• Otevřený dopis místostarostovi MČ Praha 11 panu Ing. Martinovi Sedekem

fb.dopis.sedekemu• Tímto vyjadřuji svůj nesouhlas se zahušťováním sídliště JM II.

Vážený pane Sedeke, velmi pečlivě jsem si přečetl váš příspěvek v Klíči č. 11 – Územní studie Roztyly: fakta a mýty. Nevím, co si mám myslet o situaci, kdy vysvětlujete, že Studie vznikla na základě aktivit občanských sdružení a další POSTUP jejího zpracování a odsouhlasení. Domnívám se, že MHMP perfektně zneužil bohulibé snahy a jak sám píšete „cílem zmíněné iniciativy jistě nebyl vznik studie v podobě, v níž byla v minulých dnech předložena.“

Na posledním veřejném projednáváni v Zahradě se 2,5 hodiny bouřlivě diskutovalo o tom, co se většině obyvatel nelíbí. Architekti a vy osobně spolu se starostou jste jen svými vysvětleními a neustálými obhajobami „správného postupu“ jak architektů, tak MHMP vzali ten čas, který byl vymezen občanům. Mockrát to diskutéři připomněli, ale vy jste si stále „vedli svoji rétoriku“ např. „kdybyste mě nechali domluvit, tak vám to vysvětlím“.

V uvedeném článku se snažíte vysvětlit, jak moc MČ se snažila vyslyšet připomínky, ale na tom veřejném zasedání to tak vůbec nevypadalo. Asi jsem nedával dobrý pozor, ale od vás na tomto setkání jsem nezaznamenal, jak píšete „věřím, že námitky proti studii, které Praha 11 podala, obsahují vše podstatné, co na prezentacích návrhu studie zaznělo a odráželo ostatně i můj velmi kritický osobní postoj k této studii.“

Je-li pravda, co píšete o způsobu zadání, zpracování a schvalování územních studií, tak je prakticky nemožné nepřijatelnou územní studii nějakým způsobem zrušit. Jen a pouze se dá trošku ustoupit a hotovo. Stačí mít ve vedení MHMP zastupitele ze stejného hnutí, strany apod. Pročpak asi nebyl neprodloužen termín na připomínky? Že by se Piráti k Pirátům chovali jako ANO k Hnutí pro Prahu 11 v minulém období?

Jste místostarostou naší MČ za ODS, která v minulosti rozprodala pozemky a dodnes není vyřešeno, zda to nebylo v rozporu se zákonem. Pamatuji si aktivitu p. Jiravy při plánování a pokusu o schválení tzv. podzemních garáží v ulici Petýrkova, na místě zeleného oválu. Tehdy se nám podařilo tento nesmyslný plán zarazit. Není to tak dávno, co se pokusila Skanska prosadit stavbu administrativní budovy, naproti našemu domu. Tomu se díky protestům podařilo též zabránit. Za pár let zde máme aktivitu novou, tzv. zahušťování sídlišť.

Místo administrativní budovy postavit výškový obytný dům. Váš výbor pro územní rozvoj doporučil schválit výškovou budovu o asi 12 patrech, aby „vyzbyl“ prostor „pro lidi“, tedy pro park, ale i další silnice a parkovací místa. Co na tom, že prostor je určen jako zeleň, a tak by měl též zůstat, nebo jej využít ve prospěch stávajících obyvatel, a ne pro developery, kterým byl pozemek prodán!! Proti těmto praktikám důrazně protestuji a žádám vás naplňovat slib, který jste dal obyvatelům při volbách.

Chtěl bych vám vzkázat, že jako občan Prahy 11 bych chtěl spokojeně bydlet, a ne každodenně sledovat co zase úředníci na MČ vymyslí, nebo povolí developerům a připraví k realizaci. Já svůj volný čas, jako domovník, již 25 let věnuji správě našeho paneláku SV Petýrkova 1967 a okolí domu. Klidně vás zvu na prohlídku mé práce. Zde však narážím na nepochopení MČ.

Starostové Jírava, Šorfová, Mlejnský, Štyler, opět Jirava a nyní Dohnal se mi vždy snažili vysvětlovat, jak je to složité, přitom žádají připomínky občanů, ale když je dostanou, tak je nerespektují, což je špatně. Máte na starosti územní rozvoj, ale ten by měl být ve prospěch občanů Jižáku a ne developerů.

JUDr. František Šlézar, Praha 4, Petýrkova 1967

Komentáře  

+2 # Thorsten 2019-12-04 12:43
Jediné řešení je při příštích komunálních volbách poslat Martina nejprve do Pelhřimova a následně do Kolodějí !!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist