• Zkouška trpělivosti občanů: BD Jurkovičova (ALITEX) opět neprojednán

2017.02.16.ZMC.26.Alitex• Rada MČ se na lednovém i únorovém zastupitelstvu schovávala před občany z ulice Stříbrského. Ti jsou rozhořčeni schválením záměru Bytového domu Jurkovičova - Alitex, jenž zastíní jejich byty, které před lety koupili v dobré víře, že jim bude zachována pohoda bydlení.

Dne 19.1.2017 slíbil osobně Ing. Jirava, že záměr Jurkovičova - Alitex bude zařazen jako řádný bod na následujícím únorovém jednání zastupitelstva. To se nestalo, navíc na jednání ZMČ dne 16.2.2017 shromážděným občanům nebylo dovoleno vystoupit!

Po odvolání HPP 11 z rady MČ Prahy 11, menšinová rada MČ ANO a TOP 09 v prosinci 2016 odsouhlasila územní záměr výstavby Bytového domu Jurkovičova-Alitex, který prosazuje trestně stíhaný exstarosta Mlejnský! Opět se v Radě MČ P11 nehájí zájmy občanů, ale zisku.

065.BD.Jurkovicova.3.• Historie záměru BD Jurkovičova - Alitex

Tento záměr mezi ulicemi Stříbrského, Jurkovičova a Novomeského byl prosazen exstarostou Mlejnským a prodán za pouhých 4,4 mil. korun s odůvodněním, že MČ potřebuje zainvestovat mateřskou školku. Předimenzovaný záměr šel do územního řízení již bez školky, stínil původní zástavbě, přinese nadměrný hluk. Správní soud následně zrušil územní řízení na základě podané žaloby občanů a OS Hezké Jižní Město z důvodu porušení zákona.

Po volbách v roce 2014 nová Rada HPP 11, ANO a TOP 09 odmítla nově předložený záměr tak, jak strany slibovaly v komunálních volbách 2014 občanům. V květnu 2016 odmítl nový záměr i Výbor pro územní rozvoj a životní prostředí.

Opět si tedy občané musí bránit svá práva sami, protože současná Rada MČ Praha 11 zase slouží developerům pana Mlejnského.

RNDr. Zděnek Kvítek, PhD, HPP 11, Výbor pro územní rozvoj


• Opakované neprojednání bodu ALITEX zastupitelstvem v sestřihu:

Komentáře  

+9 # Zděnek Kvítek 2017-02-25 09:13
Vážený pane Hübnere,
ptáte se mne na problémy s dopravou. Doprava v klidu se v tomto místě ještě zhorší, protože nové byty jsou malometrážní a počet parkovacích míst neodpovídá potřebám parkovacích míst průměrné pražské rodiny. Navíc je zde deficit parkovacích míst z minulosti.
Z pohledu dopadů dopravy v pohybu na hluk nebyla posuzována nejkritičtější místa například v ulici Novomoského, kde se akumuluje doprava s výstavbou Milíčov a nájezd na Opatovskou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Lukáš Hübner 2017-03-20 18:46
Dobrý den pane Kvítku,
hlavní problém tohoto projektu vidím právě v malometrážních bytech. Kdo asi bude bydlet v 1+1...
Hluk z dopravy by se měl posuzovat hlavně v Novomeského 2-6, protože ostatní domy ve stejné ulici případně pak domy v ulici Tatarkova jsou zasaženy hlukem z Opatovské, který je podstatně vyšší než hluk z dopravy v Novomeského.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Mirek 2017-02-25 16:20
Dneska sraz ANO na Praze 11, viděl jsem ksicht pana Říčaře v televizi. Asi se chlubil, jak se mu tu dobře vládne s TOP09, což musel Andrej kvitovat.

Jestlipak za to dá Říčaře nebo Prokopa na podzim na kandidátku do voleb? Jestlipak se bude snažit Prokop nebo Říčař dostat do Poslanecké sněmovny? Vyplatí se jim to vůbec? Nevydělají si víc v různých městských firmičkách? Ale zase být poslanec je přeci jen prestiž a také jsou tam různé fabriky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Svoboda 2017-02-26 14:28
To si pište, že bude hoňka o místa na kandidátce do Poslanecké sněmovny. Třeba budou chtít kandidovat Jirava s Tiborem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Antibabiš 2017-02-26 14:24
ANO upravilo stanovy. Babiš posílil své pravomoci

26. 2. 2017
Celostátní sněm ANO na úvod druhého jednacího dne schválil změnu stanov hnutí, a posílil tak pravomoci předsedy. Změna mu mimo jiné umožňuje zasahovat do kandidátek hnutí pro volby na všech úrovních samosprávy. Dosud tuto pravomoc měl pouze výbor hnutí, ve kterém zasedají členové předsednictva a předsedové krajských organizací. Tak se ptám, jak může být strana ANO demokratická, když je to strana pouze jednoho muže a jeho přitakávačů?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Jakub Chroust 2017-02-27 15:31
Že by dal Babiš na kandidátku lidi co mu ani neprotlačili Válkovou do Senátu před pár měsícema? To by nebyl dobrý manager. Spíše by je měl pro neschopnost vyhodit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Jakub Chroust 2017-02-27 15:33
Asi mu to napíšu. Přeci jen by Babiš měl vědět, co se zde děje.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist