo že Zahrady Opatov jsou vlastně příšerné bydlení. Dále, že realizací Nového Opatova by klesla cena přilehlých nemovitostí. A v neposlední řadě záměrnou prezentaci starých vizualizací Nového Opatova.

To, že zde vzniklo sídliště se asi už nezmění. Je tedy spíš otázkou, kdo z nás dvou tu je špatně. Jestli Vy, s představou klidného místa s lesy a zelení a nebo já, s představou moderního místa se všemi výhodami (i nevýhodami) života v hlavním městě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Zděnek Kvítek 2016-11-23 08:05
Vážený pane Mrázku,
a)
Vizualizace na obrázku byla navržena investorem. Zda je či není aktuální ukáže budoucnost. Každopádně navyšování míry využití území úpravou územního plánu nebylo v souladu se zákonem. Developer se snaží maximalizovat využití území, hrubou podlažní plochu a občané se jí snaží minimalizovat.
b) Za stav stanice metra Opatovská je zodpovědný Dopravní podnik a Technická správa komunikací. Náprava je tedy v zodpovědnosti Magistrátu a není v rukou developera nebo MČ Praha 11.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Roman Vacek 2016-11-23 09:53
Senátor Ladislav Kos: "V posledních několika letech bylo na P11 postaveno cca 2000 bytů. Pokud rozvoj MČ posuzujete pouze podle množství nových bytů, pak budete jistě nadšen z "rozvoje" Prahy 15. Umístila se poslední dva roky na prvním místě mezi MČ v počtu nově postavených bytů. Ale bydlet byste tam jistě nechtěl. Nájemné nestoupá prudce, ale mírně a stoupá na všech MČ Prahy přibližně stejně. Smiřte se s tím, že občané P11 si další masivní zástavbu nepřejí a budou i nadále dávat radnici najevo."
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Roman Vacek 2016-11-23 09:53
Takže stále platí má výtka: A s každou výstavbou se zlevní byty majitelů... protože budou čumět jiným do bytu a staveniště místo do zeleně. A zhorší to kvalitu života...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist