Články

• Aréna ledových sportů: chceme se zbavit školních pozemků?

fb.ledova.arena• Na hřišti základní školy Ke Kateřinkám připravuje AR DELTA, spol. s.r.o., výstavbu Arény ledových sportů. Někdo se těší na novou ledovou plochu 59 x 27 m a možná i na novou restauraci, která má být součástí areálu. Sliby hodin pro veřejnost a podmínky provozu jsou zatím ale pouze v nezávazné podobě.

Jiní se obávají možných negativních vlivů spojených se stavbou a provozem areálu. Investor slibuje, že v době vyučování vyhradí čas pro školy. Nebude to ovšem dělat zadarmo, získá stálý příjem z peněz rodičů a obecních dotací školám, podobně, jak už prosperuje provozovatel sporného bazénu Jedenáctka v ulici Mírového hnutí.

Předchozí zastupitelstvo pod vedením Dalibora Mlejnského na svém posledním jednání dalo souhlas s právem stavby a užíváním pozemku po dobu 40 let.

Vznikl tím právní závazek městské části, který lze jen těžko zpochybnit. Není tím ale dáno, že investor může postavit cokoliv a provozovat stavbu podle vlastního uvážení. Záměr byl posouzen z hlediska vlivů na životní prostředí a příslušný výbor zastupitelstva podpořil podmínky, které byly v posudku uvedeny, např. omezení provozní doby areálu do 22:00 hodin

Je varující, že současná Rada MČ pod vedením Ing. Jiravy (ANO) posudek ani usnesení výboru zastupitelstva nerespektovala a se záměrem souhlasila bez omezujících podmínek.

055.Arena.ledovych.sportu.thStavba má být provedena na obecním pozemku školního hřiště. Investor slibuje, že zbývající část hřiště rekonstruuje. Dlouhodobé pronájmy školních hřišť se stávají vážným problémem Prahy 11. Bývalí zastupitelé úspěšně a často za nápadně nevýhodných podmínek rozprodali volné obecní pozemky, teď přišla řada na skrytou privatizaci školních pozemků jinou formou.

Zastupitelstvo MČ Praha 11 schválilo na začátku volebního období usnesení č. 11/2014, kde deklarovalo zájem na ochraně kvality a bezpečnosti bydlení včetně ochrany obyvatel před hlukem a emisemi > VIDEO. Je třeba posoudit, zda pro stávající obyvatele převažují přínosy projektu, nebo jeho zápory.

Svůj názor by proto měli zřetelně projevit především obyvatelé přilehlých domů.

Ti se často oprávněně ohrazují, že se o dohodnutém záměru dozvídají až z tisku.

Prostor pro připomínky občanů bude v průběhu územního a stavebního řízení. Z podobných případů bohužel máme zkušenosti, že zákonný způsob zveřejňování pro informování těch, kterých se stavba nejvíc týká, nestačí. Často ani netuší, že nějaké řízení probíhá, lhůta pro vyjádření je omezená a často se kryje s prázdninami.

Účastníkem řízení se může stát kdokoli z nás, kdo by mohl být stavbou dotčen na svých majetkových nebo jiných právech. Těm, kdo se do boje za naše společné zájmy pustí, předem vyslovujeme uznání.

Účastníkem územního řízení je také městská část. Kdo máte kontakty na zastupitele dnešní vládnoucí koalice z ANO, TOP 09, ČSSD, ODS, JMND nebo KSČM, můžete se pokusit jejich prostřednictvím zabránit v územním řízení největším hrozbám (nedostatečné parkování, rušení nočního klidu...) Hnutí pro Prahu 11 je v tom se svými 40% mandátů v zastupitelstvu určitě podpoří.

Jak známe pány Jiravu a Mlejnského z jejich dosavadního působení, v maximální míře se budou snažit jít developerovi na ruku a zabránit kritickým připomínkám nebo je obejít.

HPP 11 bude vývoj sledovat a nabízí vám, dotčeným obyvatelům, aktuální informace a spolupráci při uplatňování vašich oprávněných požadavků.

Můžete nás kontaktovat elektronicky > hpp11.praha(zavináč)gmail.com

Ing. Václav Šmrha, KDU-ČSL
zastupitel za HPP 11

oddelicka

Související:

• Web projektu ALS > ZDE

• Ledová aréna byla prezentována dne 14.4.2015 na setkání s občany > VIDEO

• Deklarace veřejného zájmu na Praze 11 byla schválena na ustanovujícím ZMČ P11 dne 10.11.2014

Komentáře  

+15 # Martin Farmačka 2017-03-16 18:26
Pan Smrha v clanku pripomina velmi podstatnou vec: pokud obcanovi vadi tento naramny zamer vystavby pred (jeho) domem nebo si obcan mysli, ze stavajici komunikace bude praskat ve švech zejmena pote, az se do haly denne navali stovky aut + dalsi stovky zacnou jezdit z nedalekeho Ujezdu (kde se u lesa Milicova postavi cca 150 domku), bude muset udelat to, co se v podobnych situaci udelali obcane za doby Jihomestskeho Palerma: odhodit lenost a apatii, uchopit odvahu a predevsim rozum lapit do hrsti a ZACIT JEDNAT.

Toho jedineho se radnice ANO / TOP obava: ze min. tretina volicu na P11, kterou OBESLI spojenim se s JMND / komunisty a naslednym odvolanim pana Stylera + celeho HPP 11 z radnice, jim prijde pripomenout, ze NEJEDNAJI ve shode s verejnym zajmem.

Podivejte se do volebnich programu ANO / TOP / JMND / CSSD / ODS / KSCM - kdo sliboval obr-kancly nebo obr-haly ve stavajici zastavbe, navic pro CIZI lidi, prinasejici na P11 zisk developerovi? Ze NIKDO? Ano, mate pravdu! Nelhali, jen volicum nerikali pravdu... proc? No protoze prodeveloperske klikoleštiče by nikdo NEVOLIL!

ANO / TOP oblafly volice, podstrcily jim plonkove volebni programy, ktere NEHODLAJI dodrzovat. Volici, co s tim udelas? Muze se ti lhat, muze se na tebe kaslat? Zaslouzis si lepsi zivot, kdyz si o nej nereknes?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Roman V. 2017-03-16 23:26
Lépe bych to nenapsal a tak dávám plus! Jestli si někdo myslí, že se ho to netýká, tak se šeredně plete. Týká. A až mu to někdo bude chtít postavit před barákem, ti ostatní se pak mohou zase vykašlat na něj. A s tím Mlejnský i Prokop počítají. S apatií, sobeckostí a se salámovou metodou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Jiří Krautwurm 2017-03-17 19:22
Vše je tady přehledně, stručně a výstižně řečeno. Nejprve se městská část v cizím zájmu zbavila volných pozemků (např. areálu sídliště Milíčovský háj; IPS přetransformova ná na SKANSKA) v období starostů Jiravy, Šorfové, následně ovládla školy hromadnou výměnou jejich původních nepodřizujících se ředitelů a ke školám patřící sportoviště pronajala nebo udělila práva staveb cizím subjektům v období starosty Mlejnského. Nyní pokračuje realizace těchto plánů opět v období starosty Jiravy.
Skutečně je toto milý voliči to, proč jsi uvedené představitele volil?

Jestli je možno něco pochválit na původní socialistické realizaci sídliště, tak podle mého názoru je to velkorysost, se kterou byly navrženy školní areály. V každém bylo dostatečné sportoviště i pro fyzický rozvoj dětí.
Necháme ta sportoviště všem školám nenávratně sebrat?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Zděnek Kvítek 2017-03-19 13:57
Velmi hezky napsáno:

"Je varující, že současná Rada MČ pod vedením Ing. Jiravy (ANO) posudek ani usnesení výboru zastupitelstva nerespektovala a se záměrem souhlasila bez omezujících podmínek."


Je zapotřebí si uvědomit, že školní děti budou moci sportovat na kluzišti jen 1 hodinu denně a veškerý ostatní čas bude komerční.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Zděnek Kvítek 2017-03-19 14:39
Záměr vybudovat zimní stadion s parkovištěm na pozemku základní školy Ke Kateřinkám se HPP 11 nelíbil, proto většina zastupitelů HPP11 nepodpořila 1.9.2014 Smlouvu o zřízení práva stavby. Zimní stadion na Jižním Městě je určitě přínosem, ale komerční projekt nemá stát na školním hřišti. Původně měl zimní stadion stát na Milíčově.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Jiří Krautwurm 2017-03-19 15:16
Připojuji se:

Komerční projekt nemá stát na školním hřišti!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Jiří 2017-03-19 16:17
Je velmi zajímavé, jak hrstka zastánců privatizace školních hřišť vykřikuje o městotvornosti zimáku Ke Kateřinkám. Stejnou privatizaci už máme Duklou a Dukláčkem a je spojujícím Infernem z.s. v areálech Mikulova a Schulhoffova. Mlejnský připravil a Jirava potvrzuje privatizaci K Milíčovu společností Hamrsport. Nikdo ze zastánců zimáku však nehovoří o tom, proč Mlejnský nepostavil zimák v areálu 11VS, když na to měl platné územní rozhodnutí a jak prohlašoval i rozpočet. Jestli se dobře pamatuji, tak v územním rozhodnutí byl bazém 50m, hotel a restaurace s cca 100 místy a hlavně ledová hokejová plocha. Podle mého názoru podstatně lépe dopravně obslužná než Ke Kateřinkám, podstatně méně obtěžující místní obyvatele. O tom již nikdo nehovoří. Tak holt místo zimáku máme sportovní halu, ve které nejdou hrát "mistráky" v odbíjené, protože nosníky střechy jsou o 30cm níž, než předepisuje voleyballová federace. Tak to je hospodaření pod kuratelou Mlejnského. To pokračuje dále: prodané skalecké fotbalové hřiště, naprosto neznámému developerovi, 48% pod cenou znaleckého posudku. Jsem zvědav, jaké další školní pozemky budou následovat, protože díky Jiravovi a ANO 2011 je Mlejnský zpět na radnici. Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Roman V. 2017-03-19 18:42
Možná bude Jiravu, Prokopa, Lepše a další stíhat policie stejně jako dnes Mlejnského, soud prý brzy začne. Jestli dopadnou jako Hrabal či hůře, budu jen rád...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-9 # Nejedly 2017-03-20 02:32
Ale Jiříku, praskne ti zilka stejne jako mlademu Farmackovi. Se nezblazni ze v hale nejdou hrat volejbalove zapasy, kdyz je i tak plne vytizena florbalem a dalsimi sporty. Rad bych videl toho smelce, ktery si tak velkou halu pronajima na zapas ve volejbale? Ha ha... A ty lzi o Milicove uz jsou od HPP fakt trapne! Zkus si tam nekdy zajit, at vidis o jake pozemky se jedna. ZK K Milicovu ma krasne velke hriste s umelou trávou( nejvetsi na JM), atleticky oval a velky pozemek s disk golfem. To vse zabira cca 1/3 pozemku u ZŠ K Milicovu. Zbytek je nechan ladem, nevyuzivan, krom koni MP. Tedy ANO ANO, at se na tech pozemcich postavi Hamr a atleticky stadion. Priblble argumenty Farmacky ze, bude zastinen vyhled na Milicovsky les.... Proc se ho nezbavite radeji?? To vas fakt bavi ty jeho lzive prispevky neustále mazat??
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Roman V. 2017-03-20 10:09
Je vidět, že pan Farmačka uhodil hřebíček na hlavičku, když se tu mafiáni a jejich kámoši vztekají nad jeho příspěvkem. Dobrá práce.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Martin Farmačka 2017-03-20 22:38
Vazeny pane "Nejedlý", to se vam sem pise snadno, ze se maji skolni pozemky zastavet, kdyz menite prezdivky, aby vas vasi sousede nepoznali a neudelali si skutecnou predstavu, s kym ze bydli ve stejnem dome, ze? Odborniky beze jmena, ty mam fakt nejradeji:-! Jsou osobni, pisi hlouposti, anonymita jim to umoznuje. Presne takove vzkazy jsou hodny smazani, nebot nemaji zadnou relevantni hodnotu. Doklada to i vase informace o mazanych vzkazech, pricemz zadne vzkazy vam tu nikdo nesmazl a pokud ano, asi jste se vyjadril neakceptovateln e.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-7 # Nejedly 2017-05-05 23:24
Ano nevyuzivane skolni pozemky, leta lezici ladem, za situace kdyz ma skola sve velke hriste, atleticky oval, dalsi hriste pro deti s modernimi prolezackami, dalsi velky prostor se stromy a diskgolfem plne k dispozici a vic skutecne nezada. Pak je vhodne zbyle pozemky vyuzit. Zamer sportoviste pro verejnost je chvalyhodny. I vas otec zde chtel stavet velkou halu, vzpominate?? Mimochodem, mazene jsou vase lzive prispevky adminem HPP , moje jeste ne, ale ono to prijde, hlas zdraveho rozumu tady nema sanci vydrzet.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Roman V. 2017-05-06 10:45
Jasně, zeleň na školním pozemku je "ležící ladem", veškerá zeleň je "ležící ladem", chce to vytěžit, zastavit, zabetonovat!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # zdena rozsypalová 2017-03-22 16:21
Nechte prosím školní pozemky dětem.Ať tam hrají fotbal, volejbal, vybíjenou, ať tam mají prostor i pro např. záhonky, ať se učí něco pěstovat, chovat, klubovna Skautů je báječná,může tam být i příměstský tábor, lesní školka, večer tam mohou zajít senioři sportovat. Nezahušťujte prosím.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Roman V. 2017-03-22 18:06
Naprostý souhlas, jen HPP11 je v opozici. Takže toho samo moc nesvede. Ostatní se spojili za zástavbu a zahušťování. Až 2018 se to může po volbách měnit. Ale lidé musí říct jasné NE a nenalatět tentokrát různý staronovým straničkám a lidem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Nejedly 2017-05-05 23:13
To je tak cira a tupa demogogie!!! Byla jste tam nekdy???? Deti tam hraji fotbal, vybijenou, rodiny tam hraji diskgolf, skauti si tam chodi hrat, seniori sportovat, primestky tabor je tam cele leto. To VSE tam zustane zachovano, navic tam pribude kvaltni vnejsi i vnitri sportoviste . Tak v cem mate problem?? Ze ty pozemky ktere lezi ladem budou mit vyuziti? To vam vadi? Kazisvetko!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Martin Farmačka 2017-05-06 03:28
Vazeny pane Nejedly, neurazejte diskutujici kolem a uz vubec ne na webu HPP 11. Dekuji za pochopeni a verim, ze vas proto nebudeme nuceni omezit na svobode projevu, nebot nas k tomu nutite. Neplatime tento prostor a neudrzujeme ho dnem i noci pro podobne vylevy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Roman V. 2017-03-23 13:15
Mlejnský je sám stíhaný za krádeže, ale bude někomu vyčítat omyl v hlasování? Abys nedopadl jako tvůj kámoš Hrabal.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Roman V. 2017-03-23 13:22
Pane právníku, proč mohl nejdřív Mlejnský mluvit bez hlasování?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Roman V. 2017-03-23 14:24
Pane právníku, takže večer, když už nebude skoro nikdo přítomen, teprve tehdy budou moci dávat zastupitelé vítězné strany své body do programu? To je zákonné? Nevěřím vašemu právnímu výkladu, jste placený Jiravou a zaujatý.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Roman V. 2017-03-23 14:47
Kam se podává stížnost na porušování zákona o Praze? Na ministerstvo vnitra?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Roman V. 2017-03-23 15:42
iravo, není to věc názoru, je to věc práva. Oni mají právo dávat body do programu stejně jako Rada, tedy na začátku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Roman V. 2017-03-23 18:13
Vašíček už mínusuje!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jakub Chroust 2017-03-23 20:06
Vašíčku, proč si to s těmi miliardami od matematika a podnikatele Karla Janečka neřekl už dřív, když je to taková pravda? Kolik miliard si pro HPP11 sehnal? :)Chci si od Vašíčka půjčit něco na cestu kolem světa a chtěl bych si postavit pomník ze zlata, je možné si půjčit nějakou tu miliardu? Seženeš mi jí? Děkuji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist