• Hazard na Praze 11 nadále pokvete

op.nestezujte.si• Dne 16.10.2019 proběhla na MHMP schůzka zástupců MČ na téma možných úprav vyhlášky o hazardu. Prahu 11 zastupoval radní Prokop (ANO). Přestože většina MČ podporuje nulovou toleranci nebo hazard drasticky omezuje, radní Prokop chce, aby P11 šla opačným směrem. Jeho vyjádření bylo následující:

Nepovažuji nulovou toleranci za správnou. A také podle mě není spravedlivé, že peníze z daní za hazard se rozdělují jak městským částem, které hazard tolerují, tak těm s nulovou tolerancí. Navrhuje rozdělování podle počtu technických zařízení povolených na území městské části. Chceme zavřít herny nízké úrovně a otevřít tři nová místa.“

Radní Prokop a celá vládnoucí koalice na P11 jsou velcí příznivci hazardu, což projevují na každém zastupitelstvu, kde odmítají naše návrhy na nulovou toleranci hazardu. V r.2017 dokonce ANO, TOP09, JMND podpořily návrh Dalibora Mlejnského na rozšíření počtu heren o další dvě, které byly za vedení radnice HPP11 vyřazeny pro opakované konflikty s okolím. A co se deklarované snahy o „zavření heren nízké úrovně týče“, je to z úst Prokopa pouze plácnutí do vody, bez reálných činů.

Po mnohdy servilní podpoře developerů je to další ukázka toho, že současné vedení nehájí zájmy občanů, ale zájmy byznysových skupin.

Budeme nadále pokračovat v úsilí, aby P11 byla zbavena temných míst v podobě heren a kasin, tak jak si to přeje většina občanů. A že může být taková snaha úspěšná svědčí včerejší zpráva z Prahy 7 > Praha 7 je bez heren a hracích automatů!

• Sledujte diskuzi > FACEBOOK

Infoservis HPP 11


Související:

• FB > Občané proti hazardu o.s.

• FB > Sedmička je "čistá", poslední kasina v Praze 4 zavřou do konce letošního roku

Hazard na Jižním Městě má opět zelenou (02/2018)

Petiční akce HPP 11 za opravu pochozí zóny u metra a proti hazardu na P11

Podruhé: Petiční akce HPP 11 za opravu pochozí zóny u metra a proti hazardu na Praze 11

• Pane starosto Jiravo (ANO), hazard a herny na Jižní Město nepatří, styďte se! > FACEBOOK

• Rozvoj Jižního Města: Na Hájích byla otevřena dvě kasina! > FACEBOOK

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist